Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Értékelnétek, ha a gyereketek...

Értékelnétek, ha a gyereketek önerőből szeretne tanulni külföldön?

Figyelt kérdés

A terveim, hogy munka mellett elvégzek egy nyelvkurzust külföldön, hogy elérjem a C1 szintet. (nem a nulláról)

Ezzel párhuzamosan elkezdek egy másik nyelvet (norvég) előbb otthon, majd ha elérek valami szintet, folytatom nyelviskolában. Ezek a nyelvsulik fizetősek, a keresetemből fizetném őket.

Mire elérem a C1-et az államnyelvből (német), meglenne egy B2-es a másik nyelvből is.

Mivel imádom a skandináv nyelveket, két lehetőség vetődött fel:

-Elmegyek egyetemre skandinavisztika szakra

Az egyetemért nem kell fizetni, de dolgozni kell mellette, hogy fizethessem a kiadásaim. 3-5 év, és diploma.

-Leteszem a nyelvvizsgát norvég nyelvből, és elmegyek felépítményi képzésre (3 év) marketingre. Már most felső fokon beszélek angolul, addigra meglesz a német felső fok is. Emellett az anyanyelvemen kívül még 2 nyelvet beszélek már most folyékonyan. Szóval, elmennék marketingre 5-6 felsőfokkal.


Melyik verzió lenne a jobb?


Illetve szülőként büszke lennél a gyerekedre, ha ennyit elérne?


2015. dec. 14. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésed értelmetlen.


Ha ezt mind el tudod érni öneröböl, akkor tedd meg. Az, hogy a szüleid hoyan állanak a kérdéshez, értékelik-e. teljesen lényegtelen, felnött ember nem a szülei véleménye miatt tanul.

2015. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem 3-5 év. Egyem a szívedet haver, még a csúszást is beleszámoltad. Igazi magyar diák vagy. Egy egyetemista sorstárs. :D Mindent bele.
2015. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt: a felépítményi képzésért nem kell fizetni, hanem nekem fizetnek, még ott tanulok, így nem kell mellette dolgozni.
2015. dec. 14. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én értékelném és büszke lennék. Azt neked kell dönteni, hogy melyik verziót szeretnéd.
2015. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
az ilyen himihumi szakok engem nem nagyon nyugoznek le, de ha ezt akarna a gyerekem oszinten, akkor tolem csinalhatna.
2015. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Ezek azok a szülők, akik tegnap még 10 euróval a zsebedben kidobtak otthonról?
2015. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Klassz a motivációd, én értékelném. Szerintem ne csak nyelvet tanulj, a marketing bachelor az kevés lesz a melóhoz. Jó ha gondolsz valami komolyabb masterre is, amivel majd el tudsz helyezkedni.
2015. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!