Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem enged anyam bentlaka...

Sz.Violl kérdése:

Miert nem enged anyam bentlakasos gimnaziumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Bocsi,h ekezet nelkul irok..

Na az a helyzet,hogy anya nem akar elengedni bentlakasos gimnaziumba.Az ut egy ora hossza ket hetente johetnek haza.Az osztalybol szinte mindenki elmegy valamilyen gimibe,mert fognak hozzank rakni 11 embert akiket nem kedvelunk.

Es en is elakarnak menni a baratnoimmel gimibe de anya szerint kicsi vsgyok ehhez meg es varjak egy evet.

De akkor megmar tiszta idegenekkel kell egy osztalyba lennem :(

Amugy mar teljesen magamrol gondoskodom ,anyaem piacolnak es a hugomra is en vigyazok+suliba keszitem.Szulok nelkul is eltudnak lenni mert se apas se anyas nem vagyok.A gimivel sem lehet baja mert nagyon jo es szigoru gimi

hogyan tudnam raszedni h elengedjen

kb ket het van az elokeszitoig :( 14 evet mar betoltenem a gimi kezdeteig

13/L



#Bentlakasos gimi
2016. jan. 14. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bízik meg benned eléggé. V fel h kicsúsznál az irányítása alól. Engem nem engedtek el 8 meg 6 osztályos gimikbe mert"féltettek ". Különben is akkor ki vigyázna a hugodra...

Na az a lényeg h szerintem ne hagyd magad mert én azóta is a fejemet fogom a gyökér osztálytól. Szerencsére idén ballgok.

15/L

2016. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo a helyzet. Iden ballagok. Nekem az ut a suliba jovore 1.5 ora lesz ha bejutok. De anyum csak akkor enged oda, ha tartom a jó àtlagomat.bizonyitsd br neki, hogy meg bìzhat benned.
2016. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én négyes-ötös tanuló voltam általánosban azután egy gimiben kerültem, koleszba, nagyon rossz hatással volt rám a kollégium, semmit nem tanultam szinte.

31/f, 14 éves voltam amikor koleszba mentem.

2016. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem engednélek el őszintén szólva.

14 évesen még nagyon fiatal valaki, hogy a szülőktől távol próbáljon meg önállónak lenni.

Most jól tanulsz,úgy gondolod, hogy soha nem változik majd a gondolkodásmódod, de ha nem tudnak rád figyelni, ebben a korban a legkönnyebb elzülleni. Ez nem jelenti azt, hogy nem bíznak benned, vagy hogy elvetemült drogos bűnöző lesz belőled, ha koliba költözöl, de szerintem ez nem az a kor, amikor el kell kezdeni egyedül élni egy rakat korodbeli gyerekkel.

Én is mindig jó gyerek és jó tanuló voltam, de a tini kor rajtam is megtette a hatását, ha nem lettek volna ott a szüleim, hogy helyretegyenek, nem is akarom tudni mi lett volna belőlem. Pedig semmi durva dologra nem kell gondolni, de egész biztos hogy nem tartanék ott, ahol most.


A másik meg, hogy nem is azért akarsz menni, mert az az iskola a célod, vagy mert ott valami olyat tanulhatnál, amit otthon nem lehet.

Hanem mert a barátokkal akarsz tartani az új emberek helyett. Ez pedig nem a legjobb motiváció ilyen fontos kérdésekben.

2016. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a tesódat félti, hogy mi lenne vele egyedül.
2016. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert a kamaszkor pont az az időszak, amikor az embernek igenis szüksége van a szüleire, akkor is, ha hajlamos feltételezni, hogy minden menne egyedül (akár jobban is) :S
2016. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Ja én is erre gondoltam, ha elmész, akkor ugrik az ingyen gyerekmegőrzés.
2016. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15:40 azok a szülők akiknek annyi ideje sincsen, hogy a kisebbik gyerekük ellásák azok biztos baromira jelen vannak a nagyobbik életében...
2016. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám középiskolás tanár, és azt mondta, hogy látja mi történik azokkal akik a koliba mennek. Persze nem mind de egy része rossz társaságba keveredik. Ezért nem engedett el koliba (nem mintha akartam volna).


Szerintem neked még a családoddal van a helyed ilyen fiatalon.


Amúgy most olyanokkal leszel akiket nem kedvelsz vagy vagy nem ismersz? Mert mind a kettőt írtad.

Ha olyanokkal akiket nem ismersz, akkor tegyél egy próbát velük mert a volt osztálytársaid nem lesznek mindig melletted (már mint suliban) egyszer elkerülsz tőlük így is úgy is.

Meg nem feltétlenül az a jó amit a többi csinál.

2016. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na hát az van,hogy nem a barataimert megyek el a tanulas is fontos ..szigoru a suli es mes
2016. jan. 15. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!