Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha-van egy 13 és egy 16éves...

Ha-van egy 13 és egy 16éves gyereked, és a 16éves diákmunkázni kezd, onnantól hogy igazságos a zsebpénz-kérdés?

Figyelt kérdés
A 16éves gondolhatja úgy, hogy "én a zsebpénz mellett DOLGOZOM, mindkét pénzforrás igazságos", a 13éves gondolhatja úgy, hogy "nekem LEHETŐSÉGEM SINCS külön dolgozni". Bonyolult kérdés, hisz mindkét fél szemléletében van valóságalap. Mi lenne a helyes megoldás? Mostantól a 16évesnek nem adni zsebpénzt, hisz "már felnőtt"? Vagy továbbra is adni a munka mellé zsebpénzt, hisz "ő külön megdolgozik érte"?
2016. jan. 3. 13:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%
Otthoni takarításért sosem adunk pénzt, az magától értetődő, nem plusz dolog.
2016. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
11-sel értek egyet. Az otthoni takarítás evidens, mert az ember nem mocsokban él. Azért nem jár pénz!
2016. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
4%
A 16 évesnek nincs igaza, a zsebpénz nem egy alanyi jogon járó járandóság, hanem a szülő részéről adható. Innentől a szülő mondhatná azt, hogy a 16 éves nem kap zsebpénzt, amíg diákunkázik.
2016. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
nem azt mondtuk hogy az otthoni takarításért. hanem azt hogy a kötelező feladatain felül vállalt dolgokért fizessünk. Mondjuk ha nem az ő feladata füvet nyírni, de elvállalja.
2016. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
13-as, ja egy s_eggfej "szülő" tényleg ezt mondaná. De egy normális szülő nem bünteti azért a gyerekét, mert dolgozni akar.
2016. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
#13 valóban a szülő döntése és nem alanyi jogon jár, a 13 évesnek ugyanúgy, mint a 16 évesnek.
2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
6%

13-as, mesélj, miért jár alanyi jogon a zsebpénz bárkinek is?


A kisebbnek több joga volna kérni ezt a pénzt, mert esélye sincs, de ha a másik dolgozik, akkor miért is kéne plusz pénzt kapnia? Mesélj! Indokold meg! Észérvekkel, nem szitkozódással!

2016. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
utolsó, akkor én azt mondanám a 16 éves helyébe hogy jó, akkor kérem a zsebpénzem és nem emelem fel a fenekem. minek ha majdnem annyit kapok úgy is ha otthon vagyok mintha iskola mellett dolgoznék. Én inkább a nagyobbat jutalmaznám, amiért ő akar megdolgozni a saját dolgiért. Utolsó, mesélj még kérlek, miért is ne járna neki? Ráadásul ez jó testvérféltékenységi alap is lenne.
2016. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Előttem szóló, te még nem vagy 14, ugye?

Ezzel nem válaszoltál arra, hogy miért jár neki külön pénz? Miért JÁR? Miért KÖTELEZŐ?

2016. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
De most már a szülők is nyilatkozzanak, ne csak a gyerekek, így egyoldalú a dolog.
2016. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!