Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy békíthetném ki őket? Mit...

Hogy békíthetném ki őket? Mit tegyek? Jó ötlet lelépni?

Figyelt kérdés

Szóval, anyám el akar válni apámtól, mert apámat zavarja hogy anya mindig ír valakivel a telefonon(egész nap le se teszi, még főzés közben is a kezében van a telefon, ezért hányszor leégett az ebéd), anya vasárnap nagyon kiakadt, apa áthívta az anyját, anyósát békíteni, de anya összeverekedett az anyósával(ezért anya még jobban megharagudott apára), majd lelépett, ja lelépése előtt még megfogta a levessel teli fazekat és földhöz vágta nekem kellett összetakarítani. Apa megkért hogy segítsek kibékíteni őket, de mégis hogy tegyem? Anyám nem hallgat senkire sem, csak a legjobb barátnőjére, akinek nem volt soha senkije, 2hónapja rámászott a főnökre, máris babát vár 40évesen, a főnök 36.


Arra gondoltam lelépek, ha anyám szeret engem akkor kibékülnek, ha nem szeret engem akkor elválnak.


És ha beadják a válópert, akkor már eldönthetem hogy kivel szeretnék maradni? (3hó múlva 14leszek, az öcsém most 8)


2015. dec. 4. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a te dolgod/feladatod kibékíteni őket. Max annyi, hogy elmondod anyukádnak, hogy: né anya apa ki akar veled békülni, erre meg majd megkapod, hogy ne szólj bele.

Ha elválnak azt is túl lehet élni, nem azért válnak el ha elválnak, mert téged szeretnek vagy nem, hanem azért mert már nem jó nekik egyutt, de ezen nem szabad elkeseredni. Ennyi idősen megkérdeznek téged, hogy kivel maradsz. S semmi szín alatt ne menj el sehová!!

2015. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

De apa nem akar elválni és nem tudna anyám nélkül élni.

2015. dec. 4. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

hát bocs de elég manipulativ az apád

belerángatni a gyereket meg sz anyost csak hogy az ő akarata érvényesüljön...

neked is jobb ha nem szolsz a dolgukba

2015. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A válás a szüleid dolga, ennek semmi köze ahhoz, hogy anyád szeret-e téged. Csak azért nem fog apáddal maradni, mert te megkéred erre. (Te sem szakítanál valakivel vagy maradnál vele, mert a szüleidnek ez tetszene, nem igaz?)


2. Ha anyád ennyire telefonfüggö, akkor eleve nem alkalmas az anya/feleség szerepére.


3. HA apád nem képes a feleségével megbeszélni a problémáit, hanem a saját anyját meg a gyerekét rángatja bele ebbe, akkor tökéletesen megértem anyádat.


4. Apádtól igen szemét dolog a felelöséget a te válladra tenni, ez az ö dolga lenne.


5. Mindentöl függetlenül ha anyád nem akar apáddal együttélni, akkor a világon senki nem veheti erre rá.


6. Ebben az esetben a válás sokkal jobb, mind bármi más. Ti maradhattok bármelyik szülövel, téged mindenképpen megkérdeznek, és ha mindkét félnél adott a megfelelö környezet, akkor a véleményed alapján döntenek, ha csak az egyik helyen vannak megfelelö körülmények, akkor a bíróság dönthet másként is.


7. Attól, hoyg te megszöknél mi változna apád és anyád kapcsolatában? Mert elárulom, semmi, anyád semmivel sem szeretne jobban apáddal maradni.


8. Az meg hülyeség (és érzelmi zsarolás), hogy apád nem tudna élni anyád nélkül. Vagy ha így van, akkor igencsak komoly pszichikai problémák vannak vele.

2015. dec. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2015. dec. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!