Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudok költözni a gimi...

El tudok költözni a gimi alatt a páromhoz, hogy ne kelljen a szüleim szidalmait, újabb meg újabb őrületeit elviselni? Februárban leszek 18

Figyelt kérdés
Na szóval. Lehet h csak én várok sokat, de anyámék sztem nem normálisak. Ha elmegyek bulizni értem jönnek 11-re, nem ihatok alkoholt. Mindig tudni akarják, ki lesz velünk felnőtt, kell a telefonszáma az illetőnek, és egyszer megcsinálták hogy hívogatták az illetőt, h jól vagyok-e és nem iszom-e. Meg mikor elmentünk a Balatonra barátaimmal akkor hoppá véletlenül a strandon termett egy régi ismerős, és minden nap ott volt és tuti hogy helyzetet jelentett nekik. Aztán 14 és fél évesen össze jöttem barátommal aki 4 évvel idősebb nállam és anyáék imádják. Oda vannak totál hogy az ő kislányuk milyen aranyos srácot talált de mikor két év járás után felhoztam h szeretnénk együtt aludni rögtön az üvöltés jött. Még most is ez van, egyszer nálunk aludt mert nem tudott haza menni de én a kanapén voltam ő meg a szobámban. Nah és most elő álltak vele hogy tudják hogy másfél hónap múlva 18 leszek, és biztosak benne hogy majd megpróbálom kijátszani őket, szóval még szigorúbbak lesznek. Én viszont ezt nem bírom elegem van. Megcsinálhatom azt, h amint betöltöm a 18-at nyitok egy számlát, elmegyek diákmunkázni, oda költözöm páromhoz és onnan járok be suliba? Érdekli ez a tanárokat? Utánnam küldhetik a szüleim a rendőrséget, vagy bármi? Tudnak ellene tenni valamit? Nagyon utálok már így otthon lenni. Van egy kis húgom 11 éves félek hogy őt is csesztetni fogja majd anyám, de ő nem akar át költözni a nagyimékhoz mert fél a szüleinktől basszus a saját családjától! Nem akarom őt itt hagyni de nagyon elegem van már belőllük. Köszi a válaszokat és légyszi csak értelmeseket írjatok!
2015. dec. 14. 14:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

"Meg mikor elmentünk a Balatonra barátaimmal akkor hoppá véletlenül a strandon termett egy régi ismerős, és minden nap ott volt és tuti hogy helyzetet jelentett nekik."


Csak nekem jutott erről egyből eszembe a "Le a cipővel!"? :D


18 évesen simán elköltözhetsz. Még szigirúbbak lesznek? :D Na majd meglátják.

2015. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Persze, 18 után oda mész, ahova akarsz.

Kérdés, eltudod-e magad tartani.

2015. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

18 évesen elköltözhetsz.

Amíg le nem érettségizel (max 20 éves korodig), tartási kötelezettségük van a szüleidnek. Ez csak az alapvető szükségleteidre terjed ki. Utána rokontartást kérhetsz bíróság útján, amíg szakmát nem szerzel, azt viszont nem ítélik meg automatikusan, érdemtelenségre hivatkozva valszeg nem kapnád meg.

Mielőtt fejest ugrasz az új életbe, érdemes letisztázni a párod szüleivel, ha a srác otthon lakik még, hogy mik az elvárások. Rezsidet, kajádat, ruhádat, tisztálkodószereket illik kifizetni, házimunkába besegíteni, ott te vendég leszel addig, amíg tart a kapcsolat. Utána mehetsz albérletbe, vagy ahová akarsz vagy tudsz.

Nem tudom, min háborodtál fel ennyire, ha téged 14 évesen hagytak fiúzni, elengedtek napokra a barátaiddal, akkora szigorúság azért nincs. A piával semmit nem vesztettél, az együttalvást meg csak meg tudjátok már beszélni, pláne, ha odavannak a barátodért, legfeljebb bevonod őt is a tárgyalásba. A felnőtt, önálló élet nem az a rózsaszín vattacukor, mint ahogy azt te a fészekmelegben elképzeled.

2015. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm, a megalázó, lekezelő stílust viszont köszönöm szépen nem kérem! Lehet engem hülyének tartani és, igen vannak helyesírási problémáim de ehhez nincs semmi közötök ezt nem kérdeztem!
2015. dec. 14. 16:11
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

18 éves korod után megteheted, de azt lenne érdemes végiggondolnod, hogy az elköltözéssel, függetlenséggel járó szabadság mellett az azzal járó felelősségre is kellően érett vagy-e, tudod-e az anyagi hátterét biztosítani, illetve azt, hogy ha a barátoddal szakítasz, akkor ha a szüleid - akár neheztelésből vagy dacból, akár nevelő célzattal - nem fogadnak vissza a családi otthonba, elő tudod-e teremteni a pénzt egy albérletre, vagy legalább munkásszállóra, és el tudod-e tartani saját magadat egy érettségivel, tudsz-e önállóan boldogulni az életben.


(Ha így döntesz, azért arra is érdemes felkészülnöd, hogy a barátoddal való kapcsolatod is más lesz, ha együtt éltek, minden azzal járó örömmel és konfliktus forrással, mint most.)

2015. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy amikor megismerkedtem párommal, az első randik úgy zajlottak, hogy nyilvános helyen voltunk 8 hónapig át se mehettem hozzá hivatalosan, ő jött néha hozzám de akkor is csak úgy lehettünk hogy nyitott ajtó, csekkolás 5 percenként.
2015. dec. 14. 16:15
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, mit vagy ezen felháborodva. A szüleid teljesen jól jártak el. Mégis csak egy 18 éves felnőtt ember kikezdett egy 14 éves gyerekkel. Egy 18 éves fiú teljesen mást akar már, mint egy 14 éves lány.

A többieknek meg igazuk van, ha elköltözöl, akkor viseld a következményeit: megfelelő kereset előteremtése, iskola, hivatalos ügyes, orvosi ellátás, stb. Ezt hagyományos diákmunkából nem tudod előteremteni.

2015. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Jajjj, álmodik a nyomor...

igen, elköltözhetsz, de fenn tudsz majd tartani egy teljes háztartást munka mellett? Nem egyszerű, hidd el! Háztartási gépeket, mindent be tudtok szerezni? Legalább 2-300 ezer Forint, mire minden megvan.


És igen, ha együtt éltek, az más kapcsolat. nem csak a rózsaszín felhő! Sok konfliktus, a fáradtság miatt, a pénzhiány miatt, a türelmetlenség miatt....készülj fel ezekre is!


Ha majd jönnek a számlák csőstül, és azt se tudjátok, melyiket fizessétek először...


(tapasztalatból beszélek)

2015. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, minden további nélkül elköltözhetsz, tedd nyugodtan. É ez minden tévhittel szemben nem érinti a szüleid azon kötelességét, hogy a középiskola nappali tagozat elvégzéséig (de max 20 éves korodig) kötelesek eltartani.
2015. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Nekem csoporttársnőm esett át ugyan ezen. Amint betöltötte a 18-at, elcuccolt a bátyjához. SEMMI ROSSZ nem történt. :) Talált magának diákmunkát amit csinált gimi majd egyetem mellett. Most már a vőlegényével van. Semmi bajod nem lesz belőle ha elmész, viszont munkád mindig legyen, mert különben neccesebb lesz a helyzet.Sok sikert!

2015. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!