Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nagyon haragudna? Most...

Anya nagyon haragudna? Most akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szomszéd utcában van egy macska, aki mindig abban az utcában kóborol. Elvileg egy szomszéd néni ad neki enni két hetente egyszer, de többet nem tud tenni érte... Én nagyon állatbarát vagyok, és bármire hajlandó lennék, hogy megmenthessem azt a cicát. Engem már ismer, amikor meglát az utcában már fut felém, és dörgölőzik hozzám. Hallottam, hogy nagyon csúnyán köhög (mint egy cigis, de tényleg) és komolyan mondom szenvedek, hogy nem vihetem haza. Megkérdeztem anyát, hogy legalább csak addig, amíg vége lesz a télnek, és legalább kicsit rendbe hoznám az egészségügyi állapotát, és elajándékoznám egy jó családnak. De van egy kutya is a házban, bár nem hiszem, hogy az gond lenne. Régen volt cicám, de elment. Nem engedi meg, hogy hazavigyem, sőt, már csak a kérdés hallatán is kiabálni kezdett, hogy normális vagyok-e... Tudom, ez nem ilyen egyszerű, meg ő a szülő, neki kell tudni hogy mit enged be a házába és mit nem, de nagyon szeretnék segíteni azon a kis szerencsétlen állaton! Tudom, hogy ha hazavinném akkor valószínűleg kidobna a macskával együtt, de igazából jelenleg ez nem érdekel. Úgy gondolom, hogy a sok szabály mellett most az egyszer tehetnék valami szabályellenes, de jó tettet. Tudom, hogy rémes következménye lenne, sőt, inkább szörnyű. De annyira szeretnék neki segíteni!

Mi a véleményetek? Tartsak ki és hallgassak a szívemre, vagy fogjam vissza magam, és hagyjam abba?

Köszi előre is!



2016. jan. 9. 00:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Van a facebook-on annyi állatmentő csoport, mint a szemét. Fényképezd le a cicát és küldd el nekik, hogy valaki fogadja be.
2016. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam! Előtte szólnom kellene a néninek, nem? Mert ha úgy vesszük, akkor végül is most ő "gondozza". Szerintem illetlenség lenne, hogy nem szólok neki...

Mondjuk most elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy mennyire gondolom jól a helyzetet. Mindig jó gyerek voltam, nem csináltam semmi olyat, amit nem engedett meg. Most viszont a következményeket tudva is szeretném. Ha más nem marad tényleg felteszem egy gazdikereső csoportba, csak bárcsak én menthetném meg, és én segíthetnék rajta. Viszont ha nem kivitelezhető, nyilván nem fogom...

2016. jan. 9. 00:55
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Beszélj a nénivel, hátha befogadja őt télre, utána meg majd meglátjátok mi legyen a sorsa. A szerencséje van a cicunak, akkor lehet a néni meg is tartja örökre! :) Te meg ha már így megszeretted akkor majd látogathatod őt! :)
2016. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

1. Ha anyuad nem akar macskát, akkor semmi esetre se vigyél oda egyet.


2. Ha van már ott egy kutya is, akkor végképp könnyelmüség lenne, mert jó eséllyel megtámadná és elpusztítaná.


3. Ha a macska beteg, akkor esetleg titeket meg a akutyát is megfertözhez. Ha meg ovoshoz viszed - amire ilyenkor nagyon nagy szükség lenne -, az rengetegbe kerül.

2016. jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld hirdetni a facebookon, fotóval és szívhez szóló szöveggel.

Sajnos nem elég hazavinni, orvoshoz is el kellene őt vinni, mert beteg, ami sok tízezerbe is kerülhet, mire meggyógyul. Ezt nyilván nem tudod kifizetni, még ha haza is vinnéd.

Keresd a közeli menhelyeket, állatvédőket, hirdesd, próbálj segítséget kérni!

Addig te annyit tehetsz, hogy eteted mindennap, ha ezt meg tudod oldani.

2016. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hány éves vagy és mennyire ellenzi anyukád, illetve mennyire van tisztában a macska állapotával.


Én (igaz, már felnőttként) egy nap láttam egy döglődő kiscicát az utcán, akin senki nem akart segíteni. Elvittem állatorvoshoz, az állatorvos meg adott nekem gyógyszert, hogy csepegtessem a szemét:S Így hát felhívtam anyámat, elmondtam, mi történt, és mondtam, most muszáj hazavinnem, de ha jobban lesz, keresek gazdit neki. Hát, anyám finoman szólva nem volt elragadtatva:( De kúrálás közben annyira megszerette ő is a picit (pedig nem is "macskás"), hogy már csak viccből emlékeztetett az új gazdi keresésére. (Őt sajnos egy évvel később elcsapta egy autó.)

Ezt még egyszer megcsináltam. A másik macska a munkahelyem kertjében volt, ahonnan az Illatos útra akarták vinni az összes cicust. Sokan vittek haza macskát, de maradt egy beteg kölyök, aki nyilván a betegsége miatt senkinek sem kellett. 3 hónapig néztem (közben sokat emlegettem anyámnak, de nagyon elzárkózó volt), hogy nem viszik, már november vége volt, egy nap szépen mondtam anyámnak, már nem maradhat kinn tovább, elvittem a macskahordozónkat, és mondtam, ha nőstény (egy kandúr már volt itthon, és nem akartam házi verekedéseket), akkor hazahozom. Az volt. Ő ma is velünk van:)


Nem tudsz valami melléképületben helyet csinálni neki? (Ha megtűri a kutya.) Azt talán anyukád is elviseli, hogy a kertben legyen egy melegedője, és kimehetnél hozzá sokat. Meg az is kiderülne, a kutyával kijön-e, meg anyukád is "szokhatná" a gondolatot, de nem kellene kerülgetnie a lakásban. Még talán anyukád is beengedné, ha látná, mennyit vagy kinn ebben a cudar időben, ha látja, mennyire fontos ez neked, nehogy megfázz:S

2016. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van, úgy, hogy nem tudja nem vihetem haza. Orvoshoz természetesen elvinném, ezt le se írtam, mert természetes. Rengetegszer mondtam már neki, hogy nem bírom ki, legyen akármi én hazaviszem, de mindig csak kiabált, hogy márpedig ide nem. A kutya szereti a macskákat, nagyon barátságos velük, szóval ez nem lenne gond. Ma elmegyek, és viszek neki enni-t, úgy tervezem addig etetgetem meg tisztítgatom, legalább ennyit tehetek érte. Abban reménykedek, hogy ha minden nap látja, hogy elmegyek hozzá, és hogy fontos nekem, akkor egyszer majd kicsit meglágyul, és legalább azt megengedi, hogy az udvaron csináljak neki egy kis meleg dobozkát, aztán majd orvos. Van összegyűjtött pénzem, szívesen feláldoznám a cica miatt. Köszönöm a sok segítséget, próbálom hirdetni is, meg gondozni is amennyire tehetem! Köszönöm!
2016. jan. 9. 15:30
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Én szülőként állatszeretetre nevelem a gyerekemet,aki most még pici,de nagyon remélem,hogy ekkoraként igy fog gondolkodni,mint te! Én nem ellenezném,hogy hazahozd,hanem megengedném,sőt segítenék helyrehozni a cicát! Nehogy magára hagyd,hallgass a szívedre..így,vagy úgy,de keress neki megbízható helyet!
2016. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap tényleg hazahoztam volna, csak a barátnőm lebeszélt, mert tudja, hogy anya valószínűleg kidobna az utcára, túlzás nélkül. Aztán így elképzeltem a helyzetet, és hát nem akartam hogy ismét én legyek a rossz. Amúgy sem egyszerű a családi életem, én meg kicsit önfejű vagyok, és jó hogy lebeszélt a barátnőm. Szerintem ha minden nap elmegyek hozzá, akkor látni fogja, hogy hajthatatlan vagyok. A nővéremmel is beszéltem, ő is azt mondta, hogy ez nem ilyen egyszerű, és valószínűleg mindent elrontanék itthon... Teszem amit tudok, köszönöm a támogatást!
2016. jan. 9. 16:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos tőled!:)

Én is állatbarát vagyok, és biztosan segítenék a cicán.

Esetleg, a hideg miatt vinnék egy lábát vagy legalább egy cipős dobozt ,kibélelve ruhákkal, és elvinném neki, ott az utcán akár, egy oszlop alá vagy valamilyen bármilyen eső/hó-mentes helyre tenném, tennék bele ennivalót a cicusnak, hogy beleszokjon, és mindennap vinnék neki enni-t és tejet, ahogyan te is :)

Anyukádnak meg büszkén emlegesd ,hogy mész a cicusnak vinni ételt, és hidd el megenyhül, hogy legalább az udvarotokra vihesd be a dobozkával.:)

Sok sikert! És kérlek vigyázz a cicára!:)

Ja, és írd meg a fejleményeket!! ❤

16L

2016. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!