Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha szellemi fogyatékos gyereke...

Ha szellemi fogyatékos gyereketek születne örökbe adnátok?

Figyelt kérdés
ha élete végéig kisgyerek értelmi szinten maradna, és állandó felügyelet igenyelne. szóval sose lenne normális élete, nem lenne párja, egesz életében gondoskodni kéne róla
2015. nov. 4. 11:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%
Nem...joeg
2015. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2015. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%
nem adtam örökbe, sőt bentlakásos otthonba sem adtam...
2015. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy is!

Egyrészt: nem fogadnák örökbe. Még az egészséges gyerekekre sincs mindig igény.

Másrészt: ki szerethetné nálunk jobban?


Az már más kérdés, hogy nyilván ahogy öregszünk, találnunk kellene valami megoldást, hogy valaki, valahol a halálunk után is gondoskodjon róla, de erre nem az örökbe adás a megoldás.

2015. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
38%
Amugy az ilyen dolgok nem derulnek ki a terhesseg alatt?
2015. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
74%

Erről egy történet jut eszembe, amit egy ismerősöm mesélt, aki betegápoló. Két családot ismert, ahol szellemileg fogyatékos gyerekek születtek. Az egyik családban csak sajnálkoztak rajta, nem tudtak vele mit kezdeni, és az a szerencsétlen fiú megmaradt nyálcsorgató csecsemő szintjén.

A másik család pedig direkt foglalkoztatta, járatta speciális iskolába, így az a srác egy viszonylag önálló életet tudott élni, volt valami munkája is, és tudott gondoskodni is magáról.

Velük is lehet foglalkozni és ők is fejleszthetőek, bár ehhez külön erő, külön odaadás kell.

2015. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

Örökbe semmiképp, hiszen nem fogadnák örökbe.

Otthonba se szeretném adni. Ha anyagi helyzetem engedné, akkor én ápolnám és segítséget is igénybe vennék, ahogy öregszem.

De ha van valami jó intézmény, akkor talán. De annyira rosszat hallani, hogy bántják, verik, megalázzák, kihasználják őket.

2015. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ, milyen fogyaték... Egy autistát vagy egy dankórost elviselnék simán, baráti körömben is akad mindkettőből, persze sokmindentől függ, de mindkettő élhet teljes életet, viszont, ha valami mozgásképtelen nyáladzó zombi, aki örök életére egy csecsemő színvonalán marad, na azt tuti magára hagynám.
2015. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

én amint már elég nagy hozzá(tehát nem babaként) beadnám egy otthonba, őszintén a család is jobban járna , a gyerek is, mert az otthonban fejleszteni tudnák és legalább születhetne egy egészséges tesó. Önző dolog az igaz,de a családra rákényszeríteni ezt a terhet is szörnyen nagy önzőség. Ismerősöm mai napig otthon ápolja a gyerekét, eredmény:

lassan kamaszkorba lépő gyerek ha hisztis üt-vág, emiatt az egészséges testvére is kezd lelki sérült lenni, apuka aki eddig mindent megtette, meg már inkább az egészségessel foglalkozik, a feleségtől meg elhidegült amiért nem hagyja otthonba rakni a gyereket. Pedig ők voltak a világ legédesebb párja.

2015. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
5-ös vannak betegségek amik észrevehetőek már terhesség alatt is, de pl az én lányomnál a mai napig nincs diagnózis, mert semmit nem találnak, vannak szülés közben oxigénhiánnyal született gyerekek, vannak szülés után agyvérzésen átesett gyerekek, stb... tehát az hogy a terhesség alatt minden problémamentes, genetikailag, uh alapján egészséges a baba semmit nem jelent...
2015. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!