Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a jobb szülő-gyer...

Mit tehetnék a jobb szülő-gyerek kapcsolat érdekében? 15/L

Figyelt kérdés
Nevelőapukám van, de nem tudok úgy kijönni vele, hogy ne szóljon be minden p*csányi kis dologért. Ideges is leszek és felkapom a vizet, és ezzel sikerül Anyukámat is magamra haragítani. Nem lesz ez így jó, mit tehetnék, ha az sem elég, hogy jól tanulok, segítek mindig itthon?

2015. dec. 5. 21:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le anyukáddal és beszéljétek meg, hogy mit várna el tőled azért cserébe, hogy senki ne szóljon be, és nyugi legyen otthon. Ha ő nem partner a konfliktus kezelésében, akkor Te nem tudsz tenni semmit.
2015. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Anyukám velem szokott egyet érteni, csak az nem tetszik neki, hogy felhúzom magam. (Mert a nevelőapukám tényleg kis dolgok miatt szokott szólni.)

2015. dec. 5. 21:22
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
azért csinálja mert látja hogy hatással van rád
2015. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha úgy érzed hogy veled minden ok.és ezt az anyud is így látja, valószínű hogy irritálod a nevelőapádat pusztán a lényeddel. Beszélj anyukáddal mond el hogy te mit gondolsz. Nehéz helyzetben lesz majd mert két tűz közé kerül de nem te kértél nevelőapát.Egy édesanya mindenek felett áll és a boldogságánál nincs fontosabb de ha ártatlanul piszkál a manusa igen is állj ki magadért!!! A felkapom a vizet stílusod javulni fog ez a koroddal jár.

18/F

2015. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ne felhúzni magad, válaszolj higgadtan és ha szerinted jelentéktelen dolog miatt szól, akkor ne vedd figyelembe. Ha látja, hogy nincsenek rád hatással a beszólogatásai, vélhetően vissza fog venni.
2015. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Igyekszem nem felhúzni magam, megpróbálok Én lenni az okosabb és figyelmen kívül hagyni.

2015. dec. 5. 21:33
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egy édesanya mindenek felett áll és a boldogságánál nincs fontosabb"

Jaj, kicsim, ezt meg ki mondta Neked?

Egy gyereknek nem feladata boldoggá tenni az anyukáját, hiszen nem az ő döntése volt a "szülővállalás". A szülő az, aki (jó esetben) felelőssége tudatában vállalt egy vagy több gyereket, az ő feladata és kötelessége, hogy mindent elkövessen a gyerek jó közérzetéért. Nyilván le leszek pontozva, mert jön majd a sok szélsőségesen gondolkozó és direkt alaposan félremagyarázza amit írtam, de tény: a gyerek nem felelős a szülője boldogságáért! Azért csak ő maga felel és bizonyos mértékben az ő saját szülei. Viszont jelentős felelőssége van abban, hogy a gyerek, akit felnevelt, milyen személyiség lesz. Ha jól végezte a feladatát, akkor a gyereke kiegyensúlyozott, boldog, empatikus és tisztelettudó felnőtté válik, ami már önmagában elég ahhoz, hogy egy normális lelkivilágú szülőt boldoggá tegyen.

Elnézést az off-ért, de engem végtelenül irritál ez a múlt századi felfogás, amit egyébként általában a (narcisztikus) szülők alakítanak ki a gyerekeikben, hiszen már őket is ebben a szellemben nevelték. (Többek között engem is, és fel kellett nőnöm és világra hoznom a saját gyerekemet, hogy rájöjjek ennek az elvárásnak az álságos mivoltára.)

A csekélyértelműek kedvéért: ez nem jelenti azt, hogy a gyereket hülyére kell kényeztetni, mert egy gyerek nem ettől lesz boldog.

De egyetlen anya sem áll mindenek fölött, pusztán azért, mert anya lett. A biológiai értelemben vett anyává válás nem érdem, csak egy folyamat. Tiszteletre, elismerésre és hálára az az anya méltó, aki akként is viselkedik, és a gyereke jól megfontolt érdekét tekinti elsődlegesnek.

De az ő boldogságáért a gyermeke még ebben az esetben sem felelős!

2015. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7-esnek: 4-es vagyok. Csak igazat írtál,a válaszodat értékelve zöldre kattintottam. De szerintem félre értelmezted a anyai boldogságról alkotott véleményemet.Tudom hogy nem én akartam Őt ha nem fordítva. De mivel szeretetben, odaadóan felnevelt igenis fontos kell h legyen az anyám boldogsága. Ez egy olyan pont ahol viszonozni lehet azt a rengeteg jót amit kaptam? Tehát ha már ezt dobta a gép hogy el kellet válnia és egy "pótapát" kell hogy társként szeressen szerintem az ésszerűség határain belül támogatnia illik egy gyereknek mivel valószínű azért választotta mert mellette találta meg a boldogságát ha már a férjével (apámmal) nem jött össze. Ha az anyám boldog én is az vagyok viszont álljon is ki értem ha nem igazságosan viselkedik a pasija.A Kérdező is attól tart h magára haragítja az anyát tehát őrlődik h mi lenne a helyes viselkedés. Én azt érzem amit írtam: irritálja a csaj az anya pasiját.Az anyának kell cselekednie. Köszi h elolvastad a véleményem.
2015. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Majdnem minden szavaddal egyetértek, valóban félreértettem a megfogalmazásodat, de így már tiszta.

Azt az egyetlen apróságot, amivel nem értek egyet, csak azért nem írom le, mert nem akarom a kérdezőt ebből a szempontból még véletlenül sem befolyásolni, és mert annyira szubjektív vélemény, hogy nincs is jelentősége.

Viszont azt hadd jegyezzem meg, hogy jó érzés olvasni, hogy vannak hozzátok hasonló értelmes és érzelmes fiatalok is, ezen az oldalon ritkán találkozom velük... :)

2015. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8-as vagyok 9-es miért ne befolyásolhatnád a szubjektív véleményeddel a Kérdezőt??? Kérlek írd le amire gondolsz és ne privátban!!!! Nagyon érdekel a véleményed!
2015. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!