Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és együtt élek a szüleimmel, akik 43 évesek és a hugommal, aki 15. Óriási nagy kupi van az egész házban, és engem már iszonyatosan idegesít.. De tényleg, egyszerűen nem jó érzés hazajönni. Én mindig mondom anyámnak, hogy ma összepakolhatnánk a konyhában vagy valami, de ő sose akar, és mindig ideges lesz, ha emlegetem ezt a témát, és ez tkp az egész családra jellemző. Miért nem zavarja ez őket, ők hogy tudnak így élni és hogy tudnám meggyőzni őket, hogy rakjunk egykocsit nagyobb rendet?

2015. dec. 12. 21:12
 1/10 anonim válasza:
67%
Kezd el a rendrakast..aztan a vegen eszre veszi magat, hogy ezt megse a gyereknek kene csinalni...de te is 16 eves vagy neked se esik nehezedre egy picit rendet teartani..es 13/l vagyok megis ithon mindent meg kell csinalnom...nem csinalnam azt hiszem lenne ordibalas...ha ennyire zavar tegyel ellene... :)
2015. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Kezdd el te, ők talán majd folytatják.
2015. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zsófi0000 válasza:
95%
Szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy ha Téged zavar, takarítsál, pakoljál. Máshol ugyanez van, csak fordítva: anyuka pakol, a gyerekek (meg a férj) rendetlenek, mint a fene.
2015. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Van egy megoldásom: tegyél te rendet. Nem fogod élvezni. Viszont ha te vagy az egyetlen, akit zavar sajnos rád vár. Én is ismerek ilyeneket, totál hidegen hagy mindenkit, hogy mosatlan hegyekben, a por kosz gyűlik a földön, időnként ördögszekérré válik és kereket old... :D

A kor nem nagyon számít ebben a dologban. Álljál neki, lehet valaki segít szolidaritásból, vagy valami. Viszont tudod, minél előbb kezdesz neki annál hamarabb kész lesz, minél sűrűbben csinálod annál kevesebb lesz a tényleges meló vele, ráadásul mikor hazaviszel egy srácot nem kell, hogy égjen a fejed. Esetleg ilyeneket kérdezz meg hogy hol tartjátok mit használtok mihez. Ha nicns tisztítószer nézz "házi megoldások"-at. (ecet, citromlé, szódabikarbóna) Kellemes vasárnapot! :D poénon kívül kitartást hozzá.

2015. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél rendet akkor a saját szobádban, ők éljenek csak rendetlenségben.
2015. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En magam utan rendet tartok, sot a konyhaban, furdoszobaban, nappaliban is en vagyok az, aki rendet rak... Es az a baj, hogy nincs idom, mert tanulnom kell, mert vizsgazok, es anyukam allamdoan a tanulassal cseszeget, denem erti meg, hogy ilyenre rendetlensegbe kepetelenseg tanulni, vagy akar elni..
2015. dec. 12. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
legyen rend a szobádban, és tanulj ott.
2015. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem a szobádban tanulsz? És milyen vizsgáról van szó?
2015. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
ők se érnek rá mert dolgoznak... érted hol a probléma
2015. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

az nem megoldás, hogy a lány rakjon rendet.

Nálunk volt heti egy rendrakás, de annyira rendetlen mindenki, hogy egy nap alatt már rettenetes disznóól volt (már nem élek otthon). gyerekkoromban rettentően zavart, és minden nap (TÉNYLEG!) mikor hazamentem az iskolából, kiganéztam az egész lakást, felmostam, mert olyan kosz volt, stb.

DE! most már felnőtt vagyok, és rájöttem, hogy csomó mindenben gyerekként én játszottam a felnőtt szerepét, ami nagyon egészségtelen dolog. és nagyon kihatott a további életemre ez.

Nem szabad gyerekként felnőttproblémákat fölvenni.

Csináld a saját részedet, a többivel NE foglalkozz. Koncentrálj a tanulásra, ennyi. Nemsokára úgyis kirepülsz, a lényeg az lenne, hogy minél egészségesebb felnőtt legyél.

Tanulni pedig járj el esetleg a könyvtárba.

2015. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!