Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a 15 éves...

Mit tennétek, ha a 15 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
elvárja, hogy havi 15-20 ezer ft-nyi zsebpénzt adjon neki a szülő? Most havi 5ezret kap.
2015. dec. 24. 17:47
1 2 3
 1/22 Költőnő? ***** válasza:
98%
elvárja... az szép.
2015. dec. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Elvárni elvárhatja, de nem kapná meg. Ha havi 20 ezer kell neki, akkor tegyen is érte. Mondjuk dolgozzon.. Nem diákmunka, nyilván 16 éves kor alatt nagyon nem kap, de otthon nagyobb munkákért kaphatna kis pénzt, vagy elmehetne kutyát sétáltatni, szomszédoknak kertet ásni pénzért. Dolgozzon meg a pénzéért.
2015. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Még a mostani zsebpénzét is felfüggeszteném.
2015. dec. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 szántóvető ***** válasza:
81%
kitenném az utcára két napra.
2015. dec. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Megkapná. És onnantól kezdve abból kellene fizetnie a menzát, bérletet, osztálypénzt, tízórait, illetve a dezodort, betétet, ilyesmit... Ja, és a telefonszámláját is!

Egyszer előjött a lányom ilyen óhajjal... Előadtam neki a fentieket, számolgatott, és úgy döntött, jó neki az eddigi rendszer. :D

2015. dec. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

nem is értem,hogy minek ennyi pénz egy 15 évesnek havi szinten. ha mondjuk kollégista, akkor már reálisabbnak tartom, mert többet kell költenie kajára is, utazásra, esetleg váratlan kiadásra is jól jöhet ha van nála pénz(gyógyszer,osztálypénz)

de ha még otthon él, otthon eszik, kap ruhát, a szülők fizetik a bérletét, az osztálypénzt..stb akkor ez nagyon irreális összeg! még ha el is megy 1-1 mozira a barátaival, vagy néha vesz a büfében egy üdítőt, akkor is elégnek kéne lennie ennyi idősen az 5000 forintnak.

na meg ha emelést szeretne, akkor is fel lehet ezt vezetni normálisan. de nem rögtön 10-15 ezer forintos emelést várni. én nagyon remélem hogy nem lesz ilyen kis követelőző majom gyerekem, aki szerint ez JÁR neki.

2015. dec. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Mondanám h használj kotont de elcsúsztál vele 15 évet.

Ha ennyire kell neki 20 E menjen el dolgozni.

Más is azt csinálja.

2015. dec. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
kiröhögnén a kis pisist
2015. dec. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

6# vagyok. azt még elfelejtettem, hogy az se mindegy,hogy a szülő 70 ezres keres, vagy 700 ezret!

mert láttam én már minimálbéres szülőket, akiknek a gyerekük szintén ilyen követelőző volt és elvárta hogy annyi zsebpénzt kapjon,mint a gazdagabb osztálytársai.. azért ez is pofátlanság, be kéne látni,hogyha nem jönnek ki jól anyagilag, akkor nem szabad olyan sokat elvárni. remélem világos.

2015. dec. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
adjon be projektot mire kell neki a pénz pontosan, majd elbirálom, hogy értelmes dologra vagy nem, ha úgy látom felnőtt fejjel, hogy nem akkor elutasitom, ha ugy látom, hogy jó akkor elgondolkodnák azon, hogy odadjam, de mindenről a számlát elkérném amit vásárol ha akár 1Ft-ot nem tud felmutatni, hogy mire költöt azonnali hatályal megszüntetném a havi 15 000 Ft juttatást és az egészet visszafizettetném amit kapott oly módon, hogy a havi 5 ezret megvonnám tőle mindaddig ameddig vissza nem jön a belefegtetett X x 15 000 ft ... remélem érthető
2015. dec. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!