Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, vagy...

Jogosan esik rosszul, vagy csak felfújom a dolgot? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A lényeg röviden:

22 éves nő vagyok, 5 éve vagyok együtt párommal. 3 éve vele is élek, ebből kettőt az ő szüleinél éltünk, és már lassan egy éve albérletben vagyunk. Amióta elköltöztem, édesanyám egyetlen egyszer sem látogatott meg engem. Szerintem nem is érdekli, hol lakom, miből élünk, stb. Nem egyszer hívtam már át magamhoz, mondtam neki, nézze meg legalább az albérletet, de mindig csak a kifogásokkal jön: nincs ideje, nincs pénze... Mondtam már neki, hogy kifizetem az utat - egymás melletti városban lakunk, busszal 10 perc az út - , akkor más kifogást keresett. Pl. hogy nem bírná a kisöcsém (2 éves ) a buszt, erre mikor felajánlotta neki a párja, hogy addig otthon marad az öcsémmel, az se volt jó neki.

A kérdés: jogosan esik nekem rosszul, hogy 3 év alatt egyetlen egyszer sem látogatott meg engem - holott én hetente/kéthetente átmegyek hozzájuk-, vagy tényleg csak felfújom ezt?


2015. jan. 29. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan esik neked rosszul, de kényszeríteni nem lehet, hogy menjen hozzád. A hozzáállása érdekes, talán annyit megérne, hogy beszélgess el vele róla, hogy érint az téged.
2015. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén meg kellene kérdezned tőle, hogy miért hárít. Ne vess semmit a szemére, ne vond őt kérdőre, hogy mégis mit képzel, egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy mi zavarja. Talán az zavarja, hogy szerinte túl hamar repültél ki a fészekből és fél, hogy esetleg megbánnád ezt a kapcsolatot? Nekem van egy olyan érzésem, hogy ilyesmi lehet a háttérben. Én is 18 évesen költöztem el a párommal albérletbe, most 22 vagyok, édesanyámmal minden héten beszélgetünk és azt mondta, hogy nyugodtan mondjam el, ha valami bánt engem, ha problémám van akár a párommal vagy az életemben, ő meghallgat.

Az édesanyák nagyon a szívükön viselik a lányuk sorsát, a tiéd is aggódik miattad, csak nem tudja, hogy hogy mondja el neked, hogy ne vesszetek össze miatta vagy hogy haragot táplálj iránta. Beszélgessetek tehát őszintén, amennyire lehetséges, ha nagyon nem meri elmondani, akkor végesetben ezt felhozhatod neki, hogy nem ez bántja-e. Ha tényleg ez a problémája, akkor tudasd vele, hogy ha bármi probléma lesz a kapcsolatotokban, azonnal elmondod neki, de te most nagyon boldog vagy a párod oldalán.


Remélem, segíthettem :)

2015. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából mióta elköltöztem otthonról, szinte csak a bántást kapom tőle. Próbáltam és próbálok is neki segíteni mindenben,ha kellett, elmentem neki vásárolni, a kórházba én kísértem be, én ültem végig azt az időt, amíg megszületett a kisöcsém, én láttam őt először, mégis mindig engem szid, és a húgomat isteníti - aki nevelőintézetben van a zűrös ügyei miatt. A minap úgy fogalmazott, hogy húgomra nem haragszik, mert ő nem tehet semmiről ( persze, véletlenül ivott-drogozott-járt abortuszra 13 évesen ), viszont rám igen, mert nem foglalkozom vele...
2015. jan. 29. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Jogosan esik szarul. Ismerős a szitud csak más fajta felállásban. Az emberek szerintem olyanok, h ha a kisujjadat nyújtod feléjük mindjárt elveszik tőled az egész karod, aztán még is te leszel a szemükben a rossz és nem az, vagy azok, akik semmit se tesznek, vagy rosszakat tettek. Plusz a rosszat mindig könnyebb elhinni, elfogadni, mint a jót így vmiért összekavarodnak a dolgok és azt kezdik el bántani, aki jót tett. Szerintem ne vedd magadra, ne foglalkozz vele egy ideig, talán észbe kap, hogy na most tényleg nem törődsz vele és lépni fog feléd. Ugyanakkor lehet a hugidnak szánja azokat, amiket neked mond/tesz, de mivel te ott vagy és a hugid nem, ezért rajtad csattan le. :( Én kicsit ilyenkor mentális gondokra is tippelnél, de hát ki tudja miért tesznek így egyesek. :(
2015. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Húgodat talán csak azért isteníti, mert titkon tudja, az ő hibája egyedül, hogy olyan lett, amilyen. Nem magától lesz valaki drogos 13 éves korára, hanem a jó családi háttér.

Nekem nem úgy hangzik anyukád, mint aki miatt érdemes bánkódnod. Az első gyerekét (már ha te vagy az) szarba sem veszi, a másodikat is rémesen elhanyagolhatta, ha szerencsétlen már kiskamaszként ennyi problémával küzdött. És szül egy harmadikat, akinek még eltolhatja az életét...

2015. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nahát, én is 22 éves nő vagyok, és 2 éves kapcsolatom van, 2 hónapja költöztem el :)

Nagyon nehezen ment a költözésem, haragosak voltak, mondhatni nem akarták engedni, de felnőtt fejjel nem érdekelt, hiszen miért kéne az engedélyükre várnom?

Nos, úgy gondoltam én is, hogy ezek után már haragosak lesznek velem, és hasonlóakat fognak tenni mint most éppen veled.

De szerencsére nem ez történt. Nem haragudnak, de párszor megkérdezték, hogy jó-e nekem így, mert őrültségnek tartották. (pedig szerintem ez egy normális ösztön, hogy 22 évesen egy biztos párkapcsolattal leválok)

Szóval én hetente 1-szer átmegyek, ők meg havonta 1-szer.(havonta egyszer:D 2 hónap alatt furán hangzik, de eddig így volt)

Amikor ők jönnek, akkor én azon a héten nem megyek ugye.


Esetleg nem volt nálad olyan eset, hogy nem akarták, hogy elköltözz 3 évvel ezelőtt?

Ha akarod írj privit! :)


22N

2015. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!