Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen szülő az,...

Szerintetek milyen szülő az, aki napi szinten megalázza a gyerekét azzal, hogy milyen dagadt?

Figyelt kérdés

Már huszonéves vagyok, nemsokára végzek az egyetemen, és mégis szinte gyerekként kezelnek a szüleim. Napi szinten rám szólnak, hogy ne egyek annyit, a közös étkezések azzal telnek, hogy ellenőrzik, mennyit ettem meg. Olyanokat vágnak a fejemhez, hogy soha senki nem fog szeretni, nem lesz munkahelyem sem, mert több jelentkező közül úgyis mindig a csinosabbat választják, sőt, én gonosz vagyok, mert ezzel akarom őket idegesíteni. Úgy csinálnak, mintha életveszélyben volnék, mintha annyira kövér volnék, hogy a szobámat sem tudom elhagyni, holott semmi szervi problémám sincsen, nem is panaszkodom nekik soha, semmilyen negatív következménye sincs az életükre. A jóga, napi egy óra séta szerintük fabatkát sem ér, arra bárki képes, és ezek egyébként sem elég intenzívek. 10-15 kiló súlyfeleslegből ekkora drámát csinálnak.

Szerintetek ez nem beteges?


2016. jan. 4. 13:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%

10-15kg az semmi. Ha lenne rajtad 50kg feleslege megérteném, de ez így retardáltság.


Gondolom ha nő vagy ettől nem nézel ki kövérebbnek, ez meg teljesen normális.

[link]

2016. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon ismerős helyzet. Engem apám piszkál a súlyommal kapcsolatban. Szerencsére -még- nem szól azzal kapcsolatban, mit, hogyan eszek. Szerintem azzal a lendülettel, hogy ezzel kapcsolatban is beszólna, a kezemben lévő evőeszköz apámban landolna...
2016. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

Ha napi szinten ezzel b..szogatnak az tényleg gáz.


De azért te is fogyhatnál valamennyit, és ezt nem szemétkedésből írom. Alapból a szervezet meghálálja a sportot, és egészséges életmódot. Alapvetően jót akarnak ők neked, csak szarul közlik.

2016. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Mikor a nővéremet megkértem, hogy beszéljen velük, azzal teremtette le őt az én kedves édesapám, hogy neki is lánya van, és reméli, hogy majd egy napon ő 100 kiló lesz, és akkor majd a nővérem is meglátja...
2016. jan. 4. 13:51
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

"ez meg teljesen normális. "


Dehogy normalis, amit belinkeltel az kover.

2016. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha 100 kilo vagy, akkor nem 15 kilo van rajtad :)
2016. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 acelsziv ***** válasza:
66%
Amint végeztél az egyetemen kösd fel a nyúlcípőt és olaj.
2016. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Az nem normális, hogy mindig ezzel piszkálnak.

Az viszont igen, hogy rád szólnak, ha sokat eszel. Írod, hogy huszonéves felnőtt vagy. De ezek szerint még mindig nem tudsz parancsolni magadnak. Ezért kénytelenek ők. Ha gyerekként viselkedsz, gyerekként is fognak veled bánni.

Na meg gondolom, te fogsz a legjobban nyavalyogni, amikor valami hátrány ér a súlyod miatt.

Egyáltalán nem normális a 15 kg felesleg. Főleg ilyen fiatal korban. Mi lesz később?

2016. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

Nem normális.

Alapvetően a szülők felelőssége lenne, hogy a gyerekük még gyerekkorban ne hízzon el, és tisztában legyen az egészséges, mértékletes étkezés és a rendszeres mozgás fontosságával. Az is igaz, hogy 10-15 kg túlsúly sem elhanyagolható, ez már bőven növeli bizonyos megbetegedések kockázatát, persze nem huszonéves korban. S ami most 15 kiló felesleg, az 5 év múlva 20 kiló lesz. Ez tény. Abban is igazuk van, hogy bizony a legtöbb munkahelyen komoly hátrány, ha túlsúlyos vagy, még ha valójában nem is hátráltatna semmiben.

Ha ezt úgy adnák a tudtodra, hogy szépen elmondják, mennyire aggódnak, és kicsit oda kéne figyelned, és ők ebben támogatnak egészséges ételekkel és mondjuk egy kondibérlettel, az szuper lenne.

De bunkó stílusban beszólogatni a súlya miatt senkinek sem szabadna, főleg nem a saját gyereküknek. Ezzel csak megbántanak és kiváltják a "csakazértis" hozzáállást, és még rosszabb lesz a helyzet.

Ettől függetlenül, mindenkinek a saját döntése, hogy hány kiló akar lenni. Ha te így jól érzed magad, akkor mondd meg nekik, hogy neked ez így jó, és ne szóljanak bele. Aztán mivel nemsokára végzel az egyetemen, el tudsz majd menni dolgozni, és elköltözhetsz otthonról.

2016. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%
Anyósomék csinálták ezt a sógornőmmel. Kiment külföldre dolgozni, évente 1x jön haza 3 napra, és még így is megkapja, hogy duci. Pedig Ő tényleg 90 felett van. Inkább nem jön haza. :(
2016. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!