Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közölhetném vele...

Hogyan közölhetném vele kíméletesen, hogy engem nem érdekel a divat?

Figyelt kérdés

Anya állandóan vásárolni visz, azt akarja, hogy úgy nézzek ki, mint minden második tini, már fodrásszal is beszélt, hogy márpedig nekem ombre hajam lesz. Mindenféle hülyeségeket kitalál, ugyanis "egy igényes nőnek foglalkoznia kell magával". Ha könyveket kérek, sminkeket és ruhákat vesz, egyszerűen nem tudja megérteni, hogy engem nem érdekelnek az ilyen dolgok.

Értékelem a törődését, de ez nekem már túl sok, lassan úgy érzem, hogy nem fogja fel, hogy én nem ő vagyok.

Miért csinálja ezt és mit tehetnék ellene? Már ezerszer közöltem vele, hogy én nem akarok úgy nézni, mint egy tini*****.


2015. nov. 21. 20:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ömm... Lány vagyok.
2015. nov. 21. 20:41
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
"Anya,nem érdekel a divat.Ha könyvet szeretnék venni,akkor ne sminket vegyél,mert úgysem fogom használni."
2015. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
:D erdekes problema ,de szerintem probalj te is nyitni es beszelj vele j o is fogadja el h mi van:) beszelgess vele errol
2015. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
56%

Szerintem pont hogy értékelnie kellene hogy nem akar a lánya egy agyatlan drónná változni. Bár többen gondolkodnának úgy, mint te!

Nekem meg állandóan rágcsákat vesz mikor fogyni szeretnék, úgy látszik ilyenek az anyák!

2015. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos nem tudjuk te milyen lehetsz, lehet túl igénytelen vagy és szeretné ha megdicsérnék, hogy milyen szép és csinos lánya van.
2015. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 DuplaKV ***** válasza:
100%
Valahogy így: "Anya, engem nem érdekel a divat. Kérlek értsd meg ezt! Vehetsz sminket vagy ruhákat, majd eladom, és veszek belőle könyveket, mert azok jobban lekötnek."
2015. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Anyu, már van elég sminekm, nem kelk több,mha igen, szólok, nem szeretném a hajamat festeni...

Nem kötelességed megcsináltatni..

Egyébként igaza van, hogy egy nőnek adnia kell magára

Ahogy egy férfinek is..

De ez nők esetében sem feltetlenül a mai divatot jelenti, és nem a vakolatot.

Szerintem nem árt a smink, de nem ekörül forog a világ.. A legnagyobb gond az, hogy ezzel a viselkedéssel teljes ellenérzést vált ki belőled..amit nem kellene..


A lényeg, hogy ne azt mindd, hogy nem akarsz űgy kinezni, mint ő szeretné...

Azt nehezen fogadják ek a szülők, mint azt is, hogy a gyereknek szeméylisége van



(A homoszexuálisokra használják általánosságban is a "meleg" kifejezést, tehát nemtől függetlenül)

2015. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem megtalálnátok a jó kompromisszumot. Engedd hogy anyukád kicsit csinosítson, de cserébe ő is vegye figyelembe, hogy neked vannak ennél fontosabb dolgok is.


Lehet hogy nem hangzik szépen, de külsőségeket sem jó teljesen hanyagolni, mert akkor kevésbé lesz társasági életed, ettől pedig tutira boldogtalan leszel.


Mi is könyvmoly típusú magának való csajnak könyveltük el azt, aki kinyúlt kardigánt, tarisznyát viselt, szőrős volt a karja és "SZTK" szemüveget hordott.

2015. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a 9-essel. Szerintem ne hagyd magad!


Az ápoltság tényleg fontos, de ehhez nincs szükség se ombre hajra, se sminkre, se százezer-ötszázmillárd ruhára.

2015. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy tinédzserként nem festeti a haját, nem hord fél centi vastag sminket és 8 színű, strasszokkal dekorált műkörmöket, még nem igénytelen. Különösen nem az, ha az elméjét szereti művelni a könyvekkel.

Anyád helyében én büszke lennék rád, kérdező, kevés tiniben van annyi tartás, hogy ne olvadjon be a nyájba. Tartsd meg ezt akkor is, amikor anyuddal beszélsz, állj ki amellett, hogy nem festeted be a fiatal, egészséges, szép hajadat, nem kell smink és hetente új ruha, kössetek kompromisszumot: vehettek együtt ruhát, olyat, ami neked is tetszik, azt a pénzt pedig, amit még rád költene, adja oda könyvekre.

2015. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!