Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna, ha a gyereketek...

Zavarna, ha a gyereketek vásárlásmániás lenne? Az én szüleimet miért zavarja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre ismeretlenek nehezen válaszolhatnak, de kíváncsi vagyok mások álláspontjára, persze kulturált kereteken belül.


Sokat vásárolok, de tényleg rengeteget. Szinte mindig. Külföldön is sokat vagyok, nekem múzeumozás helyett ez a "városnézés".

Sokat vagyok a belvárosi részeken, ahol ott van ugye a Vörösmarthy tér, Váci utca és rengeteg bolt, ahol kb. elveszítem az időérzékemet.

Plusz még ott vannak az online boltok, amiket minden este böngészek és rendelek. Ha nem szállítanak az országba, a nagynéném címére kérem (külföldön él, oda kb. minden üzlet szállít) és ő küldi tovább nekem, vagy hozza magával, ha jön ide.

A szezonok alatt összeszedem azokat, amik tetszenek, aztán mikor vannak 5-6 havonta a nagy akciók, amik 50-70%-ot is elérnek, akkor megveszem azokat, amiktől annyira nem ájultam el, hogy nagyobb összeget fizessek értük. Szóval van egy "taktikám".


Ráadásul mindenhonnan vásárolok, nincs az, hogy csak a nagy márkák dolgait hordom, mert simán felveszem a plázás boltok cuccait. Sőt, a jobb turik dolgait is felveszem, ha látszik, hogy új dolgok.


Nem élek már otthon, szóval azt se mondhatják apáék, hogy ezt a pénzt nekik is adhatnám.


2016. jan. 17. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Zavarna. Minden mánia valamilyen problémára utal, akár komolyabb mentális problémákra is.

Másrészt nagyon sekélyesnek tartom, hogy valakit bármilyen városban csak az üzletek érdekelnek és a vásárlás. Szomorú lennék, hogy a gyerekem ilyen.

2016. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
73%
hány éves vagy kérdezö?
2016. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy betegség kérdező, egy zavar, nem egy egészséges emberi viselkedés. Nem véletlenül van benne a "mánia" kifejezés. Te vásárlásfüggő vagy, ami semmivel sem jobb más függőségnél, maximum kevésbé káros az egészségedre. Semelyik szülő sem örülne annak, ha a gyereke normális megküzdési módok helyett kényszervásárló lenne.
2016. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Azért zavarja, mert nem normális dolog. Van olyan eset, amikor ilyen miatt gondnokság alá helyeztek valakit. Szóval jobban jársz, ha magadtól kérsz segítséget szakembertől, semhogy gyámot helyezzenek ki melléd, akinek az a dolga, hogy ne vásárolhass. A szüleid helyében már régen megtettem volna.
2016. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

Azért nem hiszem, hogy túl sok ember mellé rendelnének ki gyámot emiatt...

2016. jan. 17. 21:03
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
20 évesen hogy helyeznenek ki melle gyamot? :'D
2016. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Nagy tévedésben vagy, ez igenis komoly gond.

Pontosan annyira nagy baj, mint a szerencsejáték függőség. És ne gyere azzal, hogy az elveszti a pénzt, neked meg adnak valamit cserébe. Van, amikor ők is sokat nyernek, sokakat ez tart benne.

Egyelőre egyedül élsz, de ezen gondolom idővel változatnál. Akkor majd mindennapos balhé lesz belőle, hogy költöd a pénzt, mikor másra is kéne.


Az sincs kizárva, hogy a szüleid az is zavarja, hogy nem haladsz előre az életben, mert amit vásárlásra költesz, félre is tehetnéd, vehetnél nagyobb lakást, jobb autót, nyithatnál saját vállalkozást, megalapozhatnád a jövődet.


Szerintem épp ideje lenne felkeresned egy szakembert, aki segít leszokni.

2016. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként kérdező, ha nem vagyok indiszkrét, 20 évesen milyen pénzből élsz meg ilyen jól a szüleid támogatása nélkül úgy, hogy kórosan tudsz mellette vásárolgatni, és külföldre utazgatni?
2016. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
És mégiscsak mit dolgozol,ha minden este vásárolsz neten valamit meg ugye járkálod a boltokat?:D
2016. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 gömbicica ***** válasza:
78%

igen zavarna :( :( még akkor is, ha annyi pénzed van, hogy villával hányod minden nap.

pazarlás, és legfőbb képen betegség :( :(


Te irod : "Sokat vásárolok, de tényleg rengeteget. Szinte mindig."


számtalan nagyon hasznos tevékenység van a vásárláson kivül. gyakorolj inkább ilyet, mint szórod a pénzedet.

annak dacára gondolom igy, hogy sokszor leárazáskor vásárolsz. tök feleslegesen.


nem hinném, hogy naponta 2-3 alkalommal váltogatnád a ruháidat magadon.


egyáltalán mifrancból van ennyi pénzed, hogy állandóan tudsz vásárolni járni? ha dolgoznál nem lenne ennyi időd.


-megjegyzem nem irigylem egyik rongyodat sem-


Nagyon boldogtalan ember lehetsz!!!!!


egyébként minden mánia szorongást és aggodalmat takarhat.

ez a béke és a nyugalom keresésének egyfajta módja.


De lehet menekülési forma is, mivel mindig azonos keretek közé kényszerited magadat, igy megakadályozod, hogy ujabb utakat fedezhess fel.


mi ennek a szorongásnak az oka? próbáld megtlaálni a belső nyugalmadat, és a belső harmóniádat.


jó utat kivánok Neked a harmónia felé.

2016. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!