Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok a névváltoztat...

Mit reagálnátok a névváltoztatásra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel a gyereketek megakarná változtatni a vezetéknevét arra hivatkozva hogy eléggé 'szar'.Ti mit szólnátok hozzá ?

2016. jan. 17. 20:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
és anyukádé jobb? fiú vagy vagy lány? azért kérdezem, hogy a gyereked kapná-e majd a te neved
2016. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Nagyjából értem a problémát. Nekem is volt Kisunyomi vezetéknevű ismerősöm, illetve ismerek egy Végh Béla nevű mérnököt. Aztán vannak, akiket zsidónak/cigánynak néznek a nevük miatt, és ez zavarja őket.


Ennek ellenére úgy gondolom, hogy gyerekkorban még kicsit elhamarkodott lenne. Lehet hogy most csak azért akarod megváltoztatni, mert valakik éppen rád szálltak és a neveddel csúfolnak. De ha megváltoztatod, az sem garancia semmire. Akkor meg mással szekálnak majd. Nem tudsz mindenkinek a kedvére tenni. Néha le kell sz.rni az embereket.


Pár év múlva már valószínű nem tulajdonítasz ekkora jelentőséget a dolognak. De ha mégis, és 18 éves korod után is ragaszkodsz hozzá, akkor szülőként sem állnék az utadba. Onnantól már a te életed, te döntésed. Egy házasság is jó alkalom a névváltoztatásra, felveheted a házastársad nevét. Akkor is, ha te vagy a férj, manapság ez is egyre gyakoribb.

2016. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen anyukámé jobb és lány vagyok
2016. jan. 17. 21:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy ha ilyen Ondó, Szopkó meg hasonló nevem lett volna, én is megváltoztattam volna. Ha meg férfi lennék, és ez lenne a nevem, tuti nem a saját nevem adnám a gyereknek, nehogy kicikizzék. Ha meg mégis az én vezetéknevemmel él a gyerek, akkor minden további nélkül megengedném neki. Akinek kevéssé problémás vezetékneve van, az sosem fogja megérteni, ha vkit azonnal elkezdenek fikázni és ez megy egy közösségben a közösség jellegétől függően 1-2-4-8 évig, hogy milyen vicces, hogy "Na a Szopkó kit szopkodott ma le?" stb...
2016. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Utolsó egyébként teljesen igazad van , ritka rossz érzés hogyha tényleg a neved miatt szivatnak amire kb válaszolni sem tudsz.És én sem értem miért nem kaphattam volna édesanyám nevét.Nem szivattak/nak a nevemmel gyakran de azért volt már rá példa és tényleg elég utálatos dolog.Akinek meg nem ilyen neve van az sosem fogja megérteni
2016. jan. 18. 15:45
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Én 16 évesen rövidítettem a nevem. Nem örültek a szülők, de beleegyeztek.


xxxxxx-yyyy zzzzzz mmmmmmmmmmm

Ebből lett

xxxxxx mmmmmmmmmmm



Fő indokom az volt hogy mindenki csodálkozott hogy ez nagyon hosszú, hogy győzöm leírni.


Második indokom az volt hogyha megnősülök, a feleségemnek elég hosszú neve lenne.

xxxxxx-yyyy zzzzzz mmmmmmmmmmm-né Vezetéknév Keresztnév

2016. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nagyon értékelhető humorod van! Tartsd meg!
2016. jan. 20. 15:51
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
Akinek kevés az értelmi szintje a dekódolásához: előző hozzászóló úgy értette, hogy két vezetékneve és két keresztneve volt, csak nem akarta kiírni a konkrét nevet, tehát mondjuk Tóth-Kovács Ádám Benedekből lett Tóth Ádám, hogy ha már a felesége ragaszkodik a férj teljes neve + saját teljes neve kombóhoz, legalább ne szívjon.
2016. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
nem gondoltam hogy 16 évesen megházasodott de rendben :D
2016. jan. 20. 17:48
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Te szívsz valamit, vagy csak nem tudod értelmezni, amit írnak neked válaszképp?
2016. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!