Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha-van egy 13 és egy 16éves...

Ha-van egy 13 és egy 16éves gyereked, és a 16éves diákmunkázni kezd, onnantól hogy igazságos a zsebpénz-kérdés?

Figyelt kérdés
A 16éves gondolhatja úgy, hogy "én a zsebpénz mellett DOLGOZOM, mindkét pénzforrás igazságos", a 13éves gondolhatja úgy, hogy "nekem LEHETŐSÉGEM SINCS külön dolgozni". Bonyolult kérdés, hisz mindkét fél szemléletében van valóságalap. Mi lenne a helyes megoldás? Mostantól a 16évesnek nem adni zsebpénzt, hisz "már felnőtt"? Vagy továbbra is adni a munka mellé zsebpénzt, hisz "ő külön megdolgozik érte"?
2016. jan. 3. 13:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem pont ugyanúgy érdemes adni, mint eddig. Majd ha befejezte nappali tanulmányait, akkor változtatni.
2016. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő az igényeinek megfelelő zsebpénzt kapjon.
2016. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem én adnám továbbra is a zsebpénzt. A 16 évesnek már nagyobbak az igényei, ezért is ment el a zsebpénz mellett dolgozni.
2016. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanannyi zsebpénz. A kicsinek is lesz lehetősége később diákmunkàzni.
2016. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Egyértelműen továbbra is adnám a 16 évesnek is a zsebpénz. Ő szeretne még többet és ezért tesz. Nem korrekt, ha elveszed tőle. A kisebb, majd ha 16 lesz és nem lesz lusta diákmunkát vállalni nyáron, ugyanúgy a zsebpénzt kipótolhatja.
2016. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

ha most megvonod a zsebpénzt tőle, akkor megfogja bánni,hogy egyátalán elment dolgozni.

én adnám továbbra is és megdícsérném,hogy vállal diákmunkát is. 16 évesen egyátalán nem elvárható,hogy vállaljon. de ha magától szeretne, az csak pozitívum. persze ne menjen a suli rovására

2016. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Ugyan annyi zsebpénzt adni, mint eddig. Ha megvonod, akkor a 16éves joggal gondolhatja, hogy akkor hülye lesz eldobni a szabadidejét, sokkal előrébb nem lesz, mint eddig. A 13 évesnek meg el kell fogadni, hogy ő 3 évvel kisebb, majd ha elég idős lesz, akkor mehet ő is.
2016. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
ugyan úgy adnám mint eddig, és megdicsérném a fiamat hogy nem olyan mint sok kortársa, hanem ha szeretne valamit dolgozik érte nem nálam veri a hisztit. Igazságtalannak tartanám, ha elvenném tőle. A kicsit max annyival kompenzálnám, hogy ha a ház körül segít valamit pluszba, vagy nagyszülőknek, akkor azt kifizetném neki, úgymond így ő is diákmunkázhatna.
2016. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

:)

Megírhatom a véleményemet erről az egészről?

Úgy hangzik, hogy a fiatalabb gyerek szívesen dolgozna, ha plusz pénzt kapna. Ergó szeretne több pénzt, valamint dolgozni is szívesen dolgozna.

Ne tegyél különbséget a gyerekeid között, csak mert a kisebbiknek nagyobb a megmondókája.


Esetleg vezesd be otthon, hogy a nagyobb takarításokat el lehet plusz pénzért egyedül vállalni (de akkor mindkét gyerkőcnek adj érte plusz pénzt), tételesen.


Akkor a kicsi is érezheti úgy, hogy van lehetősége megteremteni azt, ami neki kell. Bár ha ilyen érzékeny, ezen is megsértődhet.

2016. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
Adni a nagyobbnak zsebpénzt, többiek már leírták miért. Kisebbel megbeszélni, hogy a másik sem tudott dolgozni ennyi idősen, ha majd elég nagy lesz ő is dolgozhat. 14 éves kortól lehet már iskolaszövetségnél dolgozni azt hiszem.
2016. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!