Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megmondjam a barátomnak, hogy én csak 1 szobás lakást akarok bérelni? 21L

Figyelt kérdés

1 év múlva akarunk összeköltözni. A hétvégén néztünk együtt lakásokat, hogy mennyibe kerulnek, meg milyenek, csak úgy kíváncsiságból. Ő 2 szobás lakást akar, hogy legyen egy vendégszoba, meg hely ahol tárolja néhány felszerelését.

Szerintem viszont hulyeség egy kulon szoba erre, hisz pénzt kéne sporolni. Azt a szobát futeni, takarítani kell, és alig lenne hasznélva. Csak ketten vagyunk, lenne egy háloszoba meg egy kulon nappali. Tehát ez máros 2 légtér. Ott is aludhat vendég, ha netán jonne, amit alapbol kétlek.

Mikor néztuk a házakat én jobban hajlottam az 1 szobásra, de o 2-t akar. Végul ráhagytam, hisz még ugy is van 1 év amíg odajutunk. Sok mindentol is fugg a dolog. Én munkát is fogok akkor váltani.


Szerintetek jól tettem, hogy nem eroltettem a dolgot?

fél éve járunk. Én 21, ő 24.



2015. okt. 6. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A leirasod alapjan felesleges plusszkiadasnak tunik az a +1 szoba. Nemigazan vagyok kepben a jelenlegi lakberekkel, de szerintem legalabb egy tizessel fogja megemelni a koltsegeket, ez egy evre vetitve 120 ezer, nem semmi.


Ha te vegkepp nem tervezel vendeget hivni es nincs tarolnivalod, megbeszelhetitek, hogy o fizesse a szobara eso reszt.


"Szerintetek jól tettem, hogy nem eroltettem a dolgot?"


Ne menj bele felesleges koltekezesbe amibol neked nem lesz hasznod, foleg ha nem keresel legalabb felmilliot. Nem kell ezen veszekedni, kossetek kompromisszumot, lasd fenntebb.

2015. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hirdetésekben a nappalit is külön szobának tekintik, az, hogy te minek rendezed be, nappalinak, dolgozószobának, könyvtárnak, hálószobának, gyerekszobának, azaz hogy mi lesz a funkciója, lényegtelen, ami ezen kívül külön helyiségnek számít és nem szoba, az a konyha, fürdőszoba, WC, folyosó, előtér, ilyesmik, de a nappali nem. Tehát ha azt látod, hogy egy lakás mondjuk másfél szobás vagy 2 szobás, az nem azt jelenti, hogy ezeken felül még nappali is van.
2015. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Angliában élünk egyébként. Nekem most sokkal jobb fitum van mint neki, sokat tudok félre tenni, de nem szorom a pénzt. Sporolni akarok. 1 év mulva munkát kell váltanom, és nem biztos, hogy sikerul megint ilyen jo munkát kapnom. De teljesen mind1 a fizum, mert amugy se szeretk feleslegesen pénzt kolteni. Szerintem 2 emberre 3 legteru lakás luxus.

O kevesebbet keres. Nem kifejezetten szorja a pénzt, de sok mindenbol vesz drágább terméket, mint pl én vennék.

2015. okt. 6. 15:48
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezt mondom, hogy én szeretnék furdoszobát, konyha, nappali, háloszoba.

O meg szeretne még ezen felul egy kulon szobát, csak ugy vendégnek, illetve cuccokat tárolni.

(nincs olyan marha sok cuccunk hogy amugy ne férnénk el)

2015. okt. 6. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Így már kicsit pontosabb. Mert 1 szoba azért kevés, kell hely elvonulni adott esetben. :-) Így teljesen reális az igényed szerintem. Kezdetnek elég kell, hogy legyen ennyi is.


Nekem van egy testvérem, úgy nőttünk fel, hogy 3 szoba volt a lakásban, 1 nagy és 2 fél, öcsémmel külön szobánk volt, a szüleink meg a nappalit használták hálónak is.

Megfelelő bútorokkal remekül ötvözhetők a funkciók. Nézegessetek lakberendezési ötleteket adó oldalakat. Kacatokat meg ne halmozzatok fel.

2015. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elsőre azt mondtam volna, hogy kevés az egy szoba, de így, hogy nappalival együtt már nem annyira.

Nálunk 4 szoba van, abból egy vendégszoba elvileg, de én tárolom ott a dolgaim, tehát az az én szobám, én is fizetem. Szóval, próbáljatok meg így

2015. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Angliában élünk egyébként."


Ohh akkor a +1 szoba oriasi plusszkoltseget jelent, mese nincs, meg kell ezt beszelni, ha nem akarod feleslegesen szorni a penzt, semmikepp se menj bele!

2015. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi Finnországban élünk és itt is hatalmas különbség van az 1szoba+konya+fürdő vagy a 2szoba+konyha+fürdő között... Több száz eurónyi :) Mi is ketten élünk plusz a cicánk 50m2-en és teljesen jól elvagyunk :) van egy kis tároló ahol az éppen nem használt dolgok elférnek (ezt akár az egyik szoba sarkából is ki lehet alakítani egy elválasztóval, paravánnal), ha valamelyikőnk külön akar vonulni akkor magára zárja az ajtót a hálóban, a másik meg elvan a nappaliban. A vendégek a nappaliban alszanak a kihúzható kanapén :) Szerintem érdemes újra átbeszélnetek amikor majd aktuális lesz a lakás kiválasztása!

25/L 28/F

2015. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

"ha valamelyikőnk külön akar vonulni akkor magára zárja az ajtót a hálóban"


Ertsd: ha a nosteny duzzogni akar. :)

2015. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!