Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudok költözni a gimi...

El tudok költözni a gimi alatt a páromhoz, hogy ne kelljen a szüleim szidalmait, újabb meg újabb őrületeit elviselni? Februárban leszek 18

Figyelt kérdés
Na szóval. Lehet h csak én várok sokat, de anyámék sztem nem normálisak. Ha elmegyek bulizni értem jönnek 11-re, nem ihatok alkoholt. Mindig tudni akarják, ki lesz velünk felnőtt, kell a telefonszáma az illetőnek, és egyszer megcsinálták hogy hívogatták az illetőt, h jól vagyok-e és nem iszom-e. Meg mikor elmentünk a Balatonra barátaimmal akkor hoppá véletlenül a strandon termett egy régi ismerős, és minden nap ott volt és tuti hogy helyzetet jelentett nekik. Aztán 14 és fél évesen össze jöttem barátommal aki 4 évvel idősebb nállam és anyáék imádják. Oda vannak totál hogy az ő kislányuk milyen aranyos srácot talált de mikor két év járás után felhoztam h szeretnénk együtt aludni rögtön az üvöltés jött. Még most is ez van, egyszer nálunk aludt mert nem tudott haza menni de én a kanapén voltam ő meg a szobámban. Nah és most elő álltak vele hogy tudják hogy másfél hónap múlva 18 leszek, és biztosak benne hogy majd megpróbálom kijátszani őket, szóval még szigorúbbak lesznek. Én viszont ezt nem bírom elegem van. Megcsinálhatom azt, h amint betöltöm a 18-at nyitok egy számlát, elmegyek diákmunkázni, oda költözöm páromhoz és onnan járok be suliba? Érdekli ez a tanárokat? Utánnam küldhetik a szüleim a rendőrséget, vagy bármi? Tudnak ellene tenni valamit? Nagyon utálok már így otthon lenni. Van egy kis húgom 11 éves félek hogy őt is csesztetni fogja majd anyám, de ő nem akar át költözni a nagyimékhoz mert fél a szüleinktől basszus a saját családjától! Nem akarom őt itt hagyni de nagyon elegem van már belőllük. Köszi a válaszokat és légyszi csak értelmeseket írjatok!
2015. dec. 14. 14:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

17 vagy.

majd rájössz, hogy a szüleidnek van igaza, addig ülj a seggeden!

2015. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
HA betöltöd a 18-at, másnap már mehetsz.
2015. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
18 évesen simán elköltözhetsz.
2015. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

18 éves korod után cselekvőképességedet nem korlátozhatják, de gyámhatóság engedélyével már 16 éves kor után is elköltözhet fiatal szülei akarata ellenére.

Ha tovább tanulsz akkor, szüleidtől külön élve is jogosult vagy tartásra, PTk szerint a "tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni".

2015. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

18 évesen azt csinálsz amit akarsz...ha részegen randalírozol akkor is te leszel a felelős, ha részegen elhagyod a telefonod akkor is neked kell a rendőrségre menni intézni a dolgokat.......

nagy felelősség fog a nyakadba szakadni, főleg, hogy a szüleid eddig gyerekként kezeltek...jobb ha szellemileg felkészülsz rá és nem a nagy szabadságot látod majd benne, hanem a felelősséget!


22F

2015. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

- tanulj meg írni

- szerinted milyen melód lesz suli mellett?

- ki tart el?

- ha párod kidob, hova mész?

2015. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem csinálhatnak semmit a szüleid és a tanárokat sem érdekli, hogy a felnőtt diákjuk kivel él a magánéletében.


Ha a szüleid utánad küldik a rendőrséget semmi nem fog történni, esetleg ha eltűnt személynek jelentenek akkor felbukkan egy rendőr, meggyőződik róla, hogy élsz és virulsz, na meg önszántadból változtattad meg a lakhelyed és ennyi.

2015. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Értelmes válasz csak értelmes kérdésre adható.

A húgodhoz semmi közöd, hagyd ki a hisztidből, szerintem jobban látja a helyzetet 11 éves létére, mint te, a naaagy, érett felnőtt nő (a majdnem 18 éveddel).


Betöltött 18. életévedtől arra mész, amerre akarsz, erővel nem vitethetnek haza. Más kérdés, hogy ilyen csekély értelmű medvebocs milyen munkát fog találni, amiből meg is lehet élni, még amikor a barátod szeméről felszáll a rózsaszín köd, és kirakja a szűrödet, és magadnak kell megállnod a lábadon.

A szüleid helyében hagynálak menni, abban a biztos tudatban, hogy fogsz még az ajtó előtt zokogni, hogy fogadjanak vissza.

2015. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

ogy írták többen is: szülinapod másnapján cuccolhatsz.

Azon azért gondolkozzel, hogy ha esetleg urambocsá' összerúgod a port a pasiddal, akkor hova mész?

2015. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
A 14 évesen a lányom egy 18 évessel jönne össze én is ugyanezt tenném. Amúgy meg csináld meg, aztán belecsöppensz a rideg valóságba.
2015. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!