Miért adhattak örökbe?

Figyelt kérdés
Vérszerinti szüleim örökbe adtak, persze ennek millió oka lehet, viszont megtudtam, hogy második gyermekként születtem. Az elsőt megtartották, de akkor én már miért nem kellettem? Vajon bánják hogy eldobtak?

2016. jan. 6. 22:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak linkelek, de szerintem itt nagyon jól összeszedték a lehetséges okokat. Én anyagi jellegű problémát sejtenék. Jobb életet szerettek volna Neked, azt szerették volna, ha nem kell sem Neked, sem a testvérednek nélkülözni. Biztosan fájdalmas döntés volt.

[link]

2016. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnos olyanról is hallottam, ahol a szülők házában laktak és az apuka (nagypapa) megmondta, hogy márpedig oda nem megy még egy gyerek... rákényszerítette az örökbeadásra az anyát. De nem ment abortuszra, megküzdött ezért, megszülte és örökbe adta, hogy valahol boldogabban felnőhessen. Nem látunk bele más életébe, nagyon ritka, hogy valaki "eldobja" a gyerekét, a legtöbben rá vannak kényszerítve: anyagilag, érzelmileg (elhagyják, ha megtartja), egészségügyileg. Ez egy olyan tragédia, amit sokan sosem bocsátanak meg maguknak, örökbeadottként biztosan nem könnyű, titkos örökbefogadásnál csak 1-2 dolgot lehet tudni a szülőanyáról és a családjáról, sokszor még annyit sem. Ha elmúltál 14, akkor tudsz már kezdeményezni kapcsolatfelvételt, ha a tegyesz is úgy határoz, hogy a lelki fejlődésedre nem lesz rossz hatással és nincs benne az aktádban, hogy bántottak, ezért emeltek ki a családból, akkor értesítik a vérszerinti anyádat és ha benne van, találkozhattok is. Szerintem ne kezdj magánakcióba, mindenképpen kontrollált körülmények között, másokkal közösen találkozz vele (ha ezt megléped), akármilyen életkorban is történik meg a találkozás.

Sajnos jó válaszok nincsenek, a találkozás szinte mindig traumatikus, még akkor is, ha valójában "jó volt" az indok.

2016. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!