Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Van olyan, hogy...

Szülők! Van olyan, hogy benyittok a gyereketek szobájába kopogás nélkül, ha ott van a párja is?

Figyelt kérdés
Mi az oka, ha igen?
2016. jan. 11. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Édesanyám és a nagymamám is szó nélkül berongyolt mindenféle kopogás és egyéb dolgok nélkül. A zár kulcsát pedig szándékosan eldugták hogy még "véletlenül" se zárjam magamra az ajtót.


Ez addig tartott amíg kívülről le nem szedtem a kilincset, visszavágtam a kilincs szárát és ledugóztam a lyukat. Ha nagyon muszáj akkor kívülről is nyitni lehet, de szerencsére édesanyámnak és nagymamám nem ismerte a zárak működését. Persze, egy ideig ment a lelki zsarolás és duzzogás, de megbékéltek a dologgal.


Édesapám még akkor is kopogott az ajtófélfán, ha tárva nyitva van az ajtó. (gondolom saját, gyerekkori énjéből kiindulva)

2016. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk alapszabály, hoyg kb 10 éves kor fölött egyetlen gyerekemhez sem nyitok be kopogtatás nélkül, függetlenül attól hogy van-e nála valaki. Ezt megköveteli az apalvetö tisztelet a gyerekkel szemben és ez lenne a normális.
2016. jan. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
Azt ellenőrzöm hogy kamatyolnak-e.
2016. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha itt van a barátja, semmiképpen sem nyitok be kopogás nélkül, sőt igyekszem egyáltalán nem zavarni, mert tudom, hogy ritkán találkoznak és szeretnének kettesben lenni.
2016. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Drk91 ***** válasza:
85%
elmúltam bőven 20 (sőt, 23 is :D) de mind a mai napig nem adja meg a tiszteletet h kopogjon. se anyum se apum. De ha bezárom az ajtót, akkor még neki áll feljebb. Ha itt van a párom (most már nem jön át mert sikerült el"ijeszteni tőlünk), akkor kopogni? Ugyan már :D semmi ilyesmi. Ha lenne gyerekem, megtisztelném azzal h bekopogok hozzá, mert van a gyereknek is egy kis intim szférája, ahol hadd legyen már el :D amugy a nem kopogás az azoknál a szülőknél van akik kb semmibe veszik a gyereküket vagy alá-fölé rendeltségi viszonyban kezelik őket és úgy gondolják, h a gyerek nem egy egyenrangú partner hanem valami rabszolga :DD
2016. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!