Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha megtudnátok ezt a 20 éves lányotokról?

Figyelt kérdés
Egyetem miatt másik városban tanul, de hétvégére hazamegy. Bármit megkap tőletek, még ti támogatjátok, viszont keményen tanul, fontos neki a jövője. Ti nem tudnátok róla, hogy egy fekete európai sráccal együtt vannak, aki nemrég hazaköltözött, viszont az ország nincs messze repülővel. Ha ugyanúgy folytatódna közöttük a kapcsolat, látogatják egymást, és a lányotok dolgozna, hogy a saját pénzéből tudja finanszírozni a repjegyet, ti erről tudomást szereztek, mit szólnátok? Kiakadnátok, ha a tudtotok nélkül egy fekete sráccal találkozgatna, és kimenne vele néha egy-egy hétvégére? Ha mesélnék róla otthon, akkor 99%, hogy próbálnának tiltani tőle, viszont ha a fiút választom, és úgymond "nincs beleszólásuk, mert felnőtt vagyok", akkor búcsút inthetek az egyetemnek, mert a szakom mellett lehetetlen dolgozni.
2015. dec. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a munkát, hogy pl nyári diákmunka, meg ilyesmik, de a szakom mellett lehetetlen annyi munkát vállalni, hogy jól teljesítsek az egyetemen és meg is tudjak élni szülői segítség nélkül.
2015. dec. 16. 12:20
 2/59 anonim ***** válasza:
79%
Mivel írtad, hogy 99 %-ban tiltanának a szüleid, nincs más alternatíva, ha még tőlük függsz. Mindennek ára van.
2015. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
64%

Ne mond meg. Miért kéne nekik tudni a szerelmi életedről?

Majd ha komoly lesz akkor bejelented ameddig csak ismerkedés meg járás van addig teljesen feleslegesen robbantasz ki háborút.

2015. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván a szüleid a legjobbat akarják neked. Én tuti agyvérzést kapnék, ha a lányom egy fekete sráccal állítana haza és nem véletlenül. Mert féltem és nem szeretnék neki rossz életet. Előítélet ide vagy oda, vannak tények, ami alól nagyon kevés a kivétel, valószínűleg a te pasid sem az. Az ő kultúrájukban a nők alsóbbrendűek, erőszakosak, agresszívek, amit a génekkel magyaráznak és nem mellesleg 10-ből 9 biztos, hogy félrelép, ha alkalma adódik rá. Ha te erre vágysz, vagy kísérleti nyúl akarsz lenni, akkor hajrá, de szerintem mindenki maradjon meg a saját kultúrájánál és a hasonló genetikájú embereknél. A barátnőmet is 9 hónapos terhesen hagyta faképénél a "kis kedves" fekete barátja, mert új nő után nézett, egy barátom anyukáját meg rendszeresen verte, ha úgy volt kedve, aztán az is lelépett, a saját környezetemből számtalan példát tudnék sorolni ellenük, nem beszélve a statisztikákról, de nyilván téged ez nem érdekel.

Nem szólhatok bele én sem a lányaim életébe, de biztos, hogy alaposan elbeszélgetnék vele ezekről és próbálnám észhez téríteni, mert sajnos ez a valóság, nem egy happy end-es amerikai film, amiben kizárólag csak ők sérülhetnek.

Ha annyira fontos vagy a fiúnak, akkor támogasson ő téged, hogy tanulhass, ezzel is bizonyíthatná, hogy mennyire gondolja komolyan és mennyire van oda érted.

2015. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
De azért mégis rossz, hogy hazudnom kell nekik, ők azt hiszik, hogy végig otthon tanulok/ vagy dolgozok, holott külföldön vagyok.
2015. dec. 16. 12:29
 6/59 anonim ***** válasza:
80%

" a szakom mellett lehetetlen dolgozni"

"egy fekete sráccal találkozgatna, és kimenne vele néha egy-egy hétvégére"


bocsi a kukacoskodásért, de arra van idő amire szakítasz, lásd az idézett mondat.


amúgy a kérdésre visszatérve,oka van annak ha a gyerek nem mer ilyen dolgot elmondani a szülőnek. ha a szülő inkább tiltással nevel, nem szeretne megengedni semmit, akkor ezt éri el,hogy a háta mögött teszi meg a gyerek,csak max nem avatja be.

normális szülő-gyermek kapcsolatban a gyerek elmondja otthon az ilyet. de a te esetedben írod is,hogy egyből tiltanának tőle. hát így legyen az ember őszinte. szóval valamilyen szinten megértelek.

de az viszont elég meredek,hogy csak úgy repülőre ülsz és kimész az országába. mióta ismered? vigyázni kell a más kultúrájú srácokkal. persze azóta már gondolom voltál nála párszor,szóval nem sült el rosszul. de azért felelőtlenség volt másik országba menni,úgy hogy nem is szóltál róla senkinek..hogyha eltűnsz legalább tudják hol keressenek.

amúgy mi lenne a problémája a szüleidnek? a tény,hogy van barátod,vagy hogy fekete? szerintem mondd el nekik. oké biztos nagy sokk lesz nekik,főleg ha nagyon rasszisták. de idővel csak feldolgozzák majd. neked is jobb lenne ha nem kéne titkolózni. na meg a srácnak is szarul eshet hogy nem vállalod fel, mikor ő téged igen

2015. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
A fiút már pár éve ismerem, itt is tanult Magyarországon, viszont haza kellett költöznie. A legjobb barátnőmet beavattam, ő tudja, hogy hol vagyok. Ahogy mondtam, nem afrikai ország, hanem Európán belül, itt is nőtt fel, tehát nincs túl sok kulturális különbség közöttünk.
2015. dec. 16. 12:34
 8/59 anonim ***** válasza:
50%

bizonyított, hogy a feketék sokkal indulatosabbak és egyszerűen mindegy mit teszünk nagy a kulturális különbség. Közöld a pároddal, hogy most tanulnod kell ezért legyen belőle távkapcsolat. Ha ezt kibírja megcsalás nélkül akkor tényleg szeret,de a ha lelép akkor megúsztál egy semmire sem jó kapcsolatot.

Előbb tanulj és aztán szülj neki halomra gyerekeket :D

2015. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Amúgy az teljesen más helyzet, mert tanulni olyankor hétvégente is lehet, viszont munka közben nem igazán.. A szüleimnek nem csak az nem tetszene, hogy fekete a srác, hanem egyáltalán a tudat, hogy 20 évesen barátom van.
2015. dec. 16. 12:38
 10/59 anonim ***** válasza:
53%
vagy nem nézel híreket? Franciaország most szenved a több generációs feketéktől, mert igenis nem tudnak beilleszkedni, van olyan kerület ahova este már nem ajánlott bemenni, találd ki milyen bőrszínűek élnek ott, pedig ezek elvileg kulturált generáció akik már Európában születtek. 20 éves naív kislány vagy és nyafogsz, hogy nem tudsz munka mellet tanulni, bezzeg etyepetye mellett megy-.-"
2015. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!