Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen nehéz felfogású, értetlen nagymamával, aki ennyire magasról tesz az én feltételeimre?

Figyelt kérdés

Az anyósomról van szó. Egy értetlen, erőszakos nő aki azt hiszi, ő mindent tud, csak mert felnevelt három gyereket. (Na mondjuk arról lehetne beszélni hogyan, mert két fia elég link alak lett, bár ez most mindegy..)


Van egy 6 éves lányom és habár nekem nem felhőtlen a viszonyom az anyóssal, ebbe a gyereket nem akartam bevonni, így hetente 2x suli után beugrunk hozzá egy-egy órára délutánonként (útba esik), valamint kéthetente a péntek-szombatot együtt töltik. Rugalmas vagyok, egyetlen kikötésem volt, mégpedig ne etesse szeméttel a gyereket. Anyósról tudni kell, hogy legalább 40 kiló felesleg van rajta és iszonyat egészségtelenül főz. Mi meg egészségtudatosan étkezünk, nem eszünk cukrot sem gabonát (értelemszerűen az ezekből készült ételeket sem) és tejből is csak a házi, friss VALÓBAN tejet fogyasztjuk, nem a bolti szutykot. Édességet a lányom boltit egyáltalán nem kap, csakis itthon készültet (egyrészt így tudom mi kerül bele, másrészt tök jó közös program együtt sütkérezni.)

Anyós emiatt mindig károgott de legalább nem avatkozott bele. Mostanáig! Mint kiderült ezen a hétvégén a gyereknek vett Kinder csokit, chipset, valami cukros üdítőt, ropit, reggelire meg nutellás kenyeret adott neki a bolti tejjel.

Iszonyat mérges lettem mikot ezt megtudtam, mondtam is hogy akkor ez volt az utolsó hogy látta a gyereket a felügyeletem nélkül és örüljön hogy egyáltalán még láthatja.


Miért ilyen tudatlan és erőszakos szinte minden nagymama?? Én sem eröltetem belé a salátát (pedig jót tenne neki!) akkor ő miért csinálja ezt? Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Legszívesebben soha többet nem mennék hozzá.


2016. jan. 26. 01:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
43%
Sajna az én anyósom is ilyen én a falra mászok tőle. Mi paleozunk, mert a gyereknek tejérzékenysége és enyhe gluténallergiája van. Anyós meg szrik bele, nem tudja felfogni a csökött agyával, hogy a gyerek a túrós batyutól, a diós bejglitől, a kakaós csigától, a milka csokitól ROSSZUL VAN és adja neki! Volt olyan, hogy úgy belakmározott a fiam egy nap nála, hogy a kórházban kötöttünk ki, mert a tejtermékek őt brutálisan meghajtják és majdnem kiszáradt. És anyós még ezután sem értette és ezt is megmagyarázta. :D Nevetséges. Mindenesetre én azóta a közelébe sem engedem felügyelet nélkül a gyereket. Nem tetszik neki, hisztizik, morog miatta, panaszkodik, elhord mindenféle sznob libának, de nem érdekel, ilyennel ne szórakozzon már. Ha ennyire értetlen, sírjon csak. Agybaj a köbön!
2016. jan. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
23%
Ne engedd egyaltalan hogy talalkozzon a gyerekkel max unnepnapokon. Ettol az en agyam is eldurran, nem ertik meg, hogy hiaba joszandekuak attol meg mergezik a gyereket a sok cukros tartositoszeres termekkel. Ennyi erovel egy kis mosogatoszert is keverhetett vna a teahoz..
2016. jan. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
88%

Ettol beteg a sok gyerek, mert ilyen paleo, olyan nincsgabonamegcukormegsemmi. En is ettem csokit, chipset gyerekkoromban, sot bolti tejet is ittam mar nem egyszer, semmi bajom nem lett, nem vagyok se dagadt, se gluten erzekeny. De ha 10evvel ezelott szultetek volna a gyereket, fingotok nem lenne arrol hogy mi az a gluten, csak most ez a meno.

Attol mert neha eszik edesseget, nem fog belehalni.

2016. jan. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért nektek sem rossz,hogy a gyerek ott van kéthetente hétvégén. Ne legyünk álszentek. Nincs ebben semmi rossz, csak nem kell azért úgy előadni,hogy kizárólag ti tesztek szívességet a Maminak,hogy ott lehet a gyerek.

Mi ezzel úgy vagyunk, hogy bár mi is igyekszünk odafigyelni az étkezésre (mondjuk nálunk nem bűn mondjuk egy túrórudi két naponta), de amikor a mamánál van, akkor pont letojom,hogy mit ad neki.

Ad1: annyit nincs vele,hogy el tudja "rontani", ad2: anno mi is a nagyszülőknél kicsit kirúghattunk a hámból. Szerettünk is ott lenni, de otthon is tudtuk,hogy anyuéknál mi a rend. Ennyi!

Az 4 éves gyerekem tudja,hogy attól mert a maminál pl. fent lehet maradni 10-ig, itthon fél 9-kor irány az ágy. Szerintem egy 6 évesnek meg pláne tudnia kell a kettő között különbséget tenni. Meg ha annyira nem ízlik neki, gondolom nem is eszi meg.

2016. jan. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
92%

" Mint kiderült ezen a hétvégén a gyereknek vett Kinder csokit, chipset, valami cukros üdítőt, ropit, reggelire meg nutellás kenyeret adott neki a bolti tejjel."


Aztak#rva mindenit, egy velejéig romlott,gonosz nagymama ez,Kinder csokit vett az unokájának.

Hm.

Mielőtt elolvastam a kiegészítést, azt hittem valami nagyon komoly,és ezért akarod eltiltani az unokájától,mert kéthetente egyszer megeteti csokival?

Nézz már magadba egy kicsit.

Rendben, aláírom,odafigyeltek az étkezésre,mit esztek, nyilván van rá pénzetek is,mert ez így nem olcsó mulatság, de ez már a sznobság határa,vagy nem is tudom.

Szegény nagyi.

Remélem a gyereket nem olyan szellemben nevelitek, mint ahogy etetitek, mert egy hipochonder lesz belőle felnőttként.

2016. jan. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
86%

Miert nem viszel hazi edesseget?

Mamika jo bebiszitelni? Gyereked meg csak 6, ne itelkezz, meg nem tudni mi lesz belole. Mamika ket link fiabol, egyik esetleg a ferjed?

Tobb bajod van itt a mamaval mint irod. Jogosan e, Ki tudja?

2016. jan. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
94%
Szegény gyerek.... Ugyan mi baja lesz attól, hogy néha kap egy kis édességet meg chipset? Semmi. Ha tiltod, akkor majd titokban eszi, mértéktelenül. Az oviban, iskolában is találkozik ezekkel
2016. jan. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
89%

"Felteteleid"?!

Mamanak engedsz felteteket? Pl. Ne legyen bebiszitter minden heten.

Bemutatkoztal, egy Ki ha o nem sarkany vagy.

Remelem, egyszeri kostolasbol gyerek nem lett beteg.

Mit gondolsz, meddig tudod skatulyaba zarni?

2016. jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
91%

Megnézem majd, mikor feltételeket szabsz az osztálytársaknak.


A tiltás semmire nem vezet egy idő után, mert nem lesz mindig ekkora a gyerek. Ha megtanítottad volna, miért ne egyen csokit és értené, hiába venné a nagyi. De te magyarázat nélkül megtiltod és slussz.

Tanítsd mértéktartásra... Heti egy csokitól meg nutellás kenyértől nem lesz baja.

2016. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsetlen gyerek. Mig masok nasiznak egy kis csokit addig o repat ragcsal?
2016. jan. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!