Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális viselkedés szuloktol?

Ez normális viselkedés szuloktol?

Figyelt kérdés
22 éves nö vagyok, dolgozom, mellette távúton iskolába járok. Szuleimnek egyik barátom se tetszett sose, egyutt alvást tiltották állandóan. Mostani barátommal viszont másképp vagyok. Megmondtam nekik ott alszom ha tetszik ha nem, szeretem ot, szeretek vele lenni. Múlt héten mikor hazajöttem 3 nap után barátomtól mondtam apumnak, hogy sikerult az egyik vizsgám, mintha meg se hallotta volna és megkérdi tolem normális vagyok-e, hogy ennyit elvagyok. Hétvégét is egyutt töltöttem barátommal, mielott elmentem volna hozzá, apám totál kiborult, hogy ez nem normális viselkedés, és hogy megfogja verni a barátomat mert nagyon kifogja nála húzni a gyufát és ehhez hasonló szövegek. Engem nagyon bánt és idegeskedem is ez miatt. Nemakarok veluk rosszba lenni, de ez nemnormális szerintem, és sehogyse tudok veluk beszélni normálisan. Van valami tipp esetleg mi lenne a helyes megoldás?
2016. jan. 18. 09:52
 1/10 piriiiii ***** válasza:
68%

Költözz el, szerintem sürgősen. Bár, ha már 3 nap után kiborul a bili, akkor mi lesz, ha teljesen elköltözöl?

Nem normális viselkedés. Talán hiányzol nekik, ez érthető, de nem normális, ha apukád meg akarja verni azt, akit te szeretsz... Nem szólhatnak bele abba, hogy hol és kivel alszol. Az lenne a természetes, ha elfogadnák ezt és örülnének neki, hogy szereted a barátodat.

2016. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális.

Úgy csinálnak, mintha egy kislány lennél.

Felnőtt nő vagy!

Szerintem is csak akkor lesz ez jobb, ha majd elköltözöl otthonról.

Addig próbálj velük beszélgetni, hogy konkrétan mi a bajuk? Ne csak beszólogassanak.

2016. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Serapka1017 válasza:
51%

Szeretnek es nagyon feltenek. Minden esetleges csalodastol szeretnenek megovni, mert te vagy az o kislanyuk. Az erzes normalis, de nekik is meg kell erteniuk, hogy ideje elkezdened elni a sajat eleted. Esetleges korai csaladasok es tapasztalatok nelkul kesobb sokkal nagyobb pofont adhat az elet, amire valamilyen szinten felkeszulhettel volna ha a szuleid nem ovnak annyira. De aggodnak. Ez a dolguk. :)

Szerintem vagy ulj le es probald meg megbeszelni veluk, hogy neked is szukseged van sajat, onallo tapasztalatokra ezen a teren is es igenis okos vagy igyekszel racionalisan gondolkodni es nem butasagot csinalni veletlenul sem (ehhez mar eleg idos is vagy), tovabba hogy a kapcsolatod nem fogja befolyasolni a munkadat vagy a tanulmanyaidat;

Vagy tenyleg koltozz el es egy ido utan megbekelnek hisz pont az a "problema", hogy nagyon szeretnek es szeretnenek megovni mindentol, ami neked esetleg fajdalmat okozhat vagy elterithet a celjaidtol (munka tanulas)

Remelem tudtam segiteni....

2016. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos már hamarabb is ki kellett volna állnod magad mellett. ha már 17-18 évesen végigfutjátok ezeket a köröket, akkor most nem szólna már semmit.

egyébként tök normális,hogy 22 évesen van párod és szívesen vagy vele, amennyit csak tudsz. emiatt ne legyen lelkiismeretfuralásod.

én arra lennék kíváncsi,hogy apukád mennyi idős volt, amikor megismerkedett anyukáddal? gyanítom fiatalabb , mint te most.. ilyen esetben nyugodtan hozd fel neki ezt példának, hogy ő ennyi idősen szintén kapcsolatban élt, esetleg már ők együtt is éltek 22 évesen... ha végiggondolja igazat fog adni neked.

de ha később is találkozott anyukáddal, akkor is csak volt fiatal, voltak kapcsolatai.. szóval próbálj rá racionálisan hatni..

esetleg ha megházasodik valamelyik volt osztálytársad mostanában, azt is mondd el nekik. csak hogy lássák, hogy a korosztályod már nem a kamasz, tinikapcsolatos korosztály, hanem már nem ritka ennyi idősen, hogy házasodnak, jön a baba stb.. szóval nem kéne ennyire kiakadnia csak mert nála töltöd a hétvégét.

2016. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszokat :) igen, nekem is hianyoznak, de azert tulzas amit muvelnek, sose voltam a szuleimmel olyan kapcsolatba, hogy kozos programok, csak nagyon ritkan, egyszer nemhallottam toluk hogy azt mondtak volna szeretnek es ez is bant kicsit, mintha csak a sajat erdekuket neznek, hogy nekik az lenne a legjobb ha en otthon oregedjek meg magam. ez a helyzet szerintem teljesen felesleges veszekedes, en nemakarok veluk veszekedni, de olyan mintha azt akarnak hogy erezzem mennyire rossz vagyok. negyes igazad van hogy ez miatt nelegyen lelkiismeretfurdalasom, csak valamikepp megis az van :( es az is igaz, hogy mar elobb kikellett volna allnom magam miatt...hisz volt olyan hogy az elozo baratommal, akivel 2 evig tartott, mindehogy megprobaltak csokkenteni a talalkozasok szamat..peldaul volt olyan hogy olyan kifogast talalt az apum, hogy csak este 10ig lehet nalunk mert erettsegizek, de ez szerintem bolondsag, mert este 10 utan nemfogok tanulni, se elmenni aludni..

tudom hogy feltenek, de mar 7 honapja egyutt vagyunk (persze nem azt mondom hu de sok), de azert megbizhatnanak bennem valamennyire, ez is nagyon rosszul esik

2016. jan. 18. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Költözni kell. Aki 22 évesen nem tud elengedni 3 napra, ott bizony nagyon erős kötelék van, de a rosszabbik fajta.

Csak annyit tudok mondani, hogy nagyszülei folyton fenyegették egyik szülőmet hogyha egyszer elköltözik, az életbe nem jöhet majd vissza. És persze nem is mert elköltözni. Kivárta ott 55 éves koráig hogy meghaljanak a szülők és önállósodni merjen, dehát nyilván akkor már csak egy másfajta szabadság jött, nem az, amire 20 évesen vágyott. Ne járj így. Az érzelmi zsarolás nagyon csúnya de sajnos nagyon hatékony módszer a szülőknél de az csakis rajtad múlik hogy ki tudode jelölni a saját határaidat. Kedd el gyorsan mert sokat kell dolgozni rajt!

2016. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez tipikusan az az eset, amikor a szülő "házi kedvencként" tartja a gyereket, ami csupán azért van, hogy őt szórakoztassa élete végéig.
2016. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A verekedéssel való fenyegetés gyerekkorban is problémás, de felnőttkorban súlyos személyiségzavarra utal.

Gondolj bele: Te megfenyegetnéd a saját gyerekedet, hogy megtámadod a párját? Ráadásul azért, mert sokat vannak együtt??

"sehogyse tudok veluk beszélni normálisan":

Ráadásul a jó viszony (bizalom) alapja a beszélgetés. Sajnos nem tudsz már együttműködni apuddal - viszont a konfliktus szőnyeg alá söprésével látszólag békét érhetsz el. De azért, mert visszaaludt, még ugyanaz az oroszlán lenne...

"Nem akarok veluk rosszba lenni":

Egy támadóval hogy lehet jóban lenni? Csak úgy lehet "nem rosszban lenni", ha lelépsz. Különben valamilyen módon tovább fog fenyegetni, zsarolni. Vagy átmegy képmutatóba, mint amilyen eddig volt - hiszen a múltban is ugyanilyen volt a személyisége, csak most fölfedte magát.

Sajnálom, ő ilyen.

2016. jan. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm a választ, nagyon jól leírtad ezeket a dolgokat, és igazad van
2016. jan. 20. 08:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is kösz a visszajelzést:)

/Enyémek is ilyenek.../

2016. jan. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!