Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy 17-lányom...

Mit tegyek, hogy 17-lányom összepakoljon a szobájában?

Figyelt kérdés

Többször kértem már szépen,nem vagyok az a dühös,kiabálós,fenyegető típus. A kislány kitűnő tanuló,nem pasizik,mindent megbeszélünk,meg is ígéri,hogy összepakol,de nem teszi...

Most már nem vagyok hajlandó helyette megcsinálni,de a szoba egy hónapja mocskos és minden szana- szét hever.

Van ötletetek?



2015. márc. 10. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

szemeteszsákba pakold bele a cuccokat, és dobd ki.

vagyis csak rakd ki a garázsba/pincébe, de neki mond azt, hogy kidobtad

2015. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Hangulat függő,hogy mit tennék,valószínűleg egy rossz pillanatomban a kukába mindent.

Helyette nem csinálnám meg.

Vagy valami kompromisszumos megoldást keresnék addig nem főznék,míg ő nem takarít.Ilyesmi tudok elképzelni.

2015. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha kér valamit, ígérd meg neki, és amikor ő megígéri hogy összepakol, de mégsem teszi, mondd neki egyszerűen azt hogy lányom te nem tartottad meg az adott szavad, nekem miért kellene? Nálunk ha anyukám ezt mondta, mindig működött. :)


Elég korán rájöttem hogy ha megcsinálom amit megígértem, akkor anyukám is meg fogja engedni amit szeretnék. Így mindketten jól jártunk. :)

2015. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én addig nem mehettem sehova, amíg nem volt rend a szobámban. Ez már csak akkor volt, mikor velem is elszaladt a ló, és állandóan rendetlenség volt a szobámban.
2015. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Semmit nem tudsz csinálni. Én is ilyen vagyok, mint a lányod, nincs az az isten, hogy rendet rakjak. Utálom a rendet, katasztrofálisan érzem magam, ha rend van. Amikor még anyukámnak szabad volt bejárnia a szobámba és rendet tett, utána ha végzett mindig kidobáltam, a szekrényből mindent, mert én úgy érzem jól magam.

Mára saját lakásom van, és jó nagy rendetlenség benne.:)

2015. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Ne tegyél semmi!!!!

Bízd rá a szobáját, mondd meg neki, hogy ezentúl az ő feladata takarítani. Te max. akkor takarítasz, ha összepakol, de így nem vagy hajlandó.

Szépen becsukod az ajtót és nem foglalkozol vele.

Az ő baja lesz, ha kupiban, koszban él.

Előbb-utóbb hidd el, zavarni fogja :)

2015. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
5-ös. Az én gyerekem is ilyen volt, hidd el, aki vele él, annak nem olyan kellemes. Nem a kupi miatt, arra rácsukhatja az ajtót. Csakhogy ahol kupi van, ott takarítani sem lehet rendesen, nálunk sem lehetett. Jöttek a hangyák, meg mindenféle szagok a szobából, mert össze-vissza volt dobálva a tiszta cucc a szennyessel és még sorolhatnám. Szóval ne hidd, hogy élmény egy trehánnyal együtt élni, persze egy rendmániással sem. Valahol középen lehet az igazság.
2015. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
5.Én erre nem lennék büszke.Aztán majd akkor se lepődj meg amikor vissza hallod,nálad mi van:))Amikor az én lányomnak atom robbanás a szobája,be megyek miután többször elhangzott majd majd majd ..Akkor ömlesztem a cuccait a szoba közepére,és ha ki mer onnan ugy jönni nincs rend én leordítom a fejét.Egyből össze pakol.Mig érettségizett nem szóltam könyvek szanaszét ,utána 2 héten át mondtam lomi.Nem.Hát elment suliba én meg amit csak találtam kidobtam.Utána kereste..hát igy jártál.
2015. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első körben elmondom neki a lehetőségeket és,hogy nem akarok szemét lenni de így ez nem jó,már por van,pókháló és szagok.= Jön a nejlonzsák és ömlesztek bele mindent....
2015. márc. 10. 15:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy nincs elég ruhásszekrénye szegény lánynak?? Emlékszem amikor olyan lakásban éltem ahol nem volt vállfás szekrény, akkor minden ruha kint hevert, ha van megfelelő szekrény, akkor rend van.

Ha egy gyűjtögetős típus akinek sok kacatja van, és szereti ha minden nap ránézhet ezekre, akkor ki kell találni egy megoldást, hogy láthassa is és esztétikusan is nézzen ki! Vagy bizonyos dolgokat napi szinten használ, biztos nem fogja a fiók mélyére dobni, akkor legyen ezeknek egy megfelelő tároló az asztalon. Szerintem nem ráparancsolni kell, hanem meg kell hogy SZERESSE a rendet. Felnőtt korára úgyis a saját szabályai szerint fog élni, és ha neki nyűg a rendrakás, akkor soha nem is fog.

2015. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!