Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tökéletes család, anyuka úgy...

Tökéletes család, anyuka úgy érzi, én teszem tönkre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátom családja maga a tökéletesség. Mindannyian ugyanúgy néznek ki (magasak, szépek, szőkék és kék szeműek), ridegek másokkal, ők a megtestesült nyugalom. Ez jellemző az életükre és a dolgaikra is, nekik csak a legjobb kell mindenből, arra törekszenek a mindennapjaikban is.

Én és a családom nem ilyenek vagyunk, de szerintem ez nem baj, vagyis nem gondoltam annak. Viszont a barátom anyukája azt érzi, hogy én teszem tönkre a "családi idillt", mert mások a nézeteink... A barátom amúgy nem olyan, mint a szülei, nagyszülei. Szóval Ő nem néz le senkit, mert nincs minimum 2 diplomája és nem beszél 3 nyelvet. Neki elég az, ha az illetővel el tud beszélgetni és kész.

Jövő szeptembertől együtt fogunk élni, bár már most is több időt töltök a barátom lakásán, mint itthon. Nincs gond a kapcsolatunkban, viszont mint említettem, az anyukája szerint én nem illek oda...


2015. dec. 3. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Oh, de ismerős szitu :) Viszont a kérdést nem értem, ha nem látnak szívesen akkor miért lógsz náluk? Ha meg majd összeköltöztök akkor nem kell egymás fejét nézni folyton, az anyósával a legtöbb nő nincs jóban.
2015. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem náluk vagyok, hanem a barátomnál. Saját lakása van.
2015. dec. 3. 21:47
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg túl sokat vagy náluk. Barátod nem tud hozzátok jönni többször? Bár akkor meg az lehet a gond, hogy "elrablod" tőlük a kisfiuk. Ha akar, bármibe bele tud kötni. Arról nem írtál, ti milyenek vagytok, mi az, ami esetleg konkrétan szúrja a leendő anyós csőrét.

Nem jó túl sok időt tölteni a párod szüleinél, megbosszulhatja magát, hiszen mégis más rend szerint éltél. Én ha megyek anyósékhoz, rosszul vagyok, mert nem tudok segíteni a háztartásban, már az sem jó, ahogy mosogatok, nem tudom, mit hol tartanak, kérdezek, leállítana, ha segíteni szeretnék, majd megcsinálja ő, nyúlkálni meg ugye nem fog az ember más szekrényébe.

Másképp fogom a kést, másképp készítjük a borsólevest, más ritmus szerint élünk, másfajta rend van...én igyekszem felvenni az ő ritmusuk, de nyilván nem tudom, és elvileg vendég vagyok, na de ennyiszer vendéget fogadni...megterhelő, nem?

Nálunk ez van, csak azért írtam le, hogy én ebből indulva tanácsoltam neked, amit mondtam fentebb. Persze nálunk (is) az a helyzet, hogy náluk tudunk könnyebben együtt lenni, de jövő héten már költözünk össze! :)

2015. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Most látom a hozzászólásod, kérdező. Ez esetben sokmindent nem tudsz tenni, marad a belenyugvás, hogy ezt fogja mondani. Ha kikelsz, vagy vitatnád az állítását, nem fogsz jópontot szerezni. Próbálj meg minél kevesebb támadási felületet adni, ha lehet, ne találkozz velük túl gyakran.
2015. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

" Szóval Ő nem néz le senkit, mert nincs minimum 2 diplomája és nem beszél 3 nyelvet"


Szóval mégsem az a problêma, hogy nem vagy szőke és kék szemű...

2015. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már meg lett jegyezve egy ebédnél, hogy esetleg a barna hajamat festessem szőkére, mert "jobban illenék a családba".
2015. dec. 3. 21:56
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Az nyilván vicc volt. Humorod sincs?
2015. dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondod ezt úgy, hogy nem voltál ott és senkit nem ismersz a családból...
2015. dec. 3. 22:01
 9/14 acelsziv ***** válasza:
97%
A fő kérdés az, hogy a barátod kiáll -e érted. Az anyját nyugodtan lesz rhatod ha a barátod megvéd téged. Neki ugyanis soha senki nem lesz elég jó az ő pici fia mellé...
2015. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hűha, nálunk van a családban barna hajú, szőke is, barna szemű, kék szemű és zöld szemű, az enyém meg kékeszöld, senki nem rideg, a "megtestesült nyugalom" meg a legnyugodtabb családtagra is erős túlzás lenne, de soha nem gondoltam volna, hogy mi ETTŐL ne lennénk tökéletes család (mert amúgy nyilván nem is vagyunk azok).


A barátod hogyan szokott reagálni arra, amikor az anyukájának olyasmi megnyilvánulásai vannak, hogy szerinte te "teszed tönkre a "családi idillt"?

2015. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!