Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj a "kettős élet"? Egyetemis...

Baj a "kettős élet"? Egyetemisták, ti mennyire avatjátok be a szüleiteket?

Figyelt kérdés

Amíg el nem költöztem Budapestre, a szüleim egy kalitkában neveltek... De tényleg, igazán csak akkor tudtam bulizni, ha "mamánál/barátnőnél alszom" szöveget adtam elő, mert amúgy mindig este 11-kor jöttek értem.

Mindig hoztak-vittek, tudtak az életem minden percéről.

Aztán megkaptam a nagyszüleimtől a lakást júliusban és azóta teljesen megváltozott az életem. Emlékszem, első este el sem akartam hinni, hogy senki nem szól, amiért sokáig vagyok fent, vagy mert fél 12-kor indultam el sétálni...

Azóta kialakult egy bizonyos "kettős élet" nálam, teljesen más vagyok itt, mint amikor hazamegyek. Olyan itt az életem, mint egy buli, de tényleg.

Bármikor itt alhatnak a barátnőim, felhozhatok férfiakat, nem kell szabályok szerint éljek és imádom ezt. Otthon pedig ugyanaz vagyok, aki elköltözött...

Néha bűntudatom van amiatt, mert nem vagyok őszinte velük. Ez normális?

Csak utána meg arra gondolok, hogy anyából azt is kinézem, hogyha tudna ezekről, ideköltöztetné az anyukáját, aki még nála is szigorúbb, hogy "vigyázzon rám".


2015. nov. 28. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%

"felhozhatok férfiakat"


lehet a szüleidnek nem volt alaptalan az aggodalma...

2015. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

18 éven keresztül azt sem engedték, hogy elmenjek mondjuk egy étterembe bárkivel.

Azzal meg semmi gond nincs, hogy kihasználom a függetlenségemet.

2015. nov. 28. 18:21
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha nagyon korlátozóak voltak a szüleid, akkor valamilyen szinten normális az amit csinálsz. Csak ügyelj arra, hogy ne ess át a ló túloldalára pusztán azért mert most bármit megtehetsz.


Jó viszonyom van a szüleimmel, eltalálták, hogy mikor mennyit engedtek meg nekem, így most magamtól beavatom őket a dolgaimba.

2015. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Igaza van az elsőnek,egy nő ne szexeljen!!! TILOS!! -.-
2015. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

jó neked hogy hozzádvágtak egy lakást

én itthon fogom megrohadni, esélyem sincs hogy saját lakásom legyen

2015. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

én nem azt mondtam hogy ne szexeljen te nagyon hülye, csak mondjuk ez a kijelentés eléggé sok dolgot elárul.

az ilyennek soha nincs jó vége, ha ilyen pozitívumokat lát egy csaj a függetlenségében, hogy kefélhet össze vissza kedvére akármikor akárkivel, mert épp nem felügyelik a szülei.

de biztosan én fogom fel rosszul.

2015. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Én ezért nem nevelném soha így a gyerekeimet, mert szinte kivétel nélkül ezt csinálta az összes ismerősöm, akiket otthon mindentől tiltottak.


Engem nem tiltottak sosem semitől, csak az volt a szabály, hogy mindig tudjanak róla, hogy jól vagyok e. Ezért nem is érzek kényszert rá, hogy ilyen módon kiéljem magam. Sokat buliztam én is egyetem alatt, tudtak is róla, h szinte minden nap a kocsmába vagyok, szivattak is érte, hogy több sört iszom, mint vizet, de nem szóltak bele, hisz magamnak tanulok és élek, úgy boldogulok, ahogy tudok. Én tudtam a kocsmába is tanulni, szóval ez a gond meg volt oldva.

2015. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Minden átlagos egyetemista ilyen típusú kettős életet él.Legalábbis, mi hasonlóan éltünk.
2015. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
A felnőtté válás menete...
2015. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

termèszetes ez a reakció,elèg gyakori azoknál akiket korábban szigorúan fogtak a szüleik.ezèrt gondolom úgy,hogy nem tiltva kell nevelni.ha korábban is engedtek volna randizni,most valószínű nem bújnál ágyba annyi pasival,csak mert nem tilos. igazából te dolgod,nem tartozol elszámolással senkinek.

az hogy baratnők ott alszanak meg normális,nyilván ha megbízhatóak,de szerintem ezt magad is el tudod donteni.

amúgy a szüleid is sejthetik,hogy nem mesz aludni este 8-kor

2015. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!