Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem rossz gyerek vagyok,...

Úgy érzem rossz gyerek vagyok, ezáltal szomorú leszek. Mit tehetnék? (többi lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, nem sportolok, nem zenélek, hanem rajzolok de nem járok versenyekre így nem tehetem boldoggá szüleimet azzal, hogy érmet hozok haza vagy valami ilyesmi. Itthon mindig a szobámban vagyok, mikor velük vagyok itthon általában nevetgélünk de úgy érzem nem mutatom ki nekik hogy szeretem őket.. Régebben bulimiás voltam és vagdostam magam, nagyon sokat jártunk együtt családterápiára és egy időre megoldódott, de most újra hányok és nem merem nekik elmondani mert nem akarom őket szomorúvá tenni. Mindent megadnak nekem ami szükséges, de nem kényeztetnek el. Nem vagyok 5-ös tanuló, hanem 4-es körül vagyok de ezzel sem tehetem őket boldoggá, hisz nem vagyok kitűnő. Úgy érzem rossz gyerek vagyok és mihaszna, a napokban beszélgettem anyukámmal, hogy úgy érzem hasztalan vagyok és ő elvicceskedte, hogy nem kell mindenkinek megváltania a világot. De én meg szeretném! Azt akarom hogy ki tudjam mutatni, hogy hálás vagyok és szeretem őket és szeretném, hogy büszkék legyenek rám! Elég rendetlen vagyok, de én sosem veszem észre amíg ők nem szólnak, hogy tegyek rendet és ez is bánt, hogy nem bírok rendet tartani. Össze kéne szednem magam, de nem tudom, hogy hogyan kell.. Mit tegyek?:/
2016. jan. 4. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kell se kitűnőnek lenned, se versenyeket nyerned ahhoz, hogy szeressenek.

Anyukádnak igaza van. Nem csak viccből mondta, ez így van.

Azért általában az emberek nem különleges tehetségek. Akkor szerinted senkit sem szeretnek?

Azt meg bármikor elmondhatod nekik, hogy szereted őket.

És minél előbb mondd el, hogy gond van, hogy minél hamarabb kerülj megint szakemberhez, hiszen írod, hogy az jó volt és segített.

Egyébként nem vagy rossz egyáltalán. Jó tanuló vagy, nem balhés, szereted a szüleidet. Ennyi szerintem bőven elég.

2016. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Öleld át a szüleid, és mondd el nekik, hogy szereted őket nagyon. Hidd el, hogy nem az ötösök meg nem az érmek számítanak.
2016. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Azért érzel így, mert most vagy abban a helyzetben, mikor már kezdesz felnőtt lenni, és semmi dolgod. Nem vagy lefoglalva eléggé, magaddal vagy elfoglalva. Amint elkezdesz dolgozni, lesz egy rendszer az életedben, nem lesz ilyen problémád.
2016. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól senki sem lesz boldog, ha te kitűnő tanuló leszel. Itt van elcseszve az egész oktatás, amikor ilyeneket sulykolnak a diákokba. Én is voltam kitűnő, de semmit nem értem el vele, mert csak undorral magoltam mindent, hogy jó jegyet kapjak, nem azért mert szerettem! Így nem bírtam teljes energiámmal arra koncentrálni amit szeretek, a magolt dolgokat elfelejtettem és tömegember lettem. Nem lettem semmiben különlegesen jó. Szóval ne a szüleidnek akarj megfelelni, hanem keress valamit amit imádsz, amiért oda vagy, és abba adj bele mindent! És akkor majd számíthatsz is a támogatásukra!
2016. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy szülő nem azért szereti a gyerekét, mert kitűnő, vagy mert érmeket visz. És nem csak amiatt büszke rá. Nem mindenki olimpikon. Öleld át őket, mond el hogy szereted. Tanulj, hozd ki magadból a legjobbat. (ami nem feltétlenül a kitűnö). Viszont mihamarabb szólj a hányásokról, mert ugyan biztos elszomorodnak, de ha nem szólsz, és akkor jönnek rá, amikor nagyobb a baj, akkor még inkább szomorúak lesznek. Azt hiszem nem ártana valami szakszerű segítséget kérni.
2016. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 GooseBumps ***** válasza:
54%

Először is: egyáltalán nem feladata semmilyen gyereknek, hogy boldoggá tegye a szüleit. Nem vagy a szüleid tulajdona, meg az ég-világon senkié. Az életedet nem a szüleidnek éled, hanem magadnak. Lehet, hogy most 17 évesen ezt még nem érzed így, de előbb-utóbb rá fogsz jönni. A szüleid egyébként sem lesznek örökre melletted. A saját tetteidért Neked kell vállalnod a felelősséget, és elsősorban a Te saját életedre lesznek hatással. Éppen ezért Neked csak magadat kell boldoggá tenned, senki mást.

Másodszor: a szüleid vagy úgy szeretnek és elfogadnak, ahogy vagy, vagy pedig egyáltalán nem szeretnek. A kettő között átmenet nincs. Nincs olyan, hogy a "maguk módján" szeretnek, vagy hogy "szeretnek", de meg akarják mondani, hogy hogy éld az életedet. Persze amíg fiatalkorú vagy, jogi felelősséggel tartoznak érted, és egyébként is van jócskán erkölcsi felelősségük, ezért próbálnak terelgetni, nevelni. Ezzel nincs is semmi baj, csak sokan nem tudják elfogadni, ha a gyerekük nem azt az utat választja, amit ők kijelölnek nekik. De ez önzőség. Te nem az ő életüket kell éld, ha ők nem lettek versenyzők, bajnokok, neked nem kell helyettük azzá válnod, de attól sem kell annak lenned, ha ők azok. Ha a szüleid szeretnek Téged, akkor meg fogják érteni a problémáidat, bármilyen mélyek is legyenek azok, és el fognak fogadni úgy ahogy vagy, és támogatni fognak. Szerintem mindenképp pozitív, hogy anno belekezdtek a családterápiába, ez azt mutatja hogy tényleg szeretnek. De ha nem szeretnek, akkor egyrészt rossz szülők, másrészt ne foglalkozz azzal, hogy megbántod őket, mert őket sem érdekli, ha ők megbántanak.

Harmadszor: ha vagdosod magad/bulimiás vagy, különösen is fontos, hogy valakivel meg tudd osztani a gondjaidat. Ha a szüleid nem állnak mögötted, nagyon fontos, hogy keress olyan embereket, akikkel ezeket a gondokat megoszthatod. Az ilyen cselekedetek hátterében általában súlyos depresszió áll, fontos hogy ismerd fel, hogy ez nem egy normális állapot, de az is nagyon fontos, hogy megértsd, hogy ezen túl lehet jutni, és nem benned van a hiba. Valamint, hogy ezzel egyáltalán nem vagy egyedül. Depresszióval nagyon sokan küzdenek, de a legtöbb emberi kapcsolat annyira felszínes, hogy nem tudják kivel megbeszélni a problémáikat, pedig ez nagyon sokat segít. Biztos vannak barátaid, akik megértenek, de a legjobb az, ha elkezdenél terápiára járni - viszont nagyon gondosan válassz terapeutát.

Negyedszer: az emberi értékedet nem az határozza meg, hogy milyen jegyeket hozol haza az iskolából, még csak nem is az, hogy mennyi versenyre mész el/milyen sportoló vagy. Mindezektől függetlenül Te egy nagyon értékes ember vagy - mint mindenki más! - és biztos vagyok benne, hogy vannak sokan, akik szeretnek. Akik nem szeretnek, azokkal ne foglalkozz, keress olyan környezetet, ahol igazán Magad tudsz lenni, ahol megértenek és elfogadnak.

Végül pedig: ne próbálj meg megfelelni soha senkinek! Se a szüleidnek, se a tanáraidnak, se a barátaidnak, SENKINEK! Fedezd fel, hogy mi az amiben jó vagy, és mi az, amit szeretsz csinálni, és abban éld ki magad! Aki valóban szeret, az támogatni fog, aki pedig nem, arról el kell felejtkezni.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írj!

2016. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem az oktatás a hibás ha valaki tucatember lesz szimplán az uccsó kitünő lett de nem tudott magával mit kezdeni:D ami veled van az a társadalom hibája mivel minden könyv/film/sorozat azt sulykolja a gyerekekbe, hogy mindenki egyedi és különleges jippiájé.Emiatt egy normál gyerek azt hiszi neki is különlegesnek kell lennie valamiben és bizonyítania kell mint a filmben, hogy pl. uccsó pillanatban kiderül ő nagyszerű énekes stb.és egyszeriben akarja ezt a sikert megkapni mint a filmben. Hidd el jól tanulsz e közben rájössz mit szeretsz csinálni(lehet ez akár szimpla eladói meló) és rátanulsz arra a szakmára aztán éled az életed és nem akarsz senkinek sem megfelelni csak boldog próbálsz lenni. Túl sokat magyarázol bele, mert szüleid csak azt szeretnék ha boldog lennél és felnőttként majd önállóan tudj megélni, ennyi se több se kevesebb.
2016. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: hülyeségeket beszélsz. Nem a filmet sulykolják mindenkibe, hogy mindenki különleges, hanem így van. Mindenki tehetséges valamiben, de a sok majom ahelyett, hogy megtalálná mi ez, és teljes erőbedobással arra fókuszálna, hogy kimagasló eredményeket érjen el benne (örömmel, motiváltan, megelégedéssel), inkább azzal akar kitűnni, hogy vagdossa magát (nem a kérdezőre gondolok, hanem aki divatot csinál belőle), meg egyedi telefontokja van, meg ordenáré módon mutogatja magát askon.


Igenis lehet mindenkiből kimagaslóan sikeres ember a saját területén. Csak fel kellene kelni a szellemi posványból, és meg kellene találni mi az. Ez a legjobb megoldás.

2016. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
tény mindenkinek van valami tehetsége,de azért nem kell azt sulykolni a gyerekbe, hogy márpedig te hűű de mekkora csoda vagy, aztán amikor a gyerek rájön hogy nincs hatalmas tehetsége (gondolok itt a filmekben levő pédákra, zenész, festő, zseni stb.)csak egy átlagos gyerek akinek átlagos munka jut az életben(ami szintén fontos mert valakinek azt is kell csinálni) akkor elkezdi magát utálni és mindenben keresi a hibát ahelyett, hogy szimplán elfogadná magát úgy ahogy van és nem a közszereplőkre,sztárokra,modellekre próbálna hasonlítani. Nagyon szép ez a mindenki egy egyéniség maszlag és személyiség jegyekre igaz is,de nem feltétlenül kell kergetni a szupersztár elméletet hanem inkább saját személyiségünket kéne hagyni kiteljesedni.minden kamasz meg huszonéves például nem tud elhelyezkedni, mert hirtelen akarja a sikert azonnali eredményt vár el és ha az nem sikerül akkor az élet szar és meg se próbálja más módon a kívánt célt elérni és abból lesznek az ilyen vagdosó tinik, akik sajnáltatják magukat,de tenni a célért már nem tennének csak várják mint a filmekben szereplők hogy bekövetkezik valami amitől előre lendül az élete.
2016. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
figyelj.. az írásodból úgy veszem ki,h kedves,jóravaló lány vagy :)) és látszik,h mennyire szereted a szüleidet :) egyébként szerintem ezt ők is érzik...tudod szerintem a szülőnek az a legfontosabb,h a gyermeke szeresse :)és nálatok ez megvan..a többi is fontos; rakj rendet, teljesíts jól a suliban,stb...de nem szabad "megszállottnak" lenni..nem kell kitűnőnek lenned :) egyébként a hányást meg kellene nekik mondanod...szeretnek téged és nekik fontos az egészséged...szóval erről szólj nekik :) minden jót kívánok Neked! ^^ :)))
2016. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!