Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor ezen az oldalon valaki...

Amikor ezen az oldalon valaki a saját szüleit szidja, azon sokan miért háborodnak fel annyira?

Figyelt kérdés

És aztán meg is mondják a magukét a kérdezőnek, valaki szebben és vannak akik durván.

Én nem szidom őket, de ez a dolog miért háborítja fel az embereket annyira?


2016. jan. 14. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert az átlag szülő mindent elkövetett azért, hogy a gyerek boldogan, elégedetten nőjön fel és nehezen tudja elkepzelni az ember, hogy van olyan, akinek így neveli a gyereket. Plusz természetesen függ a kérdéstöl és a kérdező stilusatol is, hogy milyen választ ad, illetve a valaszado korától és elettapasztalatátol is.
2016. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ebben a topikban tök mindegy, hogy mit csinálsz, ígyis-úgyis beléd fognak kötni.

Sokan nem tudják elképzelni, hogy a szülő is lehet rossz, pedig manapság ez már elég gyakori, ezért a legtöbben látatlanul is azt feltételezik, hogy a szülő tökéletes, megad mindent, a gyerek meg egy hálátlan kis valami.

2016. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon sok esetben derült már itt ki, hogy valójában semmi baj nem volt a szülővel, csak a kamaszt nem engedte, hogy azt csináljon, amit akar. Szerintem emiatt van.


Egyébként én nem értem az ilyen kérdezőket sem. Sokszor olyan stílust megengednek maguknak a szülőkkel szemben, ami elfogadhatatlan, függetlenül attól, hogy mit csinált a szülő.

2016. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Mert rut halatlansag amit tesz, raadasul a Tizparancsolattal is ellenkezik.


Persze vannak rossz, veszelyes szulok is (ritkan), nyilvan nem roluk beszelek (akik verik, rosszultartjak, eroszakoljak stb a gyereket), hanem az olyan jajdegonosz szulokrol akik nem veszik meg a 6-os iphonet a gyereknek karacsonyra.

2016. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Mert a válaszolók belegondolnak abba, hogy mennyire rosszul esne nekik szülőként, ha a saját gyerekük teregetné ki a neten (ha anonim formában is) a "családi szennyest", és hogy kb. ilyen stílusban panaszkodhatnak róluk baráti körben is.

Amúgy szerintem ez nem feltétlenül rossz. A kamaszkor nehézségei részben abból fakadnak, hogy a kamaszok sokszor nehezen uralkodnak az érzelmeiken, és nem feltétlenül tudják a helyükön kezelni a dolgokat. Ezért nem árt, ha

- kicsit kiengedik a gőzt - itt ráadásul tényleg anonim, nem olyan, ha ismeretségi körben panaszkodik / kritizál, az ebből a szempontból rosszabb

- sokszor a válaszok többsége egybehangzóan arra mutat, hogy bizony a szülőnek van igaza:S :), és ha X pártatlan ember mondja, talán a kérdezőben is felrémlik, hátha tényleg ő az, aki túlzásba esett

(De azért itt sok olyan kérdés is van, ahol bizony a szülő is tehetne többet.)

2016. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 health visitor ***** válasza:
76%
Azért háborodnak fel, mert belül magukra ismernek.
2018. jan. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tudják, hogy milyen érzés az egy gyereknek, amikor bántalmazzák otthon.
2021. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!