Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a jobb szülő-gyer...

Mit tehetnék a jobb szülő-gyerek kapcsolat érdekében? 15/L

Figyelt kérdés
Nevelőapukám van, de nem tudok úgy kijönni vele, hogy ne szóljon be minden p*csányi kis dologért. Ideges is leszek és felkapom a vizet, és ezzel sikerül Anyukámat is magamra haragítani. Nem lesz ez így jó, mit tehetnék, ha az sem elég, hogy jól tanulok, segítek mindig itthon?

2015. dec. 5. 21:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nekem fontos Anyukám boldogsága, tudom, hogy boldog mellette. Megkért, hogyha megint abajgat, akkor ne szóljak semmit. (Mert mint mindenkinek, neki is van egy "rossz" szokása ami az, hogy azt hiszi, mindig igaza van és csak Én tévedhetek.) Szerintem ez a legkevesebb, amit megtehetek Anyukámért.
2015. dec. 5. 23:40
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Azért nem akarom leírni azt az ominózus nagyon szubjektív véleményemet, mert ha a kérdezőben jó táptalajra talál, akkor kedvezőtlenül befolyásolhatja a szüleivel való kapcsolatát, ez pedig nem célom.

És mivel itt a kérdező a főnök, csak Ő hatalmazhat fel ezen véleményem kifejtésére :).

Az ő jóváhagyása nélkül Veled legfeljebb csak privát oszthatom meg! :)

Ja, és arról nem beszélve, hogy aki meg nem ért vele egyet, majd jól lepontozza, azt meg te sem akarhatod! :)

2015. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12-es rendben, megértettem. Annyit elárulsz magadról hogy hány éves vagy? Bocs a tapintatlan kérdésemért. És ahogy itt írom a gondolataimat fogalmazódott meg bennem ha másképp nem tudom a véleményedet kicsikarni belőled, igaz utálom de kérlek küld privátban. Köszönöm!
2015. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12, felőlem definiálhatod, hogy mire gondoltál, mert engem is érdekelne, a szüleimmel való korrelációt pedig nem befolyásolja. :)

És aki nem ért velem egyet sem pontozom le, csak ha irreleváns témát hoz fel.

2015. dec. 6. 00:51
 15/21 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de nem tudom megállni. A magyar nyelv nem az angol és német keveréke. Azt, hogy "én", illetve "anyukám" kisbetűvel írjuk, nem pedig naggyal, amennyiben nem a mondat első szava.
2015. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az "Én" szó személyes névmás, ezért nagy kezdőbetűvel írjuk.

Anyából meg csak egy van, ezért írjuk azt nagy betűvel. Kérlek javíts ki, ha tévedek😁

2015. dec. 6. 16:36
 17/21 anonim ***** válasza:

Sajnos tévedsz, a személyes névmásokat nem írjuk nagy betűvel, csak abban az esetben, ha megszólításban, levélben tiszteletünket szeretnénk hangsúlyozni a megszólított felé.

Ugyanakkor az, hogy anyukádat nagy kezdőbetűvel írod egy ilyen fórumon, teljesen elfogadható, bár hivatalosan helytelen, de emfatikus nyelvi kifejezésmódként elfogadható.

2015. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Huhh, nagyon durván tévedsz, fájt olvasni ezt a nagy büszkén leírt butaságot. :D
2015. dec. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as esetleg már kiadták az AkH. 12. kiadását, csak én lemaradtam róla? Ugyanis a 11. kiadás 12. lenyomata szerint még nem beszéltem akkora butaságot, tekintettel a 149. szabálypontra. De ha elmulasztottam volna az újabb kiadás megjelenést, azonnal tájékoztass, nem szeretnék nagyon lemaradni!

A büszke ámde buta hozzászóló.

2015. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19-es, a kérdező írta, hogy javítsam ki, ha téved, én az ő válaszára reagáltam. :D És nem javítottam ki, mivel te már megtetted helyettem. Veled egyetértek, mivel igazad van, fel is pontoztalak.
2015. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!