Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthagytam az egyetemet,...

Otthagytam az egyetemet, elmondjam apának?

Figyelt kérdés

Még októberben történt.

Anya azt mondja, ne mondjam el, majd csak az első félév után, esetlen május környékén

Mama pedig azt, hogy beszéljek erről apával, hiszen megpróbáltam, nem jött be. Van ilyen, ezért nem haragudhat.


De az anyagi támogatáson kívül semmilyen kapcsolatom nincs az apámmal. Jó, néha beszélünk telefonon, a felszínes "Szia, mizu, velem sem sok, oké, szia" beszélgetés megvan, néha elmegyek vele ebédelni/vacsizni, de annak általában veszekedés lesz a vége.

Szóval a viszonyunk nem jó...


Szerintetek mi lenne a jobb megoldás?

Anya a felesleges veszekedéstől akar megóvni engem és magát is, mert tuti, hogy apa őt is belevonná.


18L


2015. nov. 21. 10:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
27%

Pénzéhes ribi a jó édes anyukád. :)



Nem, az én édesanyám tisztességesen dolgozó, felnőtt nő, akit nem támogatott soha senki, mióta felnőtt. Mosd ki a szádat szappannal, ha már a támogató szüleid nem neveltek meg.

2015. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
40%

"pénzéhes ribi a te jó édes anyukád"


Itt a megoldás a problémára. Valószínűleg azért nem tudod elvégezni az egyetemet se és hagytad ott mert az intelligencia és az ész hiányzik nálad/belőled ergo nem haladja meg a képességeid.

2015. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
75%

ha ennyire nem vagy jóban apukaddal,és a kommentek alapján tojsz rá, akkor miért mentel arra a szakra ahova ő akarta?

honnan veszed, hogy felvesznek jövőre oda, ahova szeretnéd? nem kéne újra érettségizni addig?


szerintem elég unalmas 1,5 évig semmit nem csinálni. nekem is van egy barátnőm, akit nem vettek fel az egyetemre elsőre. hiába gazdagok a szülei, és a barátja is milliomos, mégis elment dolgozni abban az 1 évben (kb fél évig dolgozott, utana meg készült az újra erettsegizesre).


és valóban kicsit szégyen, hogy 1 hónap alatt se jártál be, megse próbáltad, hogy tetszik - e..ilyen mentalitassal a következő szakon se sokáig leszel.

szóval szerintem mondd el apukadnak(úgyis kiderul). és tanulj, vagy dolgozz.. töltsd hasznosan az időd... esetleg annak a szaknak, ahová át akarsz menni, annak az előadásaira ülj be párszor... nyitottak az előadások. derítsd ki, hogy tényleg neked való - e..

de ha továbbra is ezt csinálod, ne lepődj meg ha megunjàk a csaladtagjaid, és a párod is rajon , hogy ilyen semmirevalo lanyt jobb hogy nem jegyzett el... szóval próbálj változtatni, mert a leirtak alapjan nem sok jó tulajdonságod derült ki

2015. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
57%

"akkor miért mentel arra a szakra ahova ő akarta?"


Leírta. Ez volt az ára, hogy luxuslakást toljanak a sejhaja alá. :)

2015. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Szerintem, úgy tiszta a dolog, ha ezt megemlíted neki. Egyszer mikor találkoztok, akkor elmondod, hogy otthagytad az egyetemet mert meggondoltad magam és mégsem ezzel akarsz majd foglalkozni/nem érzed magad elég jónak hozzá/másra számítottál stb., nem tudom, hogy pontosan mi az oka. Írtad, hogy szoktatok veszekedni illetve ha az ő tanácsára választottad ezt a szakot, akkor biztosan nem fog örülni ennek, de szerintem sokkal jobb, ha ezt megbeszélitek és nem mástól tudja meg vagy később derül ki számára. Annyira azért nem vészes ez a dolog. 17-18 évesen szerintem nem sokan tudják még eldönteni, hogy mivel szeretnének hátralévő életükben foglalkozni, sőt felnőttek közül is sokan átképzik magukat. Szerintem ez ilyen szempontból nagyon korán van, mármint ennyi idősen keveseknek van rálátása, hogy mi az, amit megéri tanulni és mi az, ami érdekli is az embert. Van ilyen, előfordul, hogy az ember meggondolja magát. Szerintem ha valamilyen tervvel, ötlettel állsz elé, hogy mondjuk addig nyelvet tanulsz, elvégzel valamilyen tanfolyamot, ami érdekel (nem feltétlenül szakmaszerzés céljából, hanem tényleg valami olyat, ami érdekel, tetszik), esetleg ha kell, akkor újra érettségizel vagy valami ilyesmi, akkor lehet, hogy kevésbé fog kiakadni mert látja rajtad, hogy azért nem vagy elveszve és vannak terveid. Valamint most már tudod, hogy hova szeretnél menni. Vagy azt a szakot ellenezte és azért beszélt rá egy másikra? Mert akkor nyilván nem fog ennek örülni, de ez a te életed és neked kell eldöntened mert nem ő fogja majd azt csinálni élete hátralévő részében. Ha nem kell dolgoznod és nincs is hozzá kedved, akkor ne menj. Mármint egy érettségivel csak bevásárlóközpontokba vesznek el pakolni, eladónak vagy valamilyen gyári munkára, ami szerintem nem sokat tesz hozzá egy ember életéhez és nem is kapnál érte sok pénzt. Ha nem akarod meg nem szorulsz rá, akkor felesleges.
2015. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondd el. Az apád és megérdemli, hogy tudja az igazságot. Miért titkolózol előtte? Eklőbb-utóbb úgyis mindne kiderül, és csak apád szemében vesztesz, mert rájön, hogy titkolózol és hazudozol és gyáva vagy.


Anyukádra ne hallgass, mert most nem jó tanácsot adott.

2015. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, ez a szokásos gazdaglányos kamukérdés, el sem kell hozzá olvasni a magyarázatot, már a főkérdésből és a válaszok számából tudni lehet ezt. :D
2015. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kedves 18. életévedet betöltött FELNŐTT állampolgár.

Jogilag cselekvőképes vagy, tőlem azt csinálsz, ami akarsz. Senkinek nincs köze hozzá, mit csinálsz, és - szerencsére - senki nem tartozik a viselt dolgaidért felelősséggel sem.

Ettől szép egy felnőtt élete.

2015. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!