Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól bele anya, hogy...

Jogosan szól bele anya, hogy mennyit költsek egy ajándékra?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még itthon lakok. A barátomnak, a szüleimnek és a húgomnak szoktam ajándékot venni karácsonyra.

Anya ma kiakadt, mert barátomnak (2,5 éve vagyunk együtt) vettem egy star wars figurás pendrive-ot 4.700 Ft-ért (rendeltem, és úgy volt ennyi, más helyen 6.000). Saját pénzből vettem, amiért megdolgoztam, nem az ő pénzüket költöttem. Tudom, hogy drága ennyiért, de barátom nagy star wars fan, és tetszett is neki a boltban. Anya azzal érvelt, hogy ők apával egymásnak nem vesznek ennyiért ajándékot. Nyilván azért, mert rám és a húgomra költenek többet, viszont én nem gondolom, hogy nekem ezért kellene spórolnom. Az ő ajándékok is kb ennyibe kerül fejenként, és nem arra hajtok, hogy minél drágább dolgot kapjanak, hanem hogy mindenki olyan dolgot kapjon ajándékba tőlem, amit amúgy maguknak nem vennének meg, de örülnek neki, és használnák.

Szerintetek? Nyilván nem viszem vissza a boltba, és nem nagy ordibálós vita lett belőle, de kíváncsi vagyok, más is így látja-e.



2015. dec. 9. 22:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

A beleszólt nem ezt jelenti. Csak kifejezte a nemtetszését.


És minden relatív. Számára értéktelen, ezért sokallja. Ha keveset keresel, lehet drága.

Egyébként egy 32 Gb-s kingston pendrive ennyi. Ha kisebb a kapacitása, én is sokallnám akkor is ha "star wars"-os.

2015. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi a kifogása édesanyádnak.
2015. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ez csak 8 GB-os, szóval igazad van, tényleg drága egy normál pendrive-hoz képest. Viszont nekem megérte, mert tudom, hogy boldog lesz tőle a leendő gazdája. :) Köszönöm a válaszodat!
2015. dec. 9. 22:37
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Hát azért annyira nem drága, én kétszerennyit költök idén a barátom karácsonyi ajándékára.
2015. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Én elég csóró vagyok, de ez igazán nem egy hű de drága cucc... Az pedig evidens, hogy a star warsos nem annyi, mint a tök sima.

Nem sok, jó ajándék, rég együtt vagytok, saját pénzed... Fel nem fogom, mit lehet ezen sokallani, ha az ember nem extrém módon beszűkülve nézi a dolgot. De amúgyis a te dolgod, a saját kis pénzedet azért hadd költsd már arra, amire jónak látod, bizonyos keretek közt (mert ha drogra költenéd, én is beszólnék anyád helyében :D sőt, én nem vagyok e téren toleráns, a cigire is).

2015. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem miért kell anyád orrára kötni, hogy mennyiért vetted vagy ő milyen jogos érzi azt, hogy véleményezze mennyit költesz, elvégre a komoly kapcsolatodról beszélünk, nem egy alkalmi partneredről...
2015. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatom anyával, így amikor kérdezte, hogy mennyi volt, őszintén elmondtam. Örülök, hogy Tiszta úgy látjátok, ahogy én. :D
2015. dec. 9. 23:17
 8/31 A kérdező kommentje:

*Örülök, hogy Ti is úgy látjátok, ahogy én.

Félrekorrigál a telefon.

2015. dec. 9. 23:17
 9/31 HUN_Sector ***** válasza:
90%

Amikor én huszonpárévesen otthonlakó voltam, a diákmunkából keresett pénzemből egy huszonpárezer forintos acélbetkósat vettem párom szülinapjára. Persze ment a rinya mindkét szülői ágon, de én boldog voltam, hogy az akkori párom örül.

Egyébként később meglátod, jellemzően a szerelmére költi a legtöbbet az ember (vagy a gyerekeire, de ez még nálatok nem pálya).

2015. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

A saját pénzedből vetted,és ez egyáltalán nem egy drága ajándék,nem is értem mi a bajuk.

Megvetted,megvan,ne foglalkozz az ősökkel.

Nem a családi aranyat tetted pénzzé,nyugalom.

Mondjuk akkor lenne talán kicsit igazuk,ha napi gondjaitok lennének,nem lenne kajára sem pénz,gondolom azért ennyire nem rossz a helyzet.

Bár én is vagyok olyan barom,hogy a szeretteimnek az utolsó utánit is odaadom,inkább én nélkülözöm...:D

2015. dec. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!