Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok, anyukám szeretn...

Terhes vagyok, anyukám szeretné, ha hazaköltöznénk. Mivel építhetném le? Szemét dolog, hogy nem megyek?

Figyelt kérdés

Azt szeretné, ha otthon születne meg a pici és 1-2 hónapot ott laknánk, hogy tudjon segíteni, ne legyek egyedül (külföldön élünk a férjemmel).

De ez számomra inkább megterhelő lenne, mert

1. Magyarországon nincs orvosom, az SZTK-tól megőrülnék, itt pedig már megvan az is, hogy mikor megyünk a kórházba

2. A férjem nem tudna 2 hónapot ott lenni velünk

3. Itt sem leszek egyedül, mert van itthon segítségem, ráadásul hazajön a férjem anyukája is, akivel azért jobban megértjük egymást, mint mondjuk anyukámmal.

4. Anyáéknál ott laknak a nagynénémék is, szóval a ház mindig fullon vagy (2 kisgyerek), nem akarok egy kisbabával bezsúfolódni egy tetőteres, pici szobába, mikor itt van nálunk a hatalmas lakás+hétvégi ház.

Ott pedig mindig tekintettel kell lenni valakire, tele van szabállyal az egész ház.


Már próbáltam jelezni Neki finoman, hogy nem jó ötlet, de nem vette a lapot. Csak azt szajkózta, hogy majd milyen jó lesz, segít mindenben, 2 tapasztalt anyuka lesz körülöttem, stb. De különböznek a nézeteink gyereknevelés terén, szóval csak veszekedések lennének.

Pl. még meg sem született a pici, de már belekötött abba, hogy minek adunk ki ennyi pénzt babakocsira, miért építtetünk külön szobát és sorolhatnám napestig.

Előtte az van példának, hogy az egyik barátnőm Budapestről ment haza vidékre és ott is laktak 3 hónapot, de az más helyzet volt, mert újították a házukat, a férje simán betudott járni dolgozni, szóval tényleg más volt.


2015. okt. 12. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Minek abajgatod? Megmondod hogy nem mész és kész. Nem tudom anyukád mit képzel magáról. Felnőtt ember vagy könyörgöm, ne hagyd már hogy így zsaroljanak.
2015. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Anya, ez nem jó ötlet, én nem akarok hazaköltözni.

De miért? Ilyen meg olyan jó lesz, a Marcsiék is így csinálták!! Ki fog beszélni a falu!

Azért, mert így döntöttünk.


Ennyi. Részletes vitába, magyarázkodásba ne menj bele.

2015. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem ragozom: nem, nem vagy szemét és ne legyen emiatt semmilyen lelki problémád.
2015. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis meg fog haragudni, bármit mondasz is .

Annyit mondhatsz, hogy per pillanat, a jelenlegi hely az otthonod, és minden szuperül el van intézve a baba születéséhez.

2015. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Se anyud, se anyósod ne engedd, hogy mindenbe beleszóljanak. Nem jössz és kész, miért lenne jó pici tetőtérbe bezsúfolódva neked és a babának? Lenne egy perc nyugalmatok is? Na ugye.
2015. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt nem, nem jönnék haza én sem.

Másrészt még most meghúznám anyóssal is a határt, mert lehet akármilyen állati rendes, a tapsztalatom az, hogy ez az a pont, ahol túl szokták lépni a határt és utólag nehéz helyrehozni feszültség nélkül.

Nem kell úgy viselkedni egy gyerek születése miatt, mintha legalább 4 ember kéne ahhoz, hogy el tudjátok látni. Minden anya (és apa) képes ellátni a gyerekét, akár segítség nélkül is. Teljesen felesleges ekkora nagy ügyet csinálni belőle.

2015. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

mivel már elmondtad neki, így meg is oldottad.

ja nem fogta fel?

ő baja.

2015. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szemét dolog, és nem finoman kellene célozgatnod, hanem az elején mondd meg neki határozottan, hogy: Anyukám, én itt szeretnék szülni, mert nekem ez így kényelmesebb. Az érveid közül felsorolhatod neki azokat, amin várhatóan nem sértődik meg, és téma lezárva. Ha határozottan elmondod mit szeretnél, könnyebb leépíteni.
2015. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök egyértelmű, hogy a férjeddel vagy a saját otthonotokban. Nem tudom, ezen mit kell magyarázni anyukádnak.

De ha annyira segíteni akar, akkor menjen ki ő hozzád, ne te menjél haza. Már ha szeretnéd :)

2015. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod hogy így is lesz tapasztalt anyuka körülötted, férjed édesanyja csak felnevelte valahogy a férjed.

Ha jelen akar lenni, látogasson meg ő, nem értem miért neked kéne utazgatni majd az 1 hónapos picivel vissza külföldre....

Egyszerűen bárhányszor felhozza, megmondod, hogy köszönöm anya a felajánlást, de megoldjuk a férjemmel és ezt elmondod annyiszor míg fel nem fogja:)

2015. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!