Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a 13 éves lányotokn...

Engednétek a 13 éves lányotoknak, hogy a zsebpénzéből új telefont vegyen?

Figyelt kérdés

Úgy gyűjtötte össze,hogy járt a környékbelieknek segíteni,úgy hogy semmit nem várt cserébe,ünnepek+zsebpénz.

Engednétek?


2015. dec. 27. 11:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%

simán, főleg, hogy alig működik a régi...

nem értem anyukádat, neki nem fontos, hogy téged elérjen?

és ha meg te gyűjtötted össze, akkor meg pláne engedném.

tőlem iPhone-t is vehetnél, ha meglenne rá a pénzed


én kb 9 évesen kaptam meg anya régi telefonját és 12-13 évesen kaptam okostelefont

2016. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Utolsó a telefont nem hordom csak kirándulásokkor,de akkor érdeke s mód jó...
2016. jan. 2. 19:02
 23/37 anonim ***** válasza:
ha ilyen szorgalmas, ügyes gyerekem lenne, én nagyon büszke lennék rá. Persze, hogy megengedném.
2016. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Én nem hogy csak megengedném, de még büszke is lennék rád, hogy magad kerested meg és gyűjtötted a pénzt a telefonra. Sokkal jobban meg fogod becsülni a telefonodat, mint olyanok, akiknek 7-8 évesen a szüleik a kezükbe nyomják az iphone-t. (láttam már olyat is sajnos).

Szerintem teljesen rendben van az összeg is, amit a telefonra költeni szeretnék, es kifejezetten becsülendő a szorgalmad.

2016. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Mivel te gyűjtötted rá össze a pénzt, ezért engednie kéne szerintem. Azonban ne felejtsük el, hogy a telefonszámlák pénzbe kerülnek, és mivel szülőként ezt nyilván neki kellene fizetnie, erre már mondhatja, hogy nem akarja.

Természetesen haladni kell a korral, úgy gondolom, hogy 13 évesen már teljesen normális, ha telefont akarsz. A mi időnkben persze még máshogy volt. Én 32 vagyok, 17 évesen kaptam mobiltelefont először. Előtte nem is értettem, minek kellene nekem ilyesmi. Utána meg már azt nem értettem, hogy bírtuk ki nélküle :) Mondjuk, ez már régen volt, szóval anyukád is továbbléphetne már.

2016. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Persze. A te penzed, a te munkadbol. Allj ki magadert.
2016. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
35%

Ezt így közöld vele!

Mondd meg neki, hogy nem feleselni akarsz, de ahelyett hogy 13 évesen drogoznál segítettél embereknek, meg ez a te pénzed. Vond kérdőre, hogy te is megmondod mit vegyen a pénzéből? Ez így persze bunkón hangzik de ha kedvesen kérdezed biztosan megért. Amit MINDEKÉPPEN mondj! Mond meg: azzal csak ő is jól jön ki, hogy most a TE SAJÁT pénzedből veszel egyet, vagy majd ő költi egy telefonra neked a saját pénzét. Ha ez sem vállna be, akkor kezdd el mondogatni hogy neked laptop kell! Ha ezután ,,csak'' egy telefont akarsz venni annak majd örül... Csak ne képzeld be hogy laptop kell neked mert még tényleg az fog.... 😉

2016. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Én félteném a gyerekemet, ha nem lenne telefonja, manapság ez már alapkövetelmény véleményem szerint. Nyilván nem a legújabb IPhone-t kapná a gyerek, de vennék neki mindenképpen, illetve engedném a megvételt. Egyszerűen aggódnék, hogy nem tud felhívni, ha valami gond van, illetve mivel a gyerekek elég gonoszak tudnak lenni egymással, amiatt is aggódnék, hogy kinéznék, csúfolnák a telefon hiánya miatt.
2016. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
A fiamnak 8 éves kora óta van telefonja. Bár neki egészségügyi okokból vettük. De egy 13 évesnek szerintem ma már alap, hogy legyen telefonja. Ha ésszerű keretek között választana telefont a fiam, és nem lenne elég rá a zsebpénze akkor én még pótolnék is a telefonjába.
2016. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
11 évesen is a zsebpénzéből vette a telóját. Arra költi azt, amire akarja, nem szólok bele. Abba igen, hogy nem 100ezerért veszünk telót, azt nem engedném azért, de egy jó telefon 30-ból kijön.
2016. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!