Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszonyatosan nagy a rendetlens...

Iszonyatosan nagy a rendetlenség a lakásban. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Anyám rendszeresen kijárkál a lomtalanításokra és hatalmas szatyrokkal jön haza, hogy ő most mennyi minden hasznosat gyűjtött. A legtöbb dolog cipő, papucs, ruhák, és hibás műszaki cikkek. Ott tartunk, hogy van egy szép felújított lakásunk és a 3 szobából 2 csak szemétbánya. A maradék egybe be lehet menni, de az is raktár egy szemétraktár.

A kidobálással már csomószor megpróbálkoztam, de az eredmény egyáltalán nem látszott meg és amikor véletlenül megtudta hogy ki lettek dobva a dolgai, akkor óriási botrány lett belőle.

Egy példát írok: Összesen 34 db szék van a lakásban, a többsége roncs régi, és ehhez nem számoltam bele a kanapékat és az ágyakat. Na most ezekből árad a por, a bűz és ha egyet is kidobok, azt azonnal észreveszi és vörös fejjel ordítozik. Egyébként 4-en vagyunk és ritkán fogadunk vendégeket, szóval 8 szék teljesen jó lenne itthonra.Találkoztatok már ilyen helyzettel? Ti mit tennétek a helyemben?



2016. jan. 28. 12:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Kényszeres gyűjtögető.

Ha nem fogad el szaksegítséget, akkor sajnos nemigen tudsz mit tenni...

2016. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már az a kategória, amikor orvosi segítségre van szükség.

Hiába mondod el, hogy igénytelen, felesleges, tűzveszélyes vagy akármi, nem lesz hatása. Sajnos ez egy betegség, amit a környezet szenved meg főleg.

Egyébként simán elvitetnék mindent a helyedben, hisztizzen, nem érdekelne. De valószínűleg csak új kacatokat szerezne. :(

2016. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, és ez egyfajta szenvedélybetegség.

A TLC-én a közelmúltban ment egy ilyen sorozat.


[link]


Anyukádnak pszichológusra lenne szüksége.

2016. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter - merthogy ez egyfajta kenyszerbetegseg. Hoarding néven jopar cikket fogsz róla találni. Iszonyú nehéz őket megvaltoztatni


Költözés, ha már nagykörű vagy,

2016. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is pszichiáter kell hozzá, de én simán kidobnám az összes szart a lakásból, ha nincs otthon, hívnék egy teherautót és vigye az egészet, nyilván őrjöngeni fog, de akkor csak egyszer legalább és nem minden kidobott limlom után.
2016. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

5!


Miután egyértelműen a gyerek tette fel a kérdést, szerinted nem repülne ő is egy ilyen húzás után?

2016. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
32%
6 Nem, mert azt írja, hogy szokott kidobni dolgokat, egyébként jó lenne tudni hány éves.
2016. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, egyelőre nem akarok elköltözni.
2016. jan. 28. 12:44
 9/37 anonim ***** válasza:
Amit lehet, azt fel kell javítani és az interneten eladni.A dolog egyébként valóban lelki eredetű, általában a szeretet érzésének hiányával kapcsolatos.
2016. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Te laksz anyadnal vagy anyad lakik nalatok? Nem mindegy.

Elso esetben o dont, igy neked marad a koltozes, masodik esetben meg el kell vele beszelgetni, hogy mik a szabalyok.

2016. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!