Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ennyire idegesí...

Normális, hogy ennyire idegesít az édesanyám?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Igazából már régebb óta fennáll ez a dolog, de csak 2-3 éve kezdett el kiteljesedni..


Rengeteg apró dolog van, amit hosszú lenne leírni és biztos, hogy most nem fog mindegyik az eszembe jutni..


Anyám minden hétköznap reggel megágyaz nálam. Ami rettenetesen felesleges és idegesítő, már megkértem rá, hogy ne csinálja mert értelmetlen, de nem nagyon érdekelte.. Rohadt idegesítő, hogyha mondok neki valami apróságot, valami random agymenéses hülyeséget, akkor ő azt bár nem veszi komolyan, de rögtön elkezd filozofálgatni, hogy vajon én ezt miért mondtam.. Többek között jópárszor azt hitte, hogy engem vernek az iskolában, vagy bántanak, mert nem volt kedvem menni.. De ugyanígy, ha megemlítem egy beszélgetés alkalmával egy lány nevét, rögtön elkezd cseszegetni vele, hogy tetszik nekem. Ha esetleg valaki tényleg tetszik, és randizom vele, akkor 100%, hogy másnapra már az egész város tudni fogja (egy üzletben van a melóhelye, tehát sok emberrel találkozik).. Soha nem segíthetek neki.. Tehát hiába vagyok már 16, még mindig ő hordja a fát, festi a szobákat, vakol, meg minden ilyesmi férfias munkát ő végez.. Aminek következtében, ha egyszer mégis egy icipicit hozzákerülök ezekhez az eszközökhöz, olyan analfabétán bánok velük, hogy az elképzelhetetlen.. Persze, aztán, ha egy alkalommal nem kérdezem meg, hogy segítsek-e, vagy egyszer nem segítek egy évben, akkor utána rögtön jön a másik véglet, hogy szinte hozzám sem szól napokig és rám sem néz. Ez legalább félévente egyszer előfordul, általában TELJESEN TÁRGYTALAN dolgok miatt. Mint pl ma.. Fogalmam sincs mi a gyász baja van, de nem szól hozzám, ha én hozzászólok ingerülten válaszol és elküld a rákba.

Visszatérve.. Amikor itthon van és kimegyek a szobámból és meglát, akkor távolról küld egy puszit. Gyakran úgy viselkedik, mint egy tízéves. Tehát direkt nyálas-poénos hangon mond mindenféle értelmetlen dolgot, és utána megvan sértődve, ha nem értem, hogy mit akar.. Rohadt idegesítőek a becézései. Tehát egyszerűen semmit nem hív a nevén.. Leginkább az zavaró, mikor engem Ancsikának hív, mert anno jónéhány éve egy nonszensz mondatomból azt vette ki, hogy van egy barátnőm, akit Ancsikának hívnak és azóta nem tud ezen túllépni és iszonyat frusztráló.. A legjobbat a végére hagytam. Mikor itthon elmegyek előtte, gyakran megcsapja a fenekemet. Na ilyenkor olyat beb&sznék neki, hogy pár napig biztos nem idegesítene. Gyakran van, hogy csak nagyon nehezen bírom megállni, hogy ne üssem meg. A legszebb az egészben, hogy ő még mindig azt hiszi, hogy apa miatt vagyok ilyen ingerült.. Apa eléggé alkoholista, de legalább nincs itthon/alszik (vagy éppen anyámmal veszekszik), tehát egy rossz szavam nem lehet rá..


Bocsi a fogalmazásért, de nem aludtam ki magam, hála a hajnalban kezdődő porszívózásnak.


2015. dec. 26. 11:19
 1/5 David82 ***** válasza:
Szerintem meg kellene mondanod neki, hogy nem vagy már kisgyerek, és ne hívjon Ancsikának, az meg hogy rácsap a fenekedre, az meg pláne nem ferr egy anyától. Ha ennek ellenére sem áll le, akkor a legjobb megoldás elköltöznöd tőle, például egy kollégiumba, ahol hasonló korúak társaságában lehetsz.
2015. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ulj le vele megbeszelni. Ha nem erti meg, egyik fuleden be, masikon ki.

Nekem eq es iq szinten is retardalt anyam van, tehat tonkretette az egesz gyerekkoromat. Az enyem nem takarit, nem dolgozik, nem tud helyesen irni, nem visz el orvoshoz, ha baj van(olyan betegsegem van, ami mas betegsegeket okoz) mert h miert...

Na szoval. Szerintem ne foglalkozz vele, az meg h csapkodja a feneked...hmm...mondd meg neki h neked ez kinos, nem vagy mar ot eves, ha nem erti, 1-2x amikor megcsapkodna vedd ki, lokd el a kezet. A pletykalasaval meg ne foglalkozz.

2015. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Argloss ***** válasza:
Nem igazán. Azért ilyen, mert nincsen férfi az életében. Valószínűleg így próbál túllépni azon, hogy apád olyan amilyen. Vagy ő, vagy egy szerető tudná helyrerakni ezt a dolgot, de akkor meg az zavarna téged.
2015. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el!
2015. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ágyazd be te az ágyad, és akkor nem fog nálad beágyazni. Ne beszélj baromságot, akkor nem lesz min agyalni.

Mond el, hogy nem vagy már 6 éves, ne ütögesse a feneked, és ne gagyogjon mint egy babának. Mond el, hogy szeretnél neki segíteni, és szeretnéd megtanulni a fent említett dolgokat. Kommunikálj. Ha nem mondod el mi bajod van, nem fogja tudni!

2015. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!