Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha idegbolond csapkolódó...

Ha idegbolond csapkolódó ember viselkedését figyelmen kívül hagyjul, azzal lecsillapodik?

Figyelt kérdés
Vagy mi a helyes stratégia a lenyugtatására?

#idegbolond #csapkolódó
2013. márc. 30. 14:38
 1/3 anonim válasza:

Hát nemigazán tudom mire gondolsz? Tényleg beteg v. csak szimplán ideges? Én az ideges embereket úgy szoktam kezelni hogy nyugodtan viselkedek, és normális hangon (nem felvéve az ő modorát, nem kiabálva) megkérdezem hogy miért ideges? mi történt?. Aztán attól függ mit mond. Emberi tényezőről van szó? Ha igen, biztosítsd róla hogy érted a gondját, kérdezz tőle, beszéltesd (kibeszéli magát).Próbálhatod leültetni, hozhatsz neki inni valamit(amikor iszik, muszáj kontrollálnia magát), kérdezgesd, had beszéljen.ezek régi trükkök:) Persze ha rokon v. közeli ismerős idegbetegeskedik nehezebb dolgod lesz, ott talán a legfontosabb hogy elhitesd megérted a gondját, akkor is ha nem feltétlen értesz vele egyet. Ez esetben azt hangsúlyozd mivel értesz egyet,mert ugye a dolgok sose fekete fehérek:)

Ha nem emberi tényezőről van szó (pl csak szét tört egy tányér). Légy kedves, (mint egy gyerekkel) biztosítsd mással is megesik,fő hogy nem sérült meg, ez csak egy tányér, volt-nincs, gyorsan szedd össze ne zavarja a látvány,(közben mondhatod is neki,mint egy gyereknek: nézd gyorsan összeszedjük, pikk-pakk és már el is tűnt) öleled át, nyugtasd meg :)

Remélem segítettem :)

2013. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző vagyok.

még eszembe jutott hogy a végén téma lezárásnak, próbáld elterelni a figyelmét v. mi másra. pl: eljössz velem sétálni? v. jaj akartam kérdezni tőled..? v. képzeld azt halottam hogy.. v. van egy meglepetésem csak neked! v. megnézel velem egy filmet? v. amiről tudod hogy szereti, és bármikor kapható rá :)

2013. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem idegbolond, hanem csak ideges.

Ha én ideges vagyok, akkor jobb szeretem, ha nem foglalkoznak velem, mint ha beszélgetni próbálnak velem.

2013. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!