Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért foglalkoztatja a szülőke...

Miért foglalkoztatja a szülőket ennyire, mit hallgat a gyerek?

Figyelt kérdés

Nálunk is ez volt, és itt az oldalon is csomószor szembejönnek hasonló kérdések.

Tiniként metált hallgattam, abszolút nem keményet, goth/symphonic, ill pagan/folk, nem olyasmi, amire laikus asszociálna. Apukám mégis rendszeresen bejött a szobába, és kikapcsolta a lejátszómat, mert hogy ez a zene bolondítja meg az embereket.

Később neoclassical/darkwave (enyhén depresszív) zenéket hallgattam, ez is zavarta a szülőket, mert hogy ettől meg lehet bolondulni.

Mostanában indie pop-ot, bár már nem lakok otthon, nem szól bele senki.


Aki nem tudná, mire asszociáljon:


1, https://www.youtube.com/watch?v=uj_KUKzGY08

2, https://www.youtube.com/watch?v=CnlQqbA790Y

3, https://www.youtube.com/watch?v=-gB4iD6H7XI


2016. jan. 4. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is metált hallgattam,nekem soha nem szóltak bele,pedig ők nem szerették az ilyen zenét.
2016. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Emlékszem amikor én gyerek voltam (90-es évekelején) a frászt kaptam amikor apám jött az Elvis, Boney'm, Abba vagy Beatles zenékkel..Ne már!!! Edda! az a király. Ma 43 évesen odavagyok Elvis, Abba, Bone'ym zenékért.

A fiam igazi metál zenéket hallgatott. AC/DC, Metallica, Iron Maiden stb. Ne már!! Mi ez a borzalom? Most meg nagy metallica rajongó vagyok..

Az igazság az, hogy az ember mindig megváltoztatja a zenei ízlését, és talán ezért is foglalkoztatja az embert, hogy ki mit hallgat. Talán a korom miatt, de ma már nem utasítok el egy zenét sem mielőtt meghallgatnám őket.

2016. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg azért foglalkoztatja őket, mert a legtöbb gyerek olyan hangerővel hallgatja, hogy kénytelenek ők is hallgatni. Ha halkan vagy fejhallgatóval hallgatnád úgy, hogy a szomszéd szobába nem hallatszik át, biztosan nem zavarná őket.
2016. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem sosem szóltak bele.
2016. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én szüleimet nem érdekli különösebben. A számítógépen úgyis látják. 16/F
2016. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Engem érdekel, miket hallgatnak, de nem tiltás céljából.:-) Mindenféle zenéből szívesen hallgatom azt, ami jó, sokszor van olyan, hogy megmutatnak egy-egy számot, hogy hallgassak bele, mennyire klassz. Megvoltak persze az idegesítő korszakok is, ha már nagyon rezegtek a falak, szóltam, hogy vegyék le a hangerőt, vagy tegyenek fel fejhallgatót. Nálunk soha senki nem szólta le a másik által kedvelt zenéket, ha kocsival mentünk valahova hosszú útra, akkor is találtunk közös nevezőt.

Nekem is megvolt anno a mindenféle lázadó, ilyen-olyan korszakom, csak a szülők néha hajlamosak elfelejteni ezt.:-)

2016. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem se szóltak be,bár anyum egyszer megjegyezte elég beteges,hogy bulgár,orosz (egy csaj bandát hallgatok csak), spanyol számokat hallgatok :D


De csak egyszer ezt megjegyezte és ennyi.

Nem üvölt mikor itthon vannak.


Ha meg nincsenek nyomatom maxon őket :D

2016. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zgyzgy ***** válasza:

Normális esetben nem foglalkoztatja, van dolga elég.


#2 Nem mindenki változtatja a zenei ízlését.

2016. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Önző és korlátolt szülők túlzott kontroll-igénye a gyerek teste-lelke felett. Nem lehet más ízlése, nem szerethet mást, nem lehet másmilyen, nem lehet egyéniség.
2016. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tegnap 21:34

De igen, mindenki megváltoztatja a zene ízlésvilágát. Minél idősebb leszel annál jobban fogod értékelni a minőségi zenéket is. Nyilván tizen-huszonévesen azt hiszed, hogy sosem fog megváltozni az ízlésed. De majd térj vissza akkor erre ha 40-50-60 éves leszel.

2016. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!