Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam, hogy amíg azzal a...

Megmondjam, hogy amíg azzal a nővel van, nem akarok találkozni és beszélni vele?

Figyelt kérdés

Apámnak lett egy új barátnője.

Nem ez zavar, mert 2 éves koromban elváltak, a nevelőapámmal nőttem fel és ahhoz is hozzá voltam szokva, hogy apának mindig több barátnője volt, de általában jófej lányok voltak (18-25 éves korig).

Aztán most lett egy új szerzeménye, akit ki nem állhatok, botrány az a nő.

Nem tartja tiszteletben az apámmal való szokásainkat, folyton beszól valamit, neki nem tetszik semmi velem kapcsolatban és képtelen elfogadni, hogy neki az én életembe semmilyen beleszólása nincsen.

Senki nem kedveli, még mama sem, pedig nehéz elérni, hogy valakit ő ne szeressen, de még ő is azt mondta, hogy a hideg rázza attól a nőtől, kétszer találkozott vele, de elég is volt.

16L


2015. dec. 3. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem ilyet nincs jogod kérni apukádtól. Azt viszont mondhatod, hogy a nővel nem szeretnél találkozni, apukáddal viszont bármikor. Ez is jelzésértékű, de azért mégsem ultimátum, amire szerintem nem szolgált rá.
2015. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De igen. Volt egy közös hagyományunk, amire most elhurcolta volna a nőt is és még ő volt meglepődve, hogy úgy nem volt kedvem menni.
2015. dec. 3. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

De nem hisztizni meg megsértődni kéne, mint egy gyerek, hanem elővenni a felnőtt énedet, és azt mondani:


Apa, én igyekszem elfogadni és tiszteletben tartani a kapcsolatodat XY-nal, de értsd meg, hogy nem jövünk ki egymással, nem kedvelem, ezért nem szeretném, ha elhívnád a közös programokra. Remélem megérted.

2015. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elmondhatod amit ide írtál,kérd meg, hogy ha nem muszáj, ne kelljen találkozni a barátnőjével. Attól még apukáddal találkozhatsz
2015. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az én szüleim is elvaltak és én se kedveltem az új asszonyt. Anno nekem apám azt mondta, hogy ő ugyanúgy az élete része, mint én és ahogy neki nincs joga azt kérni, hogy ne találkozzon velem, nekem sincs jogom ezt kérni. Sosem rajongtunk egymásért, de kibirtuk, mert mindketten szerettük apámat. Add meg a tiszteletet, legyél udvarias és nem lesz semmi gond
2015. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!