Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha az édesanyám...

Az normális, ha az édesanyám nem enged el egyedül sétálni a lakóhelyem közelében délután négy óra után?

Figyelt kérdés

Arra hivatkozik, hogy kicsi vagyok, nem tudok vigyázni magamra, a "tojáshéj még a fenekemen van", és szörnyű ez a mai világ.

Tizenöt éves vagyok, elsős gimnazista, Szentendrén élek, viszonylag nyugodt környéken.

Véleményem szerint, ez már az alapnál is alapabb dolog lenne, hogy elmehessek sétálni kicsit egy olyan környékre, amit már ezerszer bejártam. Ennyi idősen másokat már kisebb bulikba, koncertekre is elengedik a normálisabb szülők.

(Egyébként Budapestre járok suliba, hatalmas veszekedések voltak már azért is, hogy oda járhassak, ahová végül is felvettek. A világ veszélyei miatt azt sem engedi, hogy táncolni járjak egy olyan egyesülethez, ami viszonylag közel van a sulimhoz - pedig ez régóta álmom.)



2015. dec. 19. 16:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Általában előbb kötnek bele egy kamaszlányba, mint egy százkilós felnőtt férfiemberbe."


AKi lepontoztam az a Marson él.

2015. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

Az előző vagyok.


Vessző helyett m-et sikerült ütnöm.


Szóval, aki lepontozta, ......

2015. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 zgyzgy ***** válasza:

Előző, köszi.

De azért nem fogok álmatlanul forgolódni amiatt, hogy egy hőzöngő tinédzser lepontozott. Jajj...

2015. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett leírom, hogy nem pontoztam senkit, és nem tehetek róla, hogy itten nagyszabású kommentháború alakult ki. Ha megosztó a téma, mindig mindenkit lepontoz valaki itt gyakorin, ehhez hozzá kell szokni.
2015. dec. 20. 21:04
 25/27 zgyzgy ***** válasza:

Kérdező, jó a kérdésed, mert egy fontos szülői dilemmára hívja fel a figyelmet.

Nyilván édesanyád túlaggódja magát, viszont gyakran indokolt a féltés, ismerve a mai közállapotokat (főleg Pesten).

Szülőként sokszor nehéz megtalálni a középutat.

2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#21, én voltam az egyik elkövető... és Budapesten élek, a kamaszkoron már némileg túl...

A gondom meg pont az ezzel a megközelítéssel, hogy tapasztalatom szerint a mindentől óvó korlátozó szülői attitűd nagyságrendileg több embernek tesz kárt, mint ahánnyal valami nem kívánatos dolog történik. Meg amúgy is álságos dolog az utcától féltés, amikor a gyermekkorúak ellen elkövetett erőszakos bűntettek 80%-a pont a családban történik... csak hát ma 20 kercsatorna lapátolja az ember otthonába egyszerre a világ összes mocskát, és ha valahol történik egy tragédia, akkor utána - persze "csak jót akarva" -ezernyi fiatalt kezdenek korlátozni-tiltani a szülők.

És persze jön a duma, hogy "csak a te érdekedben, és majd, ha felnősz, majd még hálás is leszel érte" - ami persze a legritkábban teljesül, de a fiatal utólag már a hajára kenheti, semmiképp nem kaphatja vissza, amit elvettek tőle "csak az ő érdekében"...

2015. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

[link]


túl keveset tudsz a mocskos,gonosz emberekről. itt egy videó.remélem tudsz angolul...

2015. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!