Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a 13 éves lányotokn...

Engednétek a 13 éves lányotoknak, hogy a zsebpénzéből új telefont vegyen?

Figyelt kérdés

Úgy gyűjtötte össze,hogy járt a környékbelieknek segíteni,úgy hogy semmit nem várt cserébe,ünnepek+zsebpénz.

Engednétek?


2015. dec. 27. 11:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, engedném, támogatnám. Ha a mostani telefonja sem rossz, akkor azért fölvetném neki, hogy gondolja át, nincs-e más, fontosabb cél, ahol elkélne az a pénz. Végső soron azonban döntsön ő.
2016. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 HengerR ***** válasza:
Természetesen vehetne. A telefon ma már alap dolog amire bármimor szükség lehet.
2016. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 6 éves múlt. Van az ő szobájában is egy nagy átlátszó persely, amibe néha a zsebemben lévő 200-asokból adok neki, hogy dobja bele, és ez az ő zsebpénze. És van egy ugyanilyen persely az én íróasztalomon is, de azt még nem árultam el neki, hogy az abban lévő pénzt is neki gyűjtöm, csak nem lett odaadva neki.

Nálunk az alakult ki, hogy ha az ő pénze, akkor azt ő arra költi, amire ő akarja. Ha van már 3 rendőrautó matchboxa, de kinézett magának még egy rendőrautót, hogy azz ő szeretné, akkor megkér, hogy vegyem meg neki. Ha erre azt mondom, hogy erre most nekem nincs költségvetési keretem, akkor azt mondja, hogy "jó apa, akkor vegyük meg az én pénzemből". Én meg azt mondom, hogy rendben, a te pénzedből megvehetjük. És akkor másnap otthon magához vesz annyit a pénzéből amennyi szükséges, és akkor megveszi, és a kasszánál nagybüszkén kifizeti.

Én azt a pénzt már neki adtam. Az ő pénze. Az ő vágyai valósuljanak meg belőle. Nem tartom etikusnak, hogy én szabjam meg, mire költse.

2016. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 jampi996 válasza:
Igen is engedném. Jobban megfogja becsülni reméletőleg, amiért megdolgozott, ezmellett nem hülyeség, ha iskola után elszeretné például azért érni a szüleit, mert baj történt véletlen. A másik, hogy meg kell tanulnia előbb-utóbb a pénzzel gazdálkodni, amire a telefonvásárlás adhat egy alapot. Ha van esze, akkor még fog is maradni pénze és nem elszórja feleslegesen az egészet. Ha emellett még meg is tudja indokolni, hogy miszüksége van rá, még támogatom is. Persze nem azt mondom, hogy 13 évesen vegyen 100 ezer forintos telefonokat. Még motiváció is, hogy megéri dolgozni, egy célt kitűzni maga elé.
2016. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
jó apuka vagy 33-as
2016. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Én 10 éves koromban kaptam egy olcsó nokiát. Az pont is megfelelő volt tapasztalatszerzésnek, egyszer elrontottam, aztán egy baleset miatt betört a képernyője... :))) Valószínű nagyon dühösek voltak rám anyámék mindkétszer de így visszatekintve rendesek voltak, h hagyták megtanulni a rendes használatát.. :) Azóta a telefonok nem az én hibám miatt mentek tönkre, hanem az új telefonok többsége szimplán minőségtelen szar, és 1-2 év alatt bedobják a kulcsot. (ezért nem is veszek 30 ropinál drágábbat soha) 16f
2016. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
14-15 évesen kaptam meg az első Nokiámat ami kb semmit nem tudott telefonáláson kívül. Rendesen ki is szocializálódtam a társaságból. Sajna ez így megy ma
2016. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!