Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

A fiam nemrégiben letette a jogsit. 2 autónk van, ebből ő az egyiket használja. A problémája az vele, hogy "gyenge" Azt mondja, nem mer vele biztonságosan előzni, mert nincs nyomatéka. Az autó 60 loerős benzines. Ő pedig azzal állt elő, hogy kicseréli benne a motort egy erősebbre. Az egész ahogy ő mondta 500.000 ft-ot igényelne. Azt mondta, hogy ehhez az autóhoz annó gyártottak erősebb motorokat is, és hogy ő vesz bele egyet és átépítteti. Ő fizetné az egészet, meg ő tankolja, ha ő használja, de én úgy vagyok vele, hogy inkább tartsa meg, és gyűjtsön lakásra. (Van még neki félretett pénze, de nem akarom, hogy most ennyi pénzt kiadjon egy ilyen átalakításért)


Szülők mi a véleményetek erről?


2016. jan. 9. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Kapott egy autót a feneke alá, de neki lassú.

Járjon biciklivel, amit ő vett magának, és örülhetne (néha) ha megkapná az autót.

Kapott jogsit, autót, de neki kevés. Az én autómat bizony nem szereltetné át,ha nem jó, nem kell elvinni.

2016. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Az én fiam azt mondaná,hogy anyu ne szólj bele a dolgaimba, ez az én életem.
2016. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Friss jogsival ne adja elő a Niki Laudát, mert esélyes, hogy a hírekben látod majd viszont...
2016. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Elmúlt 18, ugye? Akar továbbtanulni?


Én azt mondanám neki, hogy gondolja át a dolgot, adok hozzá néhány támpontot, hogy megfontolt döntést hozhasson (ezek csak példák, a saját kikötéseidet, elképzeléseidet mondd el):

1. 25 éves koráig lakhat otthon, utána álljon a saját lábára, külön háztartásban

2. egy felsőfokú képzést teljes egészében támogattok, az alapvető szükségleteit, autó nem tartozik ezek közé

3. amikor elköltözik (legkésőbb 25 évesen), 3 milliót tudtok neki biztosítani induló tőkeként, többet nem.


Ennek fényében gondolja át, érdemes-e kidobnia félmilliót egy használt autó felturbózására. Ezt a beszélgetést amúgy mindenképp érdemes megejteni a nagykorúvá lett gyerekkel, hogy tudjon mivel kalkulálni, szerintem így korrekt.

2016. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 10 éve van jogsim, mégsem előzgetek olyan sokat, mert csak 53 LE a kocsim...

Nem, nem engedném, hogy átalakítsa az autóm. Ha kevés neki, vegyen magának olyat, ami megfelel. Írassa a nevére, fizesse a súlyadót, biztosítást magának.

Örüljön,hogy kapott tőletek egy kocsit.

És ha összetörné, ki fizetné a javíttatást???

2016. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én magamnak fizettem a jogsit és magamnak vettem autót. Amilyet akartam/tudtam. Ha minden alá van tolva akkor használja ami van és örüljön. Ha tett is valamit azért a pénzért ( nem arra gondolok, hogy heti kétszer leviszi a szemetet ) akkor meg el kell adni a kocsit, kézen fogni és válasszon másikat. Amúgy az átépítés elég nagy macera. Legalább is a paír része.
2016. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Az előzéshez nem csak erő kell. Technika is.

Friss jogsival ne az előzés legyen a számára a legfontosabb.

Gondolom, ez az autó nem túl új, feleslegesnek tartom szétbarmolni és félmillió forintot belerakni.

Inkább gyűjtsön akár lakásra, akár egy másik autóra.

De ha már felnőtt, akkor az ő dolga. Természetesen elmondanánk neki a véleményünket.

Én nem tartom jó ötletnek.

2016. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tubarózsa ***** válasza:
64%

No komment.... örüljön h kocsit kapot. Nekem egy '93as Vectrát "tolt a s*ggem ala" apukam,(jó érettségi fejébe) több mint 5éve, és nem adom a járgányt. Szóval, ha nem tetszik mehet gyalog.

és még egy, kis kresz: az elözés nem kötelező, hanem egy lehetőség!!!!!!!!ui mi az hogy gyenge??? Enyembe 75ló+1szamár van, semmi gond pl autopalyara betudok csatlakozni, gond nelkul. Csak tudni kell vezetni ;)

üdv 25N szőke buszsöför ;) (bocs ezt muszáj megirnok..:P )

2016. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Viszonylag friss jogsija van, amin alig száradt meg a "pecsét". Ne, nem szabad. Azt hiszi, ura lesz a helyzetnek, pedig nem. A jogsi csak egy megelőlegezett bizalom, hogy tud vezetni, de a lovakat kordában tartani nem egyszerű, .... Nem engedném. Még akkor sem, ha ő fizetné.
2016. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Aki tud vezetni, az kisebb lóerővel is tud előzni.

Aki tapasztalatlan, annak a sok lóerő félrevezetően sok magabiztosságot adhat. Az előzéshez nem csak lóerő kell, az csak megkönnyítheti. De a kevesebb lóerő sem hátráltat, csak nem kell bevállalni necces helyzeteket.

Szerintem nem jó öltet. Egyébként anyagi szempontból sem. Egy használt, régebbi autóra rákölteni fél milliót??

De úgy érzem, hogy neki inkább a biztonsága miatt (és mások biztonsága miatt) sem lenne jó ötlet.

2016. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!