Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák, akiknek 13-17 éves...

Anyák, akiknek 13-17 éves kamasz fiaik vannak. Ha a srácok valami nagyon rosszat csinálnának (alpárian beszélnének veletek, lógnának, eltitkolnák jegyeiket) hajlamosak lennétek őket megverni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 28. 12:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem, de lenne következménye. Alpári beszédért házimunka, lógás, jegyek eltitkolása súlyosabb, nem mehet sehová, vagy kikapcsolom a netet, bevezetem, hogy hetente beszélek az osztályfőnökével, ilyesmi. A verés semmire nem megoldás.
2015. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem, mert a verés a primnitív emberek módszere.


Inkább beszélgetnék velük és motiválni próbálnám őket. Pl. biztos van olyan dolog, amire vágynak, és ha jól tanulnak, jól viselkednek megkaphatják, stb.


Az alpári beszédért pedig őszinte bocsánatkérést várnék el, amit büntetéssel szerintem nem lehet elérni.

2015. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

lehet h kapna egy pofont az alpári beszédért velem szemben !

de asszem komoly retorziók lennének ha marha gyorsan nem változik meg a viselkedése ...

2015. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
Ha megütöd a gyermekedet,fel is jelenthet ő vagy bárki akinek elmondja. Én sose ütném meg a saját gyermekemet.
2015. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Engem vertek gyerekként. Az egész GYK nem elég arra, hogy leírjam, mennyi negatívuma van a verésnek, legyen elég annyi, ha egy önértékelésében és értékrendszerében félrecsúszott, lelkileg labilis, félős, kiegyensúlyozatlan gyereket szeretnél, aki nem tisztel, akkor nyugodtan verd meg, sok sikert.
2015. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell lepontozni a válaszomat?Én csak megírtam miért nem érdemes megütni egy gyereket.
2015. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Engem is lepontoztak, nyugi. Nyilván ők is agresszív állatok, most hallották először, hogy ezt nem kellene csinálni...
2015. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

Névtelenül nehéz erre válaszolnom.


Rossz volt az eddigi nevelési módszer. Legyen a Te, a párod (ha van/volt), vagy mindkettőtök hibája. Utólag nehezebb, ám nem lehetetlen egy neveletlen gyereket illemre tanítani verés nélkül. Lelkifröccs az étkezésekkor, kitűzöl egy időpontot a halmazati rossz viselkedéseiért, addig nem lesz szinte semmi. És nem kell meglágyulni! Mondjuk 2 hónap. Ha javul, időarányosan csökken, ha rosszabbodik nő. Beszélgetni, beszélgetni, beszélgetni vele. Tölts több időt a fiaiddal, éreztesd velük, hogy jót akarsz, légy TÜRELMES sőt legyél még jobban türelmes. Lehet még nem említettem, de beszélgess velük többet.

Gondolom sokat dolgozol, amit kell, hiszen enni muszáj, de találj egy alternatív megoldást.

2015. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Verés nem megoldás főleg ha rendszeresen.

Ha pofátlan és van egy kevés IQ-ja, akkor még jelentős problémákat okozhat, ha ilyen primitíven próbáljátok megoldani.

2015. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

egy pofon még nem azt jeleneti h verem a gyereket

de ha teszem azt leku.vaanyázna akkor jogos a pofon ...

2015. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!