Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám mindenben csak...

Az anyám mindenben csak szivat. Mit tegyek a gépemmel? Többi lent.

Figyelt kérdés
A mostani gépemre 4 5 évig gyujtottem a zsebpénzt és elromlott. Ám kapott az alkalmon és ezzel zsarol hogy taluljak. Pedig nem vagyok rossz tanuló mit csináljak?

2016. jan. 17. 21:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Gép elott nem ulok sokat,mint mondtam a tanulás miatt nincs sok szabadisőm. És sajnos nincs ilyen pc guru ismerősöm.
2016. jan. 18. 16:36
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Fontos elmondani, hogy tanulásra úgy lehet rávenni a gyereket, hogy pl. beszélgetünk vele, megbeszéljük a tanulnivalót, stb...


Ezenkívül a jó eredményeket jutalmazzuk, nem pedig a rosszakat büntetjük.

Sajnos a szülőd valószínűleg már ilyen támadó hozzáállású marad, ezért csak úgy tudod megoldani a helyzetet, ha kibújsz a támadás alól. Pl. úgy, hogy a tudta nélkül viszed le a szervizbe. Vagy áthívsz valakit szerelni, amikor ő nincs otthon.


"Pénzem amúgy lenne rá."

Klasszikus zsaroló és örök kifogáskereső. Ha nincs pénzed, azzal zsarol, hogy szerezz pénzt. Ha saját zsebpénzed van, akkor pedig megmondja, hogy mire költsed. Így olyan, mintha nem is lenne egyáltalán zsebpénzed... A szabad döntés (felnőni engedés) így csak látszat marad.

2016. jan. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek és közben meg is oldódott az ügy.
2016. jan. 20. 23:30
 14/18 kovpet ***** válasza:
Na mesélj, mi lett? :)
2016. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A tesomnak sikerült meggyőznie.
2016. jan. 21. 13:48
 16/18 A kérdező kommentje:
JÓ MÁR A GÉP!
2016. jan. 31. 16:55
 17/18 anonim ***** válasza:
4 5 évig gyűjtöttél a gépre?
2016. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen. Mi van vele? :)
2016. aug. 19. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!