Miért adhattak örökbe?

Figyelt kérdés
Vérszerinti szüleim örökbe adtak, persze ennek millió oka lehet, viszont megtudtam, hogy második gyermekként születtem. Az elsőt megtartották, de akkor én már miért nem kellettem? Vajon bánják hogy eldobtak?

2016. jan. 6. 22:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
91%
Lehet hogy pénzügyi okok miatt
2016. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Most azon kívül, hogy nekiállunk találgatni, mi értelme van a kérdésednek? Kérdezd meg őket.
2016. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

még jobban is jártál azoknál akiket elvetettek, ott is hasonlók a körülmények

első abortusz(mert nincs még kész a ház)de a tesót(másodikat)viszont megtartják..itt olvastam a gyk-n...

2016. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Ennek számos oka lehet, de azzal, hogy leírok neked itt néhányat, lehet, hogy csak rosszl éreznéd magad. Ez alapján tudod, hogy kik a szüleid, ha már tudsz a másik gyerekről? Szerintem nem könnyű élni azzal a tudattal, hogy van valahol egy gyereked, akiről lemondtál, de van aki nyugodtan tud aludni ezzel. Én nem tudnék az biztos. Lehet, hogy olyan volt az anyagi helyzetük, hogy a te érdekedben döntöttek úgy, hogy más családnál jobb sorod lesz. Mindenesetre remélem, hogy akik befogadtak, jól bántak veled, és hogy rájuk tekintesz úgy mint a szüleidre. Én azt nevezem szülőnek aki felneveli a gyermeket, gondoskodik róla, nem azt aki kipottyantsa és csá.
2016. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Pár hónapot dolgoztam újszülött osztályon. Volt ott egy baba aki második gyermeke volt az anyának. Az anyuka egy drogos hajléktalan nő volt, 23 éves. Az első gyermeket az édesapja nevelte. A másodikat az anyuka tudta, hogy nem fogja tudni az utcán nevelni (nem volt közös az apuka az első gyerekkel), így úgy döntött, hogy inkább lemond róla. Elnézve a nőt én örültem neki.

2 nap múlva meggondolta magát, mert összeszedett valami nyugdíjas bolondot, aki rábeszélte, hogy tartsa meg a gyereket, mert majd hozzáköltöznek és együtt nevelik föl. Mondanom sem kell, a gyerek 5 nap múlva a születési súlya felével az intenzív osztályon feküdt, mert anyuka elmondása szerint nincs pénze tápszerre (persze új laptopra és okostelefonra futotta), és egyébként se érti a leírást, hogy hogyan kéne adni a gyereknek... Napokig éheztette nyomorultat! Az állam persze nem vette el anyukától a babát, mert gyereknek az anyja mellett a helye...

Ennek már 5 éve. Képzeld el milyen élete van ennek a szerencsétlen gyereknek.

Sose bánd a szüleid döntését. Jó okuk volt rá.

2016. jan. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

6-osk,a a helyesírási szótárat derogál forgatni, ráadásul jó nagy bromságokat írsz így látatlanban.


K.: mert oka volt rá, ennyi. Ha tudni szeretnéd, kérdezd meg anyádat, ő - ha akarja - elmondja az indokait.

2016. jan. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Valószinűleg azért, mert bàrmilyen csúnyàn is hangzik nem kellettél nekik. Ha akartak volna ideiglenes vagy àtmeneti nevelésbe adnak, míg megoldjàk a problémàt.
2016. jan. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy nagyon érdekes megfogalmazás, ahogy írod, hogy eldobtak téged. Nem! Nem dobtak el! Örökbe adtak.


Volt egy gyönyörű fiatal nő az életemben, akinek 19 éves korában udvaroltam. Már volt 3 nővére, és a szülei, főleg az édesanyja nagyon szerettek volna egy fiút. És kislány született. Nem volt szép gyerekkora, hamar tudatták vele, hogy fiút szerettek volna. Nem kívánt, nem szeretett gyerekként cseperedett. Aztán a szülők házassága is megromlott, és csúnya válás lett. DNS vizsgálattal. Kiderült, nem a férj az apja a lánynak. A férj többet nem érintkezett a lánnyal.


A kislány aztán felnőzz, és akkor is, amikor 19 éves volt és udvaroltam neki, akkor is fájt neki a család hozzáállása, az édesanyja szeretetének hiánya, az apa-tudat elvesztése, .

Ő meg éppen azt kérdezte tőlem, amikor könnyek közt mesélte a történetét:

- Ha ennyire nem akartak és nem szerettek, miért nem adtak örökbe? Bárkitől több szeretetet kaptam volna, mint tőlük!

2016. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Az örökbeadás nagyon komoly döntés. Nem tudhatjuk miért, de egy biztos, komoly oka volt, és valószínűleg a te érdekedben tették. Elhiszem, hogy nagyon nehéz lehet ezt feldolgozni, és ezzel a tudattal együtt élni. De nagyon fontos, hogy tudd, hogy sosem az bánt minket, ami történik, mindig az bántja a lelked amit te gondolsz a történésről. Értsd meg mélyen, hogy ha képes vagy erről mást gondolni (nem azt hogy eldobtak), akkor képes leszel feldolgozni ezt a fájdalmat. Az egész a te fejedben kavargó gondolatoktól függ, mert ezek váltják ki az érzelmet. Túl egyszerűnek hangozhat, pedig tényleg működik!
2016. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem dobtak el.Örökbe adtak.

És mennyivel egyszerűbb lett volna,abortuszra menni,kikapartatni,és volt probléma,nincs probléma.

Az életadód ugyanakkor bármilyen okból is,de megtartott.Lehet vallási meggyőződésből,de lehet beteg volt,esetleg valami olyan baja,hogy tudta,hogy nem tudna gondoskodni rólad.De 9 hónapig hordott,és ez szerintem baromira nem lehetett könnyű.Hogy ott rugdaltál a hasában,és tudta,hogy le fog mondani rólad.Biztos kötődött hozzád,és úgy él,hogy valahol van egy gyereke.Nem is tudom milyen lelkierő kellett ehhez,hiszen ha van egy tesód,akit ő nevel,akkor biztos nem egy putris akárki lehetett...egyébként utána tudsz keresni ha valóban érdekel

2016. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!