Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Mit szólnátok ha...

Anyukák! Mit szólnátok ha megtudnátok hogy a 13 éves, kitünő lányotok néha puskázik dolgozatoknál?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó csak eszembe jutott!
2015. okt. 26. 08:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok anyuka, de jól teszi a lány. Ezt most nem fogom kiecsetelni, lényeg, hogy nagyon is jól teszi.
2015. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
86%
Én is puskáztam anno..Semmi bajom nincs ugyanolyan tisztességes ember lettem.Olyan gyerek nincs is aki ne puskázott volna valaha
2015. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, tanul addig is, ameddig a puskát leírja. Nincs olyan diák aki ne írt volna puskát, legfeljebb nem mindenki merte használni, mint pl én sem mindig, de sokat segített a puskaírás amikor írtam a dolgozatot.
2015. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már... Néhány tanárunk direkt hagyja dogán, hogy puskázzunk, annyi a tananyag... Nincs ebben semmi ördögtől való.
2015. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezném hogy csinálja és adnék neki tippeket :)

Én is írtam, egyetemen is, más kérdés, hogy valamikor nem mertem elővenni, nem tudtam elővenni mert figyeltek, vagy nem is tudtam használni, olyan kérdések voltak.

Azzal tényleg rengeteget tanultam míg rövidítettem, lényeget kerestem, gépeltem, értelemszerűen daraboltam.

2015. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%
Azt, hogy kisstílű, középszerű.
2015. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Ne legyünk álszentek, nincs az a diák, aki soha nem írt puskát vagy nem nézett volna rá a padtársa dolgozatára... Lehet erkölcsi magasságokból megrovóan nézni rá, de nem éri meg. (Pláne, hogy csak néha puskázik. Meg amúgy is, kitűnőnek lenni nem lehet csak puskázva, ott van mögötte tudás.) Egyébként érdemes azt is átgondolni, hogy "meg van-e engedve" neki, hogy ne legyen minden ötös... Bárkinek lehet rossz napja vagy olyan tárgy, tananyag, amit nem szeret, nem tud megtanulni ötösre. Ő felvállalhatja-e ezt vagy hajtják otthon, és azért puskázik, mert tart tőle, hogy mit szólnak otthon, ha nem lesz ötös?
2015. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%

Én 9.-es vagyok, elsős gimnazista. Életemben 2-szer puskáztam összesen, 1-szer 5.-ben informatikából, 1-szer 8.-ban kémiából, de ennyi, semmi több. De pl. csomó osztálytársam 10 dolgozatból 9-nél puskázik, mindenki dicséri őket a jó jegyeikért, közben meg a sok éltanuló nem tud egy mondatot se helyesen leírni.

Anya azt mondja, jobb egy biztos 3-as, mint egy csalással szerzett 5-ös, mert érettségin mit fognak csinálni? A sok 4-es 5-ös mellé hirtelen 1-es 2-es? És az egyetemen? Ha be is jutnak oda, simán elvéreznek, mert ott meg már végképp nem lehet puskázni.

1-2 alkalom nem a világ vége, de az milyen már, mikor a gyönyörű bizonyítvány mögött semmi tudás nincs? Ha majd nekem lesz gyerekem, én a becsületességre fogom nevelni, inkább legyen saját kútfőből 3,5 mint 4,9 ami mögött nincs semmi.


14/L

2015. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem arról van szó, hogy csalással szerzi meg az összes jó jegyét. Ha valaki kitűnő, akkor lehetetlen, hogy azt kizárólag puskázással szedte össze.

Nem szabad erre hagyatkozni, tanulni kell keményen, de vannak helyzetek, amikor a puskázással tudod csak kisegíteni magad ha igazán jó jegyet szeretnél, mert azért lássuk be, vannak olyan tananyagok, dolgozatok, ahol még a legokosabb gyerek is nehezen kapar csak össze egy ötöst.


Én is puskáztam anno néha, sőt még a főiskolán is néha. (Utolsó, hidd el, ott néha még könnyebb is :D)

2015. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
21%
Igen, lehet, hogy főiskolán könnyebb puskázni, de van az a mondás: Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. Anyámnak egyetem alatt volt egy évfolyamtársa, akit egyszer rajtakaptak puskázáson (pedig állítólag nem is feltűnően csinálta; egy papírzsebkendőbe írta bele a puskát) és páros lábbal rúgták ki az egyetemről, és vissza se jöhetett.
2015. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!