Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem? Hogyan...

Mit kellene tennem? Hogyan kellene javítanom a kapcsolatunkon? Szeretem őket, nem akarok elköltözni, de ez így nem megy.

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Régebben rossz volt a kapcsolatom a szüleimmel, sokszor fenyítettek,eléggé rövidre engedték a pórázt. Még mindig így látom a dolgokat, még pár év után is. Most már nem bántanak, max. ordítoznak velem. Nemrég láttak az utcán cigizni, meg találtak is nálam. Lényeg a lényeg, én tudom, hogy nem füstölgök mint a gyárkémény, ritkán gyújtok rá, ha megkínálnak vagy ha szórakozni megyek. Van hogy hetekig rá sem gyújtok. Mostanában pénz tűnt el a szüleimtől, természetesen én voltam a bűnbak. Pontosan ezért nem is gyújtottam rá egy ideje és egy nap azzal jöttek, hogy érzik megint, hogy cigiztem, nem is egyet és megint én tüntettem el a pénzt. Ezen csak az a vicces, hogy egyáltalán nem voltam cigiszagú, az nap egy dohányzó ember nem ment el mellettem. Elegem van már a gyanúsítgatásból. Zsebpénzt soha nem kaptam, amióta időm engedi és van lehetőségem dolgozom, itthon is bármit kérnek megcsinálom, teszem a dolgom nem vagyok egy naplopó. Tudom én is hibáztam, de ezt már nem bírom. Próbáltam szépen megbeszélni a dolgokat. Régebben erősen tiltakoztam, akkor az volt a baj, mostanában inkább csendben maradok, lenyelem a dolgot, de akkor meg azzal vádolnak, hogy biztosan hibás vagyok mert hallgatok. Szeretem a családomat, még ha régebben durvábbak is voltak velem. Sokan tanácsolták, hogy költözzem el, de vannak céljaim, szeretnék elérni dolgokat, ráadásul nem mondhatom, hogy rossz szüleim vannak, mert azért sok mindenben támogatnak. Barátnőm sincsen, egyrészt anyagiak szűkében, másrészt pedig azért, mert ha lenne is ide nem hozhatom stb. stb..
2015. nov. 30. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A kapcsolaton te nem tudsz javítani, mert nem a te dolgod megnevelni a szüleidet.


Te egyet tehetsz: vagy megszoksz (azaz belevernek a rendszerbe és te leszel az örökös családi bűnbak), vagy megszöksz és éled a magad életét. A döntés a tied.

2015. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, egyszer már eljátszottad a szüleid bizalmát, így valamennyire érthető a viselkedésük. Nincs más lehetőség, mint várni, hogy újra bízni tudjanak benned. Ez nem megy egyik napról a másikra, szóval türelem. Addig is próbálj meg valamit letenni az asztalra.
2015. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom én is hibás vagyok. De nem tudok mit tenni. Nem csak erről az egy dologról van szó. Teljesen másképp működnek, mint más szülő akit ismerek. Nincs kivel megosztanom a problémáimat, mindent magam próbálok megoldani, magamban elrendezni mindent. Szorongok, kicsit visszahúzódóbb vagyok. Valahogy úgy érzem, hogy belepróbálnak szorítani egy keretbe, amit ők képzelnek el nekem, azt sulykolják , de egyébként érdektelenek velem szemben. Pl. nem is tudom mikor ültünk le beszélgetni. Őszintén soha nem beszéltünk, dolgokról, mindig elmondták mi a feladat, mit várnak, ha rossz jegyet hoztam régebben megvertek, de ennyi. Másról soha nem beszélünk, soha nem kérdezik meg hogy vagyok, minden rendben van-e.
2015. nov. 30. 14:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkoztam, hogy fel kellene valakit keresnem személyesen, akivel le tudok ülni beszélni, eltudom mondani problémáimat, tud adni tanácsot. Mert van egy két haverom, de velük igazán nem lehet "lelkizősen" beszélni.
2015. nov. 30. 14:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Már annyira elkeseredtem, hogy mostanában céltalanul éldegélek, majd lesz valami alapon, semmi sem érdekel.
2015. nov. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!