Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal nem jövünk ki jól,...

Anyámmal nem jövünk ki jól, sokat veszekszünk. Nem bírom már idegileg és el akarok költözni. Van rá esély? A lenti leírásban találtok részletes infót az ügyről.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.Rendes családban élek,nem vagyok nevelt gyerek,mégsem jövünk ki az anyámmal.(párom is itt lakik velem)[a szerelmi életemmel kapcsolatos kommenteket kérlek mellőzzétek].A fő veszekedési ok a pénz.Anyám nagyon "pénzéhes" és már nem tudom elviselni.Keresztanyámnak (aki nagyon "nagy valaki" a családban)pedig hazudgál,hogy kicsikarja tőlünk a pénzt,amit majd a 2.év múlva tartandó ház felujításra és költözésre spóroltunk össze.(nem kell nagy pénzösszegre gondolni)Már volt gyakran ebből vita,mivel ha a párom fizetéséből egy kicsit is el akarunk venni az már egy vita kezdete.Én ösztöndíjas diák vagyok,és havonta 30 ezer forintot kapok,csak az ezzel a probléma,hogy az a pénz is anyám zsebébe kerül.Minden pénzt próbál minden áron elvenni tőlünk,ami gyakran vitába torkollik.Páromnak gyakran mondja(aki amúgy egy nagyon kedves és szorgalmas ember) hogy ha nem rakja le az összes pénzt akkor nem fogja egyikünket sem eltartani.Így fenyeget minket és még egyéb rondábbnál rondább dolgokat mond és tesz.Mi már nem sokáig bírjuk így.Én már rendesen félek felkelni reggel,mert tartok tőle,hogy megint milyen veszekedésbe kezd bele. A kérdésem az lenne,hogy tudnál elköltözni úgy,hogy nem tud visszavitetni rendőrökkel?

CSAK KOMOLY KOMMENTEKET VÁROK! AZ ÉLETEM MÚLIK RAJRA!



2015. dec. 8. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség:


Polgári Törvénykönyv

[link]


A)


"4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

....

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti."


B)

"

4:9. § [A házasságkötési korhatár]

(1) Érvénytelen a kiskorú házassága, ha azt a gyámhatóság előzetes engedélye nélkül kötötte.

(2) A gyámhatóság a tizenhatodik életévét betöltött korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak a házasságkötésre jogszabályban meghatározott esetben engedélyt adhat.

(3) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő vagy gyám meghallgatása után határoz. Nincs szükség annak a szülőnek a meghallgatására, aki a szülői felügyeleti jogát a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben sem gyakorolhatja, ismeretlen helyen tartózkodik vagy meghallgatása más elháríthatatlan akadályba ütközik.

(4) A gyámhatóság engedélye nélkül vagy a tizenhatodik életév betöltése előtt kötött házasság a házastárs nagykorúságának elérését követő hat hónap elteltével a megkötésének időpontjára visszamenőleg érvényessé válik, ha az érintett házastárs a fennálló házasságot e jogvesztő határidő alatt nem támadja meg, vagy kérelmére a bíróság a más jogosult által korábban ebből az okból megindított pert megszünteti."


B esetben nagykorúvá is válsz, onnantól kezdve anyád cselekvőképességedet semmiben sem korlátozhatja.


"2:10. § [A kiskorúság]

(1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik.

(2) Ha a házasságot a bíróság a cselekvőképesség hiánya vagy a kiskorúság miatt szükséges gyámhatósági engedély hiánya miatt érvénytelennek nyilvánítja, a házasságkötéssel szerzett nagykorúság megszűnik.

(3) A házasságkötéssel megszerzett nagykorúságot a házasság megszűnése nem érinti."


38F

2015. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

szoval a felnottkoru pasid ott lakik anyad nyakan.


Nem csoda hogy ki van akadva.


A ficko szepen elkoltozik, es el a sajat penzebol. 2 ev mulva meg mehetsz amerre latsz (bar jo nagy hulye lennel ha 18 evesen ferjhez mennel)

2015. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A pénz egy dolog, de azért az sem elhanyagolandó szempont, hogy ki főz és mos a párodra? Önállóan kiszolgáljátok magatokat, vagy anyukádtól várjátok el?
2015. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Én a saját lábamra álltam. Azóta nem bsztat,csak segít,ritkán.
2015. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
öö nem azért, de 18 éves korodig nem rúghat ki ,addig párod külön lakik valahol és úgy spórol nektek(pénz saját számlára stb.) ösztöndíjad is saját számlára megy. 18 éves korodban pedig összeköltöztök és házasság. ehhez nem kell sok ész.
2015. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

valamilyen szinten igazat adok neked, szerintem elèg gáz, hogy 16 èvesen(amikor kötelessège eltartania) akkor is lenyúlja az ösztöndíjadat.

de viszont a barátod nem jól tette,hogy hozzátok költözött.inkább menjen a saját házába,ahol a fizetèsèvel ő gazdálkodik.te meg odaköltözöl,ha 18 leszel. de nagyon rossz ötlet volt,hogy hozzátok költözött. hiába írtad, hogy erre ne reagaljunk,be kell látnod,hogy mennyivel kevesebb konfliktus lenne,ha nem nalatok èlne.

2015. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés kamu' a troll már egyszer kiírta: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..


Ugyanez a kérdés, ugyanazokkal a kitalált szereplőkkel.

2015. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

130 ból nem éltek meg 2,

a párod se tudná magát eltartani 100 ból és akoor álmodozol itt felujitásról meg butorokról...

semmi realitás érzéked

2015. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!