Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők Ti mit tennétek, ha a...

Szülők Ti mit tennétek, ha a 18 éves lányotok (még másfél év van hátra az érettségiig) a fiújával suli idő alatt hétközben is együtt akarna aludni?

Figyelt kérdés
A hétvégéken már aludtak együtt. Tudni kell azt is, hogy osztálytársak, tehát iskolában is találkoznak minden nap, illetve, hogy hét közben is lenne lehetőségük tanulástól függően délutáni találkozóra is (sosem volt megtiltva) este 9-es hazaérkezéssel. Én őszinte leszek a hét közbeni együtt alvást nem tartom helyénvalónak. De sajnos az osztályban vannak olyan lányok, akiknek szüleit baromira nem érdekli mit csinál a gyerekük és majdnem bármit megengednek nekik, és persze ez a példa van elénk állítva, hogy xyz bezzeg megteheti. Vélemények?
2016. jan. 6. 06:49
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat az lemaradt, hogy a lányom jó tanuló és 5 hónapja járnak a fiúval.
2016. jan. 6. 06:51
 2/35 anonim ***** válasza:
59%

Az a véleményem, hogy te vagy a 18 éves lány, mert nagyon kétlem hogy egy felnőtt édesanya meghatódna egy olyan sz*r dumától, hogy bezzeg xy, és rohanna ide a gykra kérdezni :D


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem, nem engedném meg. Ha a kisasszony felnőttet akar játszani, és nem bír a hormonjaival, menjen dolgoznina pasikájával együtt, és húzzanak albiba@

2016. jan. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%
Tulajdonképpen 18 éves. Nagykorú. Nem feltétlenül tartom jónak, de heti egyszer megengedném. Kompromisszum.
2016. jan. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk volt ilyen párszor. Én tanultam az érettségi tételt, ő pedig xboxozott mellettem. Néha váltottunk pár puszit, így a tanulás is könnyebben ment. Ráadásul a lányod együtt is tudna tanulni a barátjával. Szerintem 1-2 alkalommal még semmi gond nem lehet. Az érettségi amúgy sem olyan nagy szám.

19L

2016. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%

Megengedném, nekem is és a tesómnak is megengedték.


Tesómék iskolatársak voltak, mi egy iskolába sem jártunk. Persze nem mindennap de azért hetente-két hetente voltak ilyen alkalmak.


Tanulmányi eredményünkön nem látszott semmi, sőt tesóm barátjának kifejezetten javult.


Az én lányaim még kicsik szeptemberiek, de úgy gondolom, ha 17-18 évesek lesznek és szeretnék és a körülmények is olyanok meg fogjuk engedni nekik.

2016. jan. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
Az iskolaidő munkanapokat is jelent, és azért nézzük meg azt az oldalt is, amikor a szülő hazaér a munkából, vagy reggel felkel, hogy dolgozni menjen, és egy fél-idegen fiút kell kerülgetnie a saját házában. Miközben egyébként az átlaghoz képest kifejezetten sok ideje van a párnak arra, hogy együtt legyenek, találkozzanak. Én ennek fényében nagyon ritkán engedném csak a hétköznapi együtt alvást, nem engedném, hogy rendszert csináljon belőle. Hétvégén lehet.
2016. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk úgy volt, hogy eleinte csak 1 napra mehettem (reggel el, estére haza, 70 km volt köztünk). Nem sokkal később már szombat reggel el, vasárnap délbe haza. Újabb hónap után péntek el, vasárnap este haza. 70 km volt, nem napi szintű osztályban találkozás! Amikor leraktam az érettségit, rá egy hónapra költözött hozzánk. Ő dolgozik, besegít a költségekbe, én fősulizok plusz diákmunkázok.


És ezúton szeretnék üzenni a kedves hozzászólónak, aki szerint ilyen korban 0 a felelősségérzet... Ha azt akarja, akkor napszaktól független megteszi, ki hallott olyat hogy csak éjjel lehet terhes meg kaphat el esetleg ezt azt?

19 éves vagyok én is, barátom is. Azóta együtt, egy éve.


Végére: ne engedd meg, max heti 1-2 alkalommal. Túl sokat találkoznak. Nem tudom mióta vannak együtt, ha nem túl rég óta mondjuk 3-4 hónapja akkor nagyon hamar ráunnak a másikra. igazából jót tenne nekik az is ha 2-3 napig nem látnák egymást. Tudom dúl a love meg minden, de hosszútávon jobb igy nekik :)


19L

2016. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
28%

#3

Nagykorú?!

1.: Addig gyerek a gyerek, amíg szülei élnek;

2.: jogilag felnőtt, mehetne szavazni, ám gyakorlatilag még nem az, hiszen nem tudja önmagát eltartani, nem tud önálló életet élni.

2016. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%
Nézd, én úgy vélem, hogy aki felnőtt módra akar élni, az legyen az élet más területein is felnőtt. Ő lehet, hogy nagykorú, de még középiskolás, mellesleg hacsak nem egy 3 szintes hatalmas házban laknánk, akkor engem marhára zavarna, hogy egy vadidegen fiúkát kellene kerülgetnem az otthonomban, ahol a napi munka után, amikor már én is inkább lazítanék, elengedném magam úgy, ahogy nekem kényelmes, akkor, amikor nekem kényelemes, ezt ne tehessem meg, mert egy számomra idegen kis kangörcshöz kelljen alkalmazkodni. Egy hétvégi vendég az más, de hétköznap...és akkor még az ő szemszögéről nem is volt szó. Várja meg azt az időt, amikor majd felsőoktatásban tanul, elköltözik, és akkor úgy éli az letét, ahogy neki kényelmes.
2016. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Ha a szülőket nem zavarja, hogy ott van, akkor igen. Miért más a hétköznap, mint a hétvége? Tanulni kell, persze, de az idejét már neki kell tudnia felelősséggel beosztania.

OFF: 18 évesen (még ha középiskolás is) a 9 órás hazaérkezés azért a én szememben kicsit túl szigorú.

2016. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!