Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Elfelejtettem" ajándékot...

"Elfelejtettem" ajándékot venni anyámnak, most pedig megy a cirkusz, mi legyen?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtunk rajta a tesómmal(16L), hogy mit kellene neki venni, aztán jött a csütörtök és délutánra bezárt minden, mi pedig így elkéstünk. Csokit nem akartunk vagy bonbont vagy ilyesmit, mert mindig arra panaszkodik, hogy folyton hízik. Ezerszer elmondtam már neki, hogy diétázzon és segítek benne, de nem érdekli.

A helyzet az, hogy amióta egyetemre járok, szinte nem is kell utánam fizetnie, mivel lett munkám is. Ezelőtt havi 15.000 bérletre, tanárra, meg heti 1000Ft költőpénz + kaja + ruháztatás maga az, hogy élek, ennyibe "kerültem neki". Ma már havonta nem is fizet rám az áramon és vízen kívül, amit használok. Múltkor is vettem neki 1 kiló csirkemellet, nem kértem el az árát, pedig megígérte, hogy ideadja, de nem kértem számon rajta. Néha vettem csokit, elmosogatok mindig magam után és sokszor ő utánuk is. Kajámat magamnak állom és csinálom. Ma reggel pedig panaszkodik a testvérének, hogy nem kapott semmit és annyit se mondtunk, hogy boldog karácsonyt. 3 hete adott egy 5000Ft-os utalványt, hogy vegyek majd magamnak pólót. Ez volt az ő ajándéka, "kellemes ünnepkívánás" nélkül. 2 napja kimentünk a nagyszülőkhöz és veszekedés lett belőle, pont az első ünnepnapon. Az ember viccelődni próbál és nagyon durván visszavágnak neki, nem csipkelődve, hanem úgy igazán, mélyen azon a ponton, amivel nem kellene viccelődni, aztán csodálkoznak, hogy kiáll magáért, mert már nem egy takony 14 éves kölyök, akit eltartanak. Szóval szép kis veszekedés lett belőle a "szeretetünnepén". Ezért nem is mondta senki egymásnak, hogy boldog karácsonyt vagy hasonló, a nagyszülőknek az ajándék oda lett adva, de mi csak a saját szobánkban ülünk azóta is és el van magának mindenki.

Gondolkodtam, hogy holnap venni kéne neki valamit, de biztos vagyok benne, hogy nem lenne jó vége, de mégis az lenne a tiszta, ha megmondanám neki, hogy elfelejtettem, hogy korán bezár a bolt és így nem vettem, de most itt van.

Ők provokálták a veszekedést az "öregeknél", ezt szóvá is tettem, hogy ez ember oldja a feszültséget, vicces próbál lenni és nem, hogy ők is ezt tennék, hanem szépen hasba szúrják,(Azzal kezd el viccelődni egy anya, hogy a saját gyereke szűz.. Az egész család előtt..Miközben ez engem nem izgat, de mikor 3-4-en röhögnek egyidejűleg rajtad, akkor nagyon felmegy a vérnyomásod. Aztán rászóltam, hogy ezen tud röhögni, ez az egyetlen öröme, hogy lehúzhatja a saját gyerekét és nem reagált rá.Közben egyébként nem lehetnek ebben biztosak, volt már barátnőm, nem hosszú ideig, csak egyszer kiderül, hogy nem feküdtem le vele.) aztán csodálkoznak, hogy nem hagyja magát, majd a hangulat a padlóra kerül. Nagyon arra a szintre kerültem ezután az este után, hogy el is költözök és éljen akkor egyedül, mert tesóm is kolis.

Ez történt. Hibás vagyok, mert ennyi eszem nem volt, hogy ajándékot vegyek a saját anyámnak. Minden ilyen alkalomkor vettem eddig neki, nem igazán érdekelte soha, mindig csak egy kösz és ment a dolgára. Aztán ugye a nagyszülőknél ez eléggé vérig sértett, hogy egész este nem is mosolygott, de akkor szépen elkezdett röhögni önkívületlenül, hogy a saját kölykének nincs szexuális élete. Igen, szerintem is szánalmas, de én is ismerek olyat, aki velem egy idős és nem volt nővel, mégsem röhögök a szemébe, mert nincs min nevetni. Szerintem. Főleg nem mások előtt röhögöm ki.

Boldogabb karácsonyt.


2015. dec. 26. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát most már nem lehet mit tenni. Tényleg elég gáz, hogy utolsó napig húztátok, de még akkor sem voltatok képesek venni egy kis apróságot sem.
2015. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Csirkemellért pénzt?
2015. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szomorúan olvasom, hogy ilyen családod van, és így telnek az ünnepek. Abban valóban neked van a felelősséged, hogy "elfelejtettél" ajándékot venni karácsonyra édesanyádnak, hiszen nem kell az utolsó pillanatra hagyni, ha pedig oda hagyod, legyen annyira fontos az egész, hogy észben tartod, mikor is zárnak a boltok, meg hova is akarsz menni. Valahol úgy érzem, a sok töprengésnek lett ez a vége, hogy egy igazán jó ajándékot akartatok venni testvéreddel anyukádnak. Nem lehetsz rá büszke..

Ami a mérleg másik oldalán van viszont, szerintem saját kompenzálásodra mondtad el, hogy egyébként mi a helyzet.

Nos, ha egyébként ez a helyzet, hogy az ajándékozást nem veszitek annyira "komolyan", hogy a fa alatt, vagy legalább ha nem ilyen helyszínen, de karácsony napján, boldog jókívánságokkal karöltve teszitek ezt meg, akkor valahol nem tudom elfogadni a duzzogást,pláne egy felnőtt, érett, példát mutató, felelős szülőtől, hogy amit magával szemben nem vár el, elvárja azt a gyermekétől.

A többi meg számomra csak hab a tortán, a rajtad, illetve a magánéleteden való viccelődés, stb.

Ami az anyagiakat illeti, ne sorold ajándéknak, számomra ez alap dolog, hogy tudni kell egymásnak a családban segíteni, összefogni, amint látom, ez részedről megvan, igyekszel, bevásárlás, próbálsz egyre inkább önellátó lenni, ami mind dicséretes, de nem keverném az alap-ajándékozás problematikájához.

2015. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben veszett fejsze nyeleként ugyan, de holnap megpróbálnék egy kedves, szép ajándékkal meglepni édesanyám, és ha mód van rá, elbeszélgetni vele, hogy tényleg annyit töprengtetek rajta, hogy egész egyszerűen nem tudtatok dűlőre jutni, hogy mi legyen az ajándék.

Ha meg akarja, akkor megérti, ha nem, akkor úgysem tehetsz mást, mint elfogadod a kialakult helyzetet.

2015. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen. Először még mosógépre gondoltunk, hogy veszünk egyet ketten, mert úgy tűnt, hogy nem jó, aztán mégis jó lett, majd elapadt a gondolat és nem jutottunk semmire, aztán a végén mindketten elfelejtettük. Nem is vagyok rá büszke.

Ő sem volt képes arra, hogy valami jót kívánjon, de akkor nem értem, hogy miért van megsértődve, hogy mi sem tettük ezt meg. Hibás mindenki, meg már késő is van, de gondoltam, hátha lehetne valamivel enyhíteni a dolgokat, mondjuk azzal, hogy holnap vennék neki valamit.

2015. dec. 26. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok neki akkor a mosógépre való pénzt.

Ui:annyira nem tudtuk mit vegyünk neked hogy végül pénzt kapsz.

2015. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen "elfelejtés" mögött mindig az áll, hogy valójában teli van a csipkés hócipőtök vele, és lehet, hogy okkal. Mindenen tirádázik, hisztizik, cirkuszol, téged megaláz (mi a jó édes egy köze van a szexuális életedhez, pláne más ember előtt elbeszélve ezt?!). Maga kereste magának a bajt.


Csak cirkuszoljon nyugodtan. Mondd meg neki, hogy sajnálod és ennyi. Ne vegyél neki semmit utólag, mert az már szart sem ér. Csak olaj a tűre.

2015. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Istenem, együtt élő, számító idegenek vagyok, nem egy család. Nem te tehetsz róla, de nagy eséllyel ugyanezt fogod továbbadni... :(
2015. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!