Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthagytam az egyetemet,...

Otthagytam az egyetemet, elmondjam apának?

Figyelt kérdés

Még októberben történt.

Anya azt mondja, ne mondjam el, majd csak az első félév után, esetlen május környékén

Mama pedig azt, hogy beszéljek erről apával, hiszen megpróbáltam, nem jött be. Van ilyen, ezért nem haragudhat.


De az anyagi támogatáson kívül semmilyen kapcsolatom nincs az apámmal. Jó, néha beszélünk telefonon, a felszínes "Szia, mizu, velem sem sok, oké, szia" beszélgetés megvan, néha elmegyek vele ebédelni/vacsizni, de annak általában veszekedés lesz a vége.

Szóval a viszonyunk nem jó...


Szerintetek mi lenne a jobb megoldás?

Anya a felesleges veszekedéstől akar megóvni engem és magát is, mert tuti, hogy apa őt is belevonná.


18L


2015. nov. 21. 10:48
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

11:41, igazad van, elismerem.

Mindent megoldottak helyettem egész életemben.

Ha problémám volt a gimiben, anya, vagy apa bement és elintézték, a probléma megszűnt.

Ha hülyeséget csináltam és bajban voltam, csak elmondtam otthon és megoldottak helyettem mindent.

Az egyetemnél sem tudtam, mit válasszak... Így azt választottam, amit apa akart. Cserébe megkaptam az álmaim lakását és teljesen az én ízlésem szerint lett berendezve, átalakítva. Azt hittem, hogy menni fog, hogy pár hét után megszeretem a sulit és jó lesz minden. De nem így lett és anya, mamáék is azt mondták, hogy semmi értelme úgy ott maradnom, hogy alig járok be és rossz a kedvem miatta.

Mindig is kerültem a konfliktusokat, nem szeretem a kiabálást, kioktatást, veszekedéseket.


Vannak nyelvvizsgáim, de lehet, hogy elkezdek tanulni egy újabb nyelvet.

2015. nov. 21. 12:03
 22/38 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó kommentedből nekem az jött le, hogy totálisan elkényeztettek, és teljesen életképtelen vagy. Bocsesz.
2015. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Miért kérsz bocsánatot?

Jogod van elmondani, hogy minek gondolsz, bár azzal is tisztában kell lenned, hogy ez engem nem érdekel.

2015. nov. 21. 12:09
 24/38 anonim ***** válasza:
57%

Áruld már el, kik támogatnak és miért...


Gondolom , szétrakod szabadidődben a lábad apádkorúaknak. Nem hiszek az önzetlen támogatásban.


Tetszik vagy sem, egy pénzéhes, elkényeztetett, lusta lány vagy, aki a hazugságtól sem riad vissza, hogy jó színvonalon élhessen.

2015. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
68%

23-as vagyok.

Pedig neked is jobb lenne, ha érdekelne, mert így a jövőben még nagy problémáid lehetnek. (Persze ha nem úgy tervezed a hátralévő életedet, hogy szétteszed a lábadat ha elfogyott a pénzed...)

2015. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az már egy lépés előre, ha te is látod, hogy ez így gáz.

Most már csak azt kell kitalálni, hogyan tovább. Előbb- utóbb muszáj lesz a saját életedet élni, a buktatóival együtt, nem azt, amit a szüleid - elsősorban apád - kijelöltek számodra. Az időnkénti nehézségek az élet velejárói, meg kell tanulni ezeket leküzdeni, ez kimaradt a nevelésedből. A jó hír, hogy 18 évesen még nem késtél le arról, hogy bepótold.:-)

Ha dolgoznod nem kell, jó ötlet az új nyel, én körülnéznék, nincs-e valami olyan tanfolyam, képzés, ami a téged érdeklő szakirányba vág. (Nem te vagy a táncoslány, akit az apja jogra vagy hová akart küldeni?)

2015. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
76%
Életképnek egy olyan tudok elképzelni hogy az együk szülőd beprotezsál valahova mondjuk egy középvezetői részre vagy valami esetleg megöröklöd a vállalkozásukat elvenni meg ha elvesz valaki biztos valami gazdagot keresel akitől majd szintúgy függhetsz mint a szüleidtől.
2015. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

12:21

A családom és azért, mert szeretnek és fontos vagyok nekik. Bár ehhez nem sok közöd volt.

Nem, jelenleg senkivel nem fekszem le, mert a barátom úgy gondolta, hogy jó ötlet az eljegyzése, én pedig más véleményen voltam. Ezért megbeszéltük, hogy 2 hétig átgondoljuk a dolgokat és utána átbeszélünk együtt mindent, hogy hogyan tovább.

Nem tetszik a véleményed, de attól, mert te így gondolkodsz rólam, még nem vagyok ilyen.



12:25

Tudom, hogy ez nem jó így. De ebben nőttem fel és a barátnőimnél is ezt látom, nekem úgymond ez a "normális".

A tánchoz annyi közöm volt életemben, hogy fél évig próbáltunk heti 1 délután a szalagavatóra, de nem igazán fogott meg a dolog. Szóval nem én vagyok az a lány.:)

2015. nov. 21. 12:43
 29/38 anonim ***** válasza:
28%

A családom és azért, mert szeretnek és fontos vagyok nekik. Bár ehhez nem sok közöd volt.


Nem hiszem el. HA a családod támogatna, simán leírtad volna, hogy apa mellett anyától meg a nagyszüleimtől is kapok pénzt.

A mások is támogatnak más kategória.


ÉS de, közöm van hozzá, ha idejöttél, kérdeztél és ezt leírtad.

2015. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Ha nem hiszed el, azzal én nem bírok mit kezdeni.
2015. nov. 21. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!